بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، مریم ره‌پیما

من مريم ره‌پيما، فارغ‌التحصیل مقطع كارشناسي ارشد روان‌شناسی تربيتي از دانشگاه آزاد تهران مركز هستم. رویکرد من در رواندرمانی ISTDP است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن دكتر مهدي‌رضا سرافراز شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر بزرگسال در کلینیک آگاه شعبه‌ی تهران هستم.
داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال 1394 در کارگاه‌های آموزشی و وبینارهای گوناگونی با محوریت درمان REBT، مصاحبه تشخیصی SWAP، کار با بیماران شکننده، افسرده و خودشیفته، تشخیص تعارضات جنسی، درس‌گفتارهای روانکاوی و مبانی و رول‌پلی و سوپرویژن درمان روان‌پویشی فشرده و کوتاه‌مدت قرار گرفته‌ام. اساتید من در این دوره‌ها دکتر شهرام وزیری، فرح لطفی، دکتر حامد علی‌آقایی، دکتر مهدی‌رضا سرافراز، دکتر سعید اصلانی، دکتر پاتریشیا کاگلین، دکتر آلن عباس و جان فردریکسون بوده‌اند.
کار درمانی اثربخش علاوه‌بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین از سال 1398 درحدود 50 جلسه درمان ISTDP گرفته‌ام و درحال حاضر از خرداد ماه سال گذشته تاكنون هفته‌اي يكبار در فرآيند درمان انيستتو روانكاوي ايران هستم. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی روان درماني پويشي كوتاه مدت ISTDP است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که با شكايت افسردگي و اضطراب مراجعه مي‌نمايند.
در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به موسيقي (نوازندگي ساز ايراني) و نگارش متن ادبي و ويرايش هستم. تا کنون چند کارگاه‌های آموزشی با موضوع تحليل فيلم، با هدف آموزش درحوزه شناسايي و ارتباط با احساسات برای مخاطب عمومي دركلينك مانا برگزار کرده‌ام.
علاقه به كار درمان در من مانند بسيار افراد با آرزوي برطرف شدن و رهايي از پيامدهاي آسيب‌هاي رواني خودم آغاز شد، سپس با اين واقعيت كه آگاهي درسطح شناخت كمكي به برطرف كردن مشكلاتم نمي‌كند مواجهه شدم و تصميم گرفتم تحت درمان فردي بگيرم. درجلسات درمان تجربه‌هاي دردناكي از خشم، حال بد، غم داشته‌ام و زمان‌هايي حتي نااميد شدم. درنهايت به تجربه لحظات خوب هم رسيدم: تجربه از آزادي و سبكي. امروز شايد مهمترين معنا و رسالتم در زندگي، دادن اين تجربه به ديگران است.
آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است این است که خودم باشم. اصيل و با سلامت حداكثري و تا بيمار نيز به اصل خويش بازگردد.

حوزه های درمانی

  • مشاوره فردی
  • مشاوره نوجوان
  • افسردگی
  • استرس و اضطراب
  • سوگ

فرم درخواست وقت مشاوره با مریم ره پیما

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با مریم ره پیما در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید