سخن ناظر علمی کلینیک آگاه

راز خود با دل هر ذره همی گوید دوست       

   تا از این واقعه خود، جان که آگاه شود

زندگی پر از تجربه هایی است که آگاهی از آنها دردناک و فرار از آنها رنج آور است.تلاش ما برای فهم یکدیگر گاهی منجر به رنج بیشتر می شود. طی آموزش های روانکاوی و روانپویشی ام، عمیقا درک کرده ام که چقدر کمک به دیگران برای مواجهه با دردها و کاهش رنجهایشان می تواند پیچیده باشد و چقدر این همراهی را نیاز داریم. سالهاست در این راه قدم گذاشته ام و سختی مسیر را با عمق وجودم درک کرده ام؛ از سویی دیدن برخی آشفتگی ها در حوزه رواندرمانی و مشاوره های تخصصی برایم آزار دهنده بود، از این رو وقتی به دلیل محدودیت وقت یا دلایل دیگر مجبور بودم مراجعینی را ارجاع دهم، نگران بودم او کجا می تواند درمانگری پیدا کند که در این مسیر همراهی اش کند؛ مسیر سخت و دردناک آگاهی به سوی مقصد رهایی از رنج.
این بود که از حدود شش سال پیش تصمیم گرفتم مجموعه آگاه را راه اندازی کنم تا با تشکیل یک تیم آموزش دیده بتوانیم در این مسیر سخت به مراجعان کمک کنیم.
مسیر شش سال قبل تاکنون پر از فراز و نشیب طی شد، لحظاتی آنقدر سختی ها غلبه می کرد که باید رها میکردم، اما چشم انداز آگاهی، حضور دوستانی همراه و مراجعینی که امید به همراهی ما داشتند، باز هم مرا در مسیر نگه می داشت، دوستان و همراهانی در این مسیر کمک کردند که بدون آنها طی مسیر ممکن نبود، تلخی های زیادی هم در مسیر لمس کردم اما تصور من بر این است که حرکت به سمت آگاهی همیشه دردناک است، اما مقصد، رهایی و صلح است و آشتی.

هرکه ما را یاد کرد، ایزد مر او را یاد باد             

 هرکه ما را خوار کرد، از عمر برخوردار باد

هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی           

 هر گلی کز باغ وصلش بشکفد، بی خار باد

دکتر مهدی سر افراز

دکتر مهدی سرافراز

ناظر علمی کلینیک آگاه

کلینیک آگاه یک کلینیک روان پویشی برای درمان و دریافت مشاوره است

مجموعه آگاه به عنوان یکی از خوش‌نام‌ ترین مراکز ارائه خدمات روانشناسی امروز خانواده بزرگی از مراجعین و متخصصین را بنیان نهاده است که ارتباطی صمیمانه و در عین حال حرفه‌ای با یکدیگر دارند.

امروزه یکی از بزرگترین گلایه‌های مراجعه کنندگان به روانشناسان عدم تخصص کافی فرد مشاوره دهنده، ادعاهای بزرگ و عجیب و غریب و تلاش نکردن مشاور برای درک ذهنیت و احساساتشان است. در آگاه تک تک درمانگران آموزش‌های ویژه‌ای در زمینه‌های مختلف تخصصی را گذرانده‌اند، آموزش‌های اختصاصی و منحصر به فردی در خصوص برقراری ارتباط همدلانه با مراجعین دیده‌اند و بطور دائمی میزان رضایت شما از عملکرد آنها را سنجیده‌ایم و خواهیم سنجید. خانواده آگاه درهرکدام از زمینه‌های زیر با تیم متخصصین روانپزشک و روانشناس خود در خدمت شما خواهد بود

انواع اضطراب، افسردگی، وسواس، ترس‌ها و فوبیا، مشکلات روان‌تنی، سردردهای عصبی، معده‌دردهای عصبی و … را درمانگران و مراجعین آگاه بارها و بارها با همکاری یکدیگر و استفاده از علم به روز، شکست داده اند. همچنین بسیاری از درمانگران توانمندی که امروز در سراسر کشور مشغول به کار هستند در دوره‌های آموزشی آگاه شرکت کرده و مدارک معتبر دریافت نموده‌اند.

تشخیص و درمان ADHD (بیش فعالی)، لجبازی کودک و نوجوان، اضطراب جدایی، پرخاشگری، سکوت انتخابی، ترس و دیگر مشکلات کودکان در کنار شخصیت‌شناسی و استعدادیابی، آموزش والدین، آموزش مهارت های تربیت فرزند، برگزاری کارگاه‌ها و کلاسهای آموزشی برای مربیان مهدها، معلمین مدارس و درمانگران کودک از زمینه های پرکار خانواده آگاه است.

مصاحبه شخصیت شناسی جامع SWAP_200 به روزترین و سخت‌ترین روش سنجش شخصیت است که متاسفانه به دلیل کمبود متخصص در کشور ما و ناآگاهی عمومی چندان مورد استفاده قرار نمیگیرد، در آگاه متخصصینی داریم که با احاطه بر این روش مشاوره پیش از ازدواج ارائه می‌نمایند. اما این پایان مسیر نیست، متخصصین ما در مسیر انتخاب همسر، ازدواج، مشکلات زوجین از قبیل زودانزالی و واژینیسموس، تصمیم به بارداری، دوران بارداری، تولد فرزند تا نوجوانی و تولد فرزند دیگر و مشکلات مربوطه در کنار شما هستند.

ناآگاهی بزرگترین دشمن انسان است. در خانواده آگاه به غیر از برگزاری دوره‌های تخصصی مناسب روانشناسان و روانپزشکان، دوره های عمومی با محوریت مسائل مختلف از قبیل عشق سالم و ناسالم، اضطراب، تربیت فرزند، افسردگی، مهارت‌های ارتباط با دانش آموز، مهارت تربیت فرزند، نقد و معرفی فیلم‌های مناسب و … برگزار می‌شوند و سعی داریم تا در مسیر آگاهی بخشی به جامعه نقش خود را به درستی و دلسوزانه انجام داده باشیم.

ارائه خدمات گروه درمانی، حمایت فردی و گروهی و آموزش در خصوص مشکلات مرتبط با حوزه سلامت مانند دیابت، چاقی، سرطان و … که اثرات روانی بر خود شخص یا اطرافیان وی می‌گذارند.

 

آموزش تخصصی و گام به گام روش‌های درمانی تخصصی و مدرن روانپویشی و همچنین فراهم نمودن بستر و امکانات لازم جهت انجام تحقیقات پژوهشی و حمایت از دانشجویان و محققین حوزه سلامت روان نیز یکی دیگر از حوزه‌هایی است که کلینیک آگاه با استفاده از نیروهای متخصص خود کارنامه‌ای درخشان و قابل اعتماد را رقم زده است. ما همواره از خود پرسیده‌ایم روانشناس خوب کیست؟ روانشناس خوب کسی است که علم و تخصص را با همدلی و درک انسانی و صمیمانه درهم‌آمیزد و هرروز در تلاش باشد تا عملکرد خود را بهبود بخشد. در انتخاب درمانگران و مدرسان همیشه اصل اول برای آگاه علم و تخصص بوده است و خوشحالیم که رضایت بالای مراجعین از فرآیندهای درمانی و احساس آرامش و صمیمیت آنها در ارتباط با مجموعه ما مهر تاییدی بوده است بر نتیجه‌بخش بودن این دیدگاه.

 

. مشاوره تخصصی تحصیلی و شغلی
. برنامه‌ریزی درسی در مقاطع مختلف تحصیلی
. انتخاب رشته اصولی در مقاطع متوسطه و دانشگاه بر اساس شخصیت و استعداد
. مشاوره و برنامه‌ریزی کنکور
. درمان مشکلات تحصیلی (اهمال کاری، مشکل در توجه و تمرکز، کمال گرایی و …)
. کارگاه‌های آموزش شیوه‌های مطالعه، انواع خلاصه نویسی، تندخوانی، تقویت تمرکز و …
. مشاوره انتخاب شغل بر اساس استعداد، رغبت و شخصیت

 
۱. اجرا و تفسیر تست های روان شناختی در حوزه ی کودکان، شامل آزمون های هوش و استعداد.
۲. اجرا و تفسیر تست های شخصیت از جمله، آزمون های SWAP-200, MMPI-2, NEO, MCMI و … برای استفاده در مشاوره های فردی و خودشناسی و موقعیت های ازدواج و پیش از ازدواج.
۳. اجرا و تفسیر تست های شغلی و تحصیلی، به منظور تعیین علاقه ی شغلی و استعداد تحصیلی و انجام انتخاب رشته مناسب.
۴. برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه ی انتخاب، اجرا و تفسیر صحیح آزمون های روان شناختی.

اینفوگرافی خدمات کلینیک آگاه:

کلینیک آگاه