پریسا ارجمندی

دکتر پریسا ارجمندی

دکتری روانشناسی

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، دکتر پریسا ارجمندی

من پریسا ارجمندی فارغ‌التحصیل مقطع دکتری علوم تربیتی از دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم. رویکرد من در روان‌درمانی شناختی_رفتاری است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن خانم دکتر الهام ده‌یادگاری شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر کودک و نوجوان در کلینیک آگاه شعبه‌ی تهران هستم.

 داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال ۱۳۹۱ در کارگاه‌های آموزشی مثل دوره جامع تخصصی روان درمانگر کودک، دوره جامع واقعیت درمانگر کودک و نوجوان و دوره سوپرویژن درمانگری کودک و نوجوان تحت آموزش دکتر الهام ده‌یادگاری و دکتر علی قاسمی و دکتر پورحسین قرار گرفته‌ام.

کار درمانی اثربخش علاوه‌بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین از سال ۱۴۰۰ رواندرمانی دریافت کردم. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی کودک و نوجوان است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که دچار اختلالات اضطرابی،وسواس،سلوک،نافرمانی مقابله ای،بیش فعالی ،یادگیری و… .

پژوهش‌های من در زمینه‌ی پیش دبستانی و دبستان بوده است و در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به مدرس دانشگاه..و مدرس زبان و مربی گری شنا.. هستم. تا کنون چند کارگاه‌های آموزشی با موضوع ارتباط والد و کودک،مهارت های زندگی نوجوان،مدیریت والدین،فرزند پروری با هدف آموزش نوع رفتار برای مخاطب والدین و نوجوانان برگزار کرده‌ام.

اولین گام جهت افزایش رفتار مطلوب برقراری تعامل مثبت والدین با کودک است. تعامل مثبت از طریق محبت کلامی و ارتباط فیزیکی در زمان به دست می‌آید. حتی در اتاق مشاوره باید سعی کنیم با کودک ارتباط موثری برقرار کنیم. درمانگر و والدین باید به تاثیر بالای همدلی توجه کنند طوری‌که کودک احساس کند درک شده است. توجه کردن به زبان بدن، لحن کلام و تن صدا نیز جزء کلیدهای طلایی برقراری ارتباط موثر با کودک است.

دیگر دوره‌های گذرانده‌شده:

  • دوره تئوری انتخاب و واقعیت درمانی
  • دوره شخصیت شناسی مایرز بریگز از دانشگاه تهران MBTI
  • دوره تفسیر نقاشی کودک 
  • دوره مدیریت استرس 
  • دوره تحلیل روابط متقابل
  • دوره آموزش مهارت‌های زندگی

فرم درخواست وقت مشاوره کلینیک آگاه

برای دریافت وقت مشاوره حضوری  و آنلاین از کلینیک آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت؛ تا مناسب‌ترین روان‌درمانگر آگاه را با شما همراه کنیم.