احسان بدایت

احسان بدایت

دکتری(کاندیدا) روانشناسی بالینی، دانشگاه شیراز

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، احسان بدایت

من احسان بدایت، کاندیدای دکتری تخصصی روانشناسی بالینی از دانشگاه شیراز هستم. تحصیلات پایه‌ای روانشناسی من کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و کارشناسی روانشناسی است. اینجانب دارای پروانه اشتغال از سازمان نظام روان‌شناسی هستم. رویکرد درمانی من روان‌درمانی روانکاوانه (روان‌درمانی تحلیلی) است. در رویکرد خود از آموزش، نظارت بالینی و همچنین آنالیز فردی بهره جسته‌ام و هم‌اکنون درمانگر فردی بزرگسال در کلینیک آگاه شعبه‌ شیراز به صورت آنلاین و حضوری هستم.

من دانش‌آموخته‌ی دوره‌ی روان‌درمانی روانکاوانه از مرکز مطالعات روانکاوی کالج ویلیام جیمز با تدریس دکتر مارتا استارک (استاد ناظر روانکاو انیستیتو روانکاوی بوستون و استاد دانشگاه هاروارد) هستم و همچنین سوپرویژن را در مرکز مطالعات روانکاوی کالج ویلیام جیمز تحت نظارت همین استاد گذرانده‌ام. همچنین هم‌اکنون تحت سوپرویژن توسط دکتر مری رودن (استاد دانشگاه ویل کرنل، استاد ناظر روانکاوی، ریاست کمیته کاری IPA در امریکای شمالی و بنیان‌گذار انیستیتو روانکاوی برکشایر) هستم. همچنین از سال 94 تا 98 تحت آموزش در همین زمینه در ایران بوده‌ام. 

من به ترجمه و پژوهش در حیطه‌ روان‌درمانی ‌روانکاوانه و اثربخشی رویکردهای روان‌درمانی پرداخته‌ام که در این زمینه می‌توان به ترجمه‌ی کتاب «بازی کردن و واقعیت» اثر دونالد وینیکات اشاره کرد که در حیطه‌ روانکاوی روابط ابژه می‌باشد. این اثر در سال 1399 در انتشارات ساوالان به چاپ رسیده‌است. همچنین هم‌اکنون مشغول به پژوهش و تدوین راهنمای درمان در حیطه‌ی روان‌درمانی تحلیلی  برای اختلال استرس پس از آسیب پیچیده هستم.

من از سابقه‌ی آموزش روان‌درمانی به همکاران روانشناس و روانپزشک و نیز تدریس دانشگاهی برخوردارم. در این زمینه می‌توان به آموزش رواندرمانی حمایتی با رویکرد روانکاوانه به رزیدنت‌های بخش روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در قالب سخنرانی آموزشی و همچنین تدریس دروس تخصصی رشته روانشناسی در قالب دستیار آموزشی در دانشگاه شیراز اشاره کرد. از دیگر دستاوردهای من می‌توان به کسب رتبه اول در آزمون جامع دوره دکتری روانشناسی بالینی دانشگاه شیراز و رتبه اول معدل در دوره دکتری اشاره کرد.

از دیدگاه من روان‌درمانی‌ جاده‌ای است در مسیر “شدن” و “فعلیت‌بخشی” که در بستر آنچه بر درمانجو گذشته، تجربیات واکاوی و فهمیده می‌شود تا مسیر پیش‌فرض‌هایی که به سمت دوباره زندگی کردن آسیب سوق ‌می‌کند تکرار نشود. ما در بستر روابط رشد می‌کنیم و در همان بستر نیز آسیب می‌بینیم، درمان فرصتی است برای ترمیم و واکاوی آسیب‌ها در فضای بین‌فردی‌ای که امن و حرفه‌ای باشد. 

حوزه های درمانی:

  • مشاوره فردی
  • افسردگی
  • استرس و اضطراب
  • شکست عشقی
  • مشکلات عاطفی ارتباطی
  • سوگ
  • مشکلات جسمی با منشا روانی
  • پانیک

فرم درخواست وقت مشاوره با احسان بدایت

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با احسان بدایت در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

ابتدا محل سکونت خود را انتخاب نمایید

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط