فاطمه آزاد

فاطمه آزاد

فارغ‌التحصیل رشته روان‌شناسی از دانشگاه خاتم

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، فاطمه آزاد

من فاطمه آزاد فارغ‌التحصیل رشته روان‌شناسی از دانشگاه خاتم هستم. رویکرد من در رواندرمانی، روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت (istdp)است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن دکتر سرافراز شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر بزرگسال در کلینیک آگاه شعبه‌ی تهران هستم.

داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال ۱۳۹۸ در کارگاه‌های آموزشی istdp تحت آموزش موسساتی مثل بینش نو ، آگاه و طرحی نو قرار گرفته‌ام.

کار درمانی اثربخش علاوه‌بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین از سال ۱۴۰۰ رواندرمانی دریافت کردم. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی روانکاوی است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که از افسردگی ، وسواس  ،اضطراب و …رنج می‌برند.

مطالعات جانبی من در زمینه‌ی دلبستگی و نوروسایکولوژی  بوده است و در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به موسیقی و طبیعت  هستم. تا کنون چند کارگاه‌ آموزشی با موضوع منتالیزیشن و  تروما  با هدف درک و شناخت عمیق‌تر  فضای ذهنی  مراجعان آسیب‌دیده گذرانده‌ام.

شخصا بر این باورم که هر کدام از ما بنابر تجربه‌ای که از زندگی داشته‌ایم، روایتی از خودمان داریم که بر تمام ابعاد زندگی ما سایه می‌اندازد. این روایت قطعا واقعی است اما شاید نگاهی که ما با آن این وقایع را تفسیر کرده‌ایم، نیازمند یک بازبینی باشد. برای اینکه اینبار حقیقت خودمان را در کنار وقایعی که اتفاق افتاد ببینیم و این بار کنار خودمان باشیم. با نگاهی سالم‌تر، منسجم و حقیقی‌تر. اتاق درمان جایی است که در آن  فرصتی داریم  برای درک آنچه که گذشت و خلق روایتی نو .

 

فرم درخواست وقت مشاوره کلینیک آگاه

برای دریافت وقت مشاوره حضوری  و آنلاین از کلینیک آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت؛ تا مناسب‌ترین روان‌درمانگر آگاه را با شما همراه کنیم.