دپارتمان تحصیلی و شغلی

دپارتمان تحصیلی – شغلی کلینیک آگاه از سال 98 آماده ارائه خدمات تخصصی به مخاطبین خوب محصل، دانشجو و شاغلین بوده است. ممنون که با ما همراهید تا خدماتمون رو بهتون در این قسمت معرفی کنیم. ولی قبلش بذارین چند تا سوال بپرسیم.

دقیقا از درس خوندن چه انتظاری داری؟

حتما شما هم متوجه شدید که یکی از دغدغه های شایعی که این روزها خانواده ها و محصلین از سال های ابتدایی تحصیل دارن؛ رسیدن به پیشرفت و موفقیت تحصیلی و پیدا کردن یک شغل مناسب است.

اصلا موفقیت تحصیلی یعنی چی؟

تعریف های زیاد و مختلفی از موفقیت تحصیلی برای افراد وجود داره. بعضی از افراد موفقیت را در بالا بردن اطلاعات و بار علمی شون تعریف می کنن. بعضی ها افزایش نمره، تعدادی از افراد قبولی در کنکور و مقاطع تحصیلی بالاتر و برخی هم موفقیت تحصیلی را در تمام کردن درس ها و به دست آوردن یک شغل خوب و پردرآمد تعریف می کنن.

پس قدم اول در بدست آوردن موفقیت تحصیلی چی هست؟

اصلی ترین راه رسیدن به اون موفقیت مدنظر افراد در تمام مقاطع تحصیلی، بررسی تعریف شون از موفقیت و شناخت هدف خود فرد و خانواده شون است. پس قدم اول در تعریف موفقیت تحصیلی این است که بدونیم دقیقا از درس و تحصیل چه انتظاری داریم.

برسیم به بحث شیرین شغل و کار و پول …

حتما تو هر سن و مقطعی از تحصیل که باشین (دانش آموز یا دانشجو) تو ذهنتون یه کار ایده آل و پردرآمد رو تصور می کنین. اینو بدونین که انتخاب شغل مناسبتون باعث میشه علاوه بر اینکه از استعدادها و توانمندی هایی که به صورت بالقوه در خودتون دارید خیلی مفید استفاده کنین، به رضایت و آرامش در زندگی شخصی و کاری تون هم برسین.

ما چه کمکی می تونیم بهتون کنیم؟

تیم تحصیلی – شغلی کلینیک روان پویشی آگاه با همکاری مشاورها و روان شناس های باتجربه و متخصصی که از بهترین دانشگاه های کشور فارغ التحصیل شدن، برای توجه به نگرانی و رفع دغدغه ها و چالش هاتون آماده هست که خدمات مختلفی رو بهتون ارائه بده. پس بیاین با هم انواع خدماتی که بهتون ارائه می دیم رو بررسی کنیم.


مجموعه خدمات:

مشاوره فردی (ویژه والدین و دانش آموزان تمام مقاطع تحصیلی، دانشجویان، شاغلین، گروه های استارتاپی)

انتخاب رشته کنکور
هدایت تحصیلی
مشاوره برنامه ریزی کنکور
مشاوره تحصیلی
مشاوره انتخاب شغل

انتخاب رشته کنکور (ویژه دوازدهم و کنکور کارشناسی ارشد):
کنکوری های عزیز، فرقی نداره می خواین کدوم آزمون کنکور رو بدین، ما می تونیم تو هر مقطعی که هستین، بهتون کمک کنیم انتخاب رشته ی خوبی داشته باشین.

 • چرا انتخاب رشته مهمه؟
  اگر آمار تغییر رشته و مشروطی های سالانه دانشگاه های کشور رو بخونین، متوجه می شین که آمار خیلی زیادی از دانشجوها رو داریم که با اینکه تو بهترین رشته ها و دانشگاه های کشور دارن درس می خونن ولی اون رشته ای که همیشه فکر می کردن و دوست داشتن نیست و همین باعث شده به فکر انصراف یا عوض کردن رشته شون بیفتن. و ما نمی خوایم این اتفاق برای شما هم بیافته.
 • “خب خودمون انتخاب رشته می کنیم!”
  مشاورین خوب مون تو بخش انتخاب رشته، هرسال مواردی رو بیان کردن که خیلی باعث تعجب مون شد و همین باعث شد هر سال خیلی جدی تر جلسات مشاوره انتخاب رشته رو داشته باشم. مثلا خیلی از دانش آموزای خوب مون تفاوت نیمسال دوم و نوبت دوم رو نمی دونن. انواع دانشگاه ها رو نمی شناسن. همینطور تعداد مراجعین زیادی داشتیم که تفاوت رتبه در زیر گروه و سهمیه ها رو نمی دونستن و حتی با خیلی از رشته هایی که تو دفترچه انتخاب رشته وجود داشت، آشنایی نداشتن.
 • مشاورهای انتخاب رشته چه کمکی می کنن؟
  یکی از تفاوت ها و بهتره بگیم مزیت بخش تحصیلی کلینیک ما در این بخش، این موضوع هست که مشاورهای انتخاب رشته مون نه تنها متخصص در امر تحصیل و انتخاب رشته هستن، بلکه روان شناس و مشاور هم هستن. پس هم در موارد تخصصی دفترچه انتخاب رشته تمام نکات مهم و ریز رو با دقت زیر نظر دارن و هم با سنجیدن تیپ شخصیتی، رغبت و علاقه تون و با توجه به رتبه کنکورتون و نتایجی که مصاحبه و تست های تحصیلی – شغلی بهمون می دن، بهتون کمک خواهند کرد که بهترین انتخاب رو داشته باشین.

هدایت تحصیلی (ویژه نهم به دهم):
نهمی های عزیز، مطمئن باشین ما نگرانی، سردرگمی بین نظرات اطرافیان و ابهامات تون رو درک می کنیم و کاملا اعتقاد داریم که بهترین زمان برای انتخاب و تصمیم گیری اصولی همین موقع هست.

 • انتخاب رشته ی سال نهم خیلی مهمه؟
  احتمالا در اطرافیان تون دیدین دانش آموزهایی که وقتی سال دهم مدرسه شون، رو به اتمام هست و یا حتی پایه یازدهم و دوازدهم رفتن، متوجه شدن که انتخاب اشتباهی داشتن. به شدت افت معدل پیدا کردن و تمایلی به ادامه دادن ندارن و وسط سال تحصیلی دنبال تغییر رشته و یا حتی تغییر مدرسه هستن. ما نمی خوایم شما بشین اون دانش آموزی که با اصرار خانواده رفتین رشته تجربی که بشین خانم دکتر و آقای دکتر با اینکه شما اصلا شخصیت و علاقه تون به رشته های پزشکی و پیراپزشکی نمی خوره و اینو وقتی متوجه شدین که یازدهم هستین و دارین خودتونو برای کنکور آماده می کنین.
 • در هدایت تحصیلی چه کارهایی می کنیم؟
  ما با معرفی تمام زیر رشته های هر رشته ی مدرسه ای و انجام آزمون های معتبر رغبت سنج برای تطبیق دادن با علاقه و توانمندی های لازم جهت ورود به هر رشته بهتون کمک می کنیم که یک انتخاب رشته ی اصولی داشته باشین.

مشاوره برنامه ریزی کنکور (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) :
کنکوری های عزیز، احتمالا وقتی اسم جلسه کنکور رو می شنوین دچار استرس می شین. تا حدودی این نگرانی و استرس طبیعیه ولی اگر این نگرانی به خاطر نقش ها و مشکلاتی در برنامه ریزی یا نحوه درس خوندن و… باشه، بهتره با رفع کردن شون نگرانی تون رو کم کنین.

 • دقیقا چه کارهایی در مشاوره کنکور انجام میشه؟
  مشاورین متخصص ما در کلینیک بهتون کمک می کنن که تمام آسیب های تحصیلی، مثلا مشکل در مطالعه ی اصولی، مشکل در مدیریت زمان و تست زنی، نحوه تقسیم زمان برای مطالعه دروس عمومی و تخصصی، مشکلات تمرکز و توجه، مشکل در سرعت مطالعه تون رو بشناسین. هم چنین، متخصصین ما با انجام برنامه ریزی تخصصی با توجه به توانمندی و هدف های تعیین شده تون کمک می کنن که راهکارهای مناسب برای مشکلات تون پیدا کنید و خیلی خوب پیش برین و بهترین نتیجه ها رو از آزمون کنکور بگیرین.

مشاوره تحصیلی ( تمام مقاطع تحصیلی و دانشجویان):
وقتی وارد مباحث درسی و مطالعه می شیم، می بینیم که افراد تو هر مقطعی یک سری مشکلات دارن که نمی تونن با وجود اونا به نتیجه ای که می خوان برسن.

 • چه مشکلاتی معمولا در مورد درس خوندن وجود داره؟
  والدین زیادی بهمون مراجعه می کنن که از درس نخوندن بچه هاشون شاکی هستن یا می گن که دانش آموزشون در اتاق مشغول مطالعه هست ولی نتیجه ای که از امتحانش می گیره راضی کننده نیست. یا دانش آموزای زیادی هستن که می گن یک ساعته که یک صفحه از کتاب جلوشون باز هست ولی به خودشون که میان متوجه می شن هیچی از اون صفحه رو نخوندن. یا دانش آموزان و دانشجوهایی که برای فصل امتحانا، یک برنامه ریزی خوب انجام دادن ولی باز هم می شن شب امتحانی و اصلا طبق برنامه پیش نرفتن.
 • کار مشاور تحصیلی چی هست؟
  ما تمام آسیب های تحصیلی، مثل مشکل در تمرکز، اهمال کاری، کمال گرایی، مشکل در برنامه ریزی، مشکل در حضور در جلسه امتحان و اضطراب امتحان، شرایط مطالعه اصولی و … رو می سنجیم و راهکارهای تخصصی رو باهاتون تمرین می کنیم تا بتونین در تمام مقاطع بالاتر هم ازشون استفاده کنین.

مشاوره انتخاب شغل:
وقتی دانش آموزان مون وارد دانشگاه می شن و حتی قبل از اون در دوران مدرسه، باهاشون صحبت می کنیم، می بینیم که هدفشون رسیدن به درآمدزایی و پیدا کردن یک شغل خوب هست.

 • چرا نمیشه کار مناسب مون رو پیدا کنیم؟
  حتما می دونین که هر سال فارغ التحصیلای زیادی از دانشگاه بیرون میان ولی نمی تونن کار مناسبی که می خوان رو پیدا کنن و یا چندین شغل رو امتحان کردن و بعد از یکی دو هفته با نارضایتی از اون کار استعفا دادن. یکی از علت های این مشکل اینه که هنوز توانمندی هامون رو نمی شناسیم، اعتماد به نفس برای انجام یک مصاحبه شغلی رو نداریم و یا نمی دونیم دقیقا برای چه کاری ساخته شدیم.
 • نگران نباشین! ما بهتون کمک می کنیم…
  ما با انجام مکاشفه شغلی و رغبت سنجی، بررسی رضایت شغلی، مشاوره برای مهارت کاریابی و کارآفرینی بهتون کمک می کنیم تو این زمینه بهترین انتخاب ها رو داشته باشین.

برگزاری کارگاه های تخصصی و عمومی

بخش تحصیلی – شغلی کلینیک آگاه، کارگاه های آموزشی زیادی به صورت حضوری و غیر حضوری و آنلاین (یعنی وبینار) در زمینه های تکنیک های مطالعه، برنامه ریزی، آسیب های تحصیلی، اهمال کاری، کمال گرایی، مهارت تست زنی، حل مشکلات تمرکز و توجه، تکنیک های تقویت حافظه، پرورش خلاقیت، تکنیک های حل مسئله و تصمیم گیری، اضطراب امتحان، مدیریت زمان، تکنیک های تندخوانی، مقاله نویسی و پایان نامه نویسی، آشنایی با مشاغل، آشنایی با رشته های دانشگاهی، مهارت کاریابی، آموزش انواع نرم افزارهای گوناگون مانند spss ،endnote و …. در مدارس، دانشگاه ها، موسسات آموزشی، مراکز گروه های استارتاپی و به صورت فراخوان در کلینیک برگزار کرده و خواهد کرد.

پس اگر به آشنایی با هر کدوم از این زمینه ها علاقه دارین، باهامون در میون بذارین تا راه شرکت کردن در این کلاس های آموزشی رو بهتون بگیم.