بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، دکتر زهرا شیرین

من زهرا شیرین، فارغ‌التحصیل مقطع دکترای تخصصی مشاوره از دانشگاه آزاد اسلامی هستم. رویکرد من در روان درمانی روان پویشی است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن تحت نظارت دکتر حامد علی‌آقایی شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر فردی بزرگسال در کلینیک آگاه شعبه‌ی تهران هستم.

داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال 1392 در کارگاه‌های آموزشی مصاحبه و تشخیص بالینی و سوپرویژن جناب آقای دکتر علیرضا عابدین، دوره آموزش روان‌کاوی فرویدی جناب آقای دکتر علیرضا طهماسب، دوره آموزشی درمان روان‌پویشی کوتاه‌مدت فشرده (ISTDP) و جلسات رول‌پلی دکتر مهدی رضا سرافراز و دوره جامع تربیت درمانگر ISTDP و سوپرویژن دکتر حامد علی آقایی تحت آموزش قرار گرفته‌ام.

کار درمانی اثربخش علاوه ‌بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد، اینکه درمانگر شما حتما درمان فردی گرفته باشد یکی از مهم‌ترین اصول حرفه‌ای است. بنابراین من هم تحت روان درمانی قرار گرفته‌ام. فکر نمی‌کنم که حرف زدن همه چیز را درست کند، اما همین گفتگوست که به وسیله آن می‌توانیم درک درستی از خودمان پیدا کنیم. همین که دنیای فردی خودمان را بهتر کنیم قدم خوبی برداشته‌ایم.

به نظر من درمان، از طریق گفتگوی حرفه‌ای و در بستر یک ارتباط بین دو انسان اتفاق می‌افتد. اینکه بتوانیم دیگری را بفهمیم و داستان زندگی‌اش را درک کنیم زیباست. داستان زندگی هر فردی پر از فراز و نشیب، سختی و آسانی، غم و شادی، درد و رنج است و اینکه هر کس در این مسیر از چه راه و روش و ابزارهایی استفاده می‌کند تا زندگی را زندگی کند با دیگری متفاوت است.

آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است دیدن و گوش دادن  به دیگری است آنطوری که شاید هیچ کسی او را ندیده و نشنیده.

حوزه های درمانی

 • مشاوره فردی
 • افسردگی
 • استرس و اضطراب
 • سوگ

فرم درخواست وقت مشاوره با دکتر زهرا شیرین

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با دکتر زهرا شیرین در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

ابتدا محل سکونت خود را انتخاب نمایید

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام
  دکتر شیرین در کارشون بسیار مجرب و متعهد هستند.
  بارزترین خصوصیت ایشان در جلسات درمان دیدن و گوش دادن به دیگری است آنطوری که شاید هیچ کسی او را ندیده و نشنیده.

 • خيلي ازتون ممنونم خانم دكتر
  با راهنمايي و مشاوره تون خيلي به من كمك كردين
  مشاور خوب كم پيدا ميشه و خيلي خوشحالم كه شمارو بهم معرفي كردن 🙏

 • با تشكر فراوان از خانم دكتر شيرين
  با راهنمايي و مشاوره عالي ايشون، تونستم با غلبه بر استرس و اضطرابي كه روي زندگيم تاثير مخربي داشت، تصميم گيري حساب شده تر و با آرامش ذهني بيشتر داشته باشم.

 • سلام
  دکتر شیرین در کارشون بسیار مجرب و متعهد هستند.
  بارزترین خصوصیت ایشان در جلسات درمان دیدن و گوش دادن به دیگری است آنطوری که شاید هیچ کسی او را ندیده و نشنیده است.

دیدگاهتان را بنویسید