محسن بدخشان

محسن بدخشان

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، دانشگاه شیراز

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، محسن بدخشان

محسن بدخشان هستم، فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشتۀ روان‌شناسی بالینی. مقطع کارشناسی را در دانشگاه علامه طباطبائی تهران و کارشناسی ارشد را در دانشگاه شیراز به تحصیل پرداخته‌ام. به‌طور ویژه، با درمان شناختی – رفتاری (CBT)، طرح‌واره‌درمانی و روان‌درمانی اگزیستانسیال آشنا هستم. اما روان‌درمانی پویشی فشرده و کوتاه‌مدت یا ISTDP، رویکرد انتخابی من برای روان‌درمانی است.

با حضور در دوره‌های دکتر مهدی‌رضا سرافراز (از 1397) با رویکرد ISTDP آشنا شدم و هم‌زمان با شرکت در جلسات سوپرویژن ایشان، به‌عنوان روان‌درمانگر شروع به فعالیت نمودم. در‌حال‌حاضر نیز، برای مراجعان بالای 18 سال در کلینیک روان‌پویشی آگاه شیراز، جلسات روان‌درمانی فردی برگزار می‌کنم و بیش‌از‌همه بر درمان اضطراب، افسردگی، سرزنشِ خود، وسواس و مشکلات ارتباطی تمرکز دارم.

برای تقویت دانش نظری، به‌طور منظم از سال 97 در دوره‌های آموزشی روان‌کاوی (از‌جمله دوره‌های مقدماتی و تکمیلی ISTDP، تست سواَپ (SWAP)، تست STIPO، اخلاق حرفه‌ای، سوپرویژن بالینی و …) با تدریس اساتیدی چون دکتر سرافراز و دکتر رمضانی شرکت کرده‌ام و در موضوعاتی مثل «شکست عاطفی»، «شخصیت و آسیب‌شناسی شخصیت»، «شفقتِ خود»، «خودانتقادگری» و «پرخاشگری» به مطالعه و پژوهش پرداخته‌ام. هم‌چنین به‌طور مداوم در حلقه‌های مطالعاتی روان‌کاوی مشارکت فعال دارم.

 به‌علاوه، برای افزایش سطح سلامت روان خود، از سال 96 و در مقاطع مختلف، روان‌درمانی فردی دریافت کرده‌ام. به آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و یادگیری زبان‌های جدید نیز علاقه‌مندم.

از‌آنجایی‌که مشکلات درونی ما در قالب «رابطه» پدید می‌آیند، در همین قالب هم بهبود پیدا می‌کنند. البته در مقاطع و موقعیت‌های مختلف زندگی، مصادیق «رابطه» تفاوت می‌کند: گاه پدرومادر است، گاه دوستان و آشنایان، و گاه شریک عاطفی. بنابراین، در جلسات روان‌درمانی سعی دارم تا مشکلات مختلف مراجع را از این چهارچوب ببینم و به او کمک کنم که از رابطه درمانی امن، بیشترین بهره‌برداری را داشته باشد؛ تا درنهایت بتواند با اِشراف به آنچه بر او گذشته، آگاهانه برای فردای خود، دست به انتخاب بزند.

فرم درخواست وقت مشاوره کلینیک آگاه

برای دریافت وقت مشاوره حضوری  و آنلاین از کلینیک آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت؛ تا مناسب‌ترین روان‌درمانگر آگاه را با شما همراه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید