بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، ماریه دهقان

من ماريه دهقان منشادی، هيات علمي دانشگاه و فارغ‌التحصیل دكتراي مشاوره خانواده از دانشگاه هرمزگان هستم. رويكرد من در رواندرماني درمان متمركز بر هيجان و هيجان مدار است. يادگيري كار باليني را با سوپرويژن دكتر ذوالفقاري نيا و دكتر پورقناد آغازشروع كرده‌ام و هم اكنون درمانگر خانواده، زوج و بزرگسال در كلينيك آگاه شعبه شيراز هستم.

من از سال١٣٨٧ تا كنون در كارگاه‌هاي آموزشي و وبينارهايي بسياري در حوزه درمان فردي، مشاوره پيش از ازدواج و درمان زوج و خانواده تحت آموزش انجمن بين المللي درمان هيجان‌مدار و دکتر همايون ذوالفقاري نيا و جمعي از اساتيد كشوري قرار گرفته‌ام.

از سال ١٣٩٤ رواندرماني دريافت كردم. مطالعات نظري من بيشتر در حيطه‌ي درمان است و تمركزم در رواندرماني بر كمك به افرادي است كه اضطراب، افسردگي، نااميدي و مشكلات ارتباطي را تجربه مي‌كنند. همچنين مشاوره پيش از ازدواج انجام مي‌دهم.

پژوهش‌هاي من در زمينه‌ي زوج درماني، درمان هاي باليني اختلالات بوده است و در كنار كار درماني و آموزش فردي، علاقه‌مند به نگارش مقالات علمي و تاليف و ترجمه كتاب هستم. تا كنون بالغ بر بيست دوره كارگاه‌هاي آموزشي با موضوع ازدواج، كارگاه‌هاي تخصصي در رواندرماني براي دانشجويان و… با هدف افزايش آگاهي و سطح علمي براي مخاطب تخصصي و عام برگزار كرده‌ام. آنچه براي من در جلسات رواندرماني مهم است رشد و تعالي مراجعان است. جوانه زدن اميد و رويش  مجدد روابط زوجين و اعضاي يك خانواده مي‌تواند باعث تولد دوباره يك سيستم سالم شود. آنچه كه  تجربه كرده‌ام، رهايي و آرامش از دغدغه‌هاي چندين ساله بوده كه باعث جريان يافتن مجدد انرژي  زندگي در روح انسان شده است. در مشاوره قبل از ازدواج مهمترين هدف براي شخص من، كمك به  يافتن ارتباطي سودمند، رشد دهنده و آرامش بخش براي هر دو نفر است كه عشق و عقل در ضمن آن  جريان پيدا كنند. روان انسان، جرياني است فراتر از آگاهي و بسيار پر ظرفيت و غني براي رشد، فقط  كافي است كه مسير هموار شود و روح، تعالي خود را بازيابد.

فرم درخواست وقت مشاوره با دکتر ماریه دهقان منشادی

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با دکتر ماریه دهقان در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید