پریسا ارجمندی

دکتر پریسا ارجمندی

دکتری روانشناسی

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، دکتر پریسا ارجمندی

من پریسا ارجمندی فارغ‌التحصیل مقطع دکتری علوم تربیتی از دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم. رویکرد من در روان‌درمانی شناختی_رفتاری است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن خانم دکتر الهام ده‌یادگاری شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر کودک و نوجوان در کلینیک آگاه شعبه‌ی تهران هستم.

 داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال ۱۳۹۱ در کارگاه‌های آموزشی مثل دوره جامع تخصصی روان درمانگر کودک، دوره جامع واقعیت درمانگر کودک و نوجوان و دوره سوپرویژن درمانگری کودک و نوجوان تحت آموزش دکتر الهام ده‌یادگاری و دکتر علی قاسمی و دکتر پورحسین قرار گرفته‌ام.

کار درمانی اثربخش علاوه‌بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین از سال ۱۴۰۰ رواندرمانی دریافت کردم. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی کودک و نوجوان است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که دچار اختلالات اضطرابی،وسواس،سلوک،نافرمانی مقابله ای،بیش فعالی ،یادگیری و… .

پژوهش‌های من در زمینه‌ی پیش دبستانی و دبستان بوده است و در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به مدرس دانشگاه..و مدرس زبان و مربی گری شنا.. هستم. تا کنون چند کارگاه‌های آموزشی با موضوع ارتباط والد و کودک،مهارت های زندگی نوجوان،مدیریت والدین،فرزند پروری با هدف آموزش نوع رفتار برای مخاطب والدین و نوجوانان برگزار کرده‌ام.

اولین گام جهت افزایش رفتار مطلوب برقراری تعامل مثبت والدین با کودک است. تعامل مثبت از طریق محبت کلامی و ارتباط فیزیکی در زمان به دست می‌آید. حتی در اتاق مشاوره باید سعی کنیم با کودک ارتباط موثری برقرار کنیم. درمانگر و والدین باید به تاثیر بالای همدلی توجه کنند طوری‌که کودک احساس کند درک شده است. توجه کردن به زبان بدن، لحن کلام و تن صدا نیز جزء کلیدهای طلایی برقراری ارتباط موثر با کودک است.

دیگر دوره‌های گذرانده‌شده:

  • دوره تئوری انتخاب و واقعیت درمانی
  • دوره شخصیت شناسی مایرز بریگز از دانشگاه تهران MBTI
  • دوره تفسیر نقاشی کودک 
  • دوره مدیریت استرس 
  • دوره تحلیل روابط متقابل
  • دوره آموزش مهارت‌های زندگی

فرم درخواست وقت مشاوره کلینیک آگاه

برای دریافت وقت مشاوره حضوری  و آنلاین از کلینیک آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت؛ تا مناسب‌ترین روان‌درمانگر آگاه را با شما همراه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید