بهترین مشاور ازدواج در شیراز

اگر در شیراز ساکن هستید و قصد ازدواج دارید، می‌توانید در همین صفحه خدمات مشاوره ازدواج شیراز را دریافت کنید. دکتر روانشناس ازدواج شیراز به زوجین کمک می‌کند تا دید صحیحی درباره انتخاب زوج داشته باشند. با مشاوره ازدواج، می‌توانید خود و شریک زندگی آینده‌تان را بهتر بشناسید و با دیدی باز و قدم‌هایی استوار در مسیر زندگی قدم بگذارید. علاوه بر این مشاوره ازدواج، به شما کمک می‌کند تا بتوانید ارتباط موثری با شریک زندگی آینده خود برقرار کرده، تعارضات را برطرف کنید و با یادگرفتن مهارت‌های جدید پایه‌های زندگی مشترک خود را بسازید.

روانشناسان برای مشاوره قبل از ازدواج در شیراز:

دکتری مشاوره خانواده

سیده ساجده شیخ‌الاسلامی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

سوالات متداول انتخاب بهترین مشاور ازدواج شیراز

مشاوره پیش از ازدواج، یک نوع مشاوره است که قبل از انجام فرایند ازدواج انجام می‌شود. و هدف از انجام مشاوره ازدواج، این هست که دو طرف مطمن شوند می‌توانند رابطه سالمی را باهم داشته باشند. همچنین در جلسات مشاوره ازدواج، به مواردی که ممکن است زوجین در ادامه روابط خود پس از ازدواج به آن برخورد کنند پرداخته می‌شود.

از همین رو توصیه می‌شود حتما قبل از ازدواج، این تصمیم مهم در زندگی، از یک روانشناس برای مشاوره ازدواج کمک بگیرید. تا با خیال راحت‌تری زندگی دو نفره خود را آغاز کنید.

بله؛ اگر می‌خواهید روابط مستحکم‌تری را با همسر آینده خود داشته باشید و با ویژگی‌های اخلاقی یکدیگر به صورت واضح‌تری آشنا شوید، دریافت مشاوره قبل از ازدواج برای شما ضروری است.

در این صفحه لیست بهترین روانشناسان برای مشاوره قبل از ازدواج در شیراز قرار گرفته است که می‌توانید با مطالعه رزومه هر کدام از آنها، مشاور مدنظر خود را انتخاب نموده و درخواست خود را برای نوبت مشاوره ثبت نمایید. 

لیست این مشاوران به شرح زیر است:

  1. دکتر ماریه دهقان منشادی: دکتری مشاوره خانواده متخصص در زمینه مشاوره ازدواج با امکان دریافت نوبت به صورت حضوری در شیراز
  2. سیده ساجده شیخ الاسلامی: فارغ التحصیل روانشناسی بالینی و متخصص در زمینه مشاوره قبل از ازدواج با امکان دریافت مشاوره حضوری ازدواج در شیراز

اگر خواهان دریافت مشاوره ازدواج به صورت حضوری در شیراز هستید، می‌توانید با ثبت درخواست خود، بعد از دریافت نوبت به کلینیک روانشناسی آگاه واقع در خیابان ملاصدرا، ابتدای کوچه ۱۰ مراجعه کنید.

قیمت جلسات مشاوره پیش از ازدواج در شیراز به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی‌تواند قیمت ثابتی داشته باشد. با این وجود می‌تواند از محدوده جلسه‌ای ۴۰۰ هزار تومان شروع شود. که البته این یک سرمایه‌ گذاری برای آینده زندگی جدید شماست.

خیر. متاسفانه در کلینیک روانشناسی آگاه امکان دریافت خدمات مشاوره به صورت رایگان وجود ندارد. با این وجود اگر پرداخت هزینه عادی برای شما زیاد است، می‌توانید از طرح حامی ما استفاده نمایید. 

دسترسی سریع به روانشناسان کلینیک آگاه

لوکیشن مرکز مشاوره ازدواج و پیش از ازدواج، کلینیک آگاه در شیراز

چرا مشاوره قبل از ازدواج شیراز لازم است؟

جلسات مشاوره ازدواج شیراز می‌تواند برای زوج‌هایی که قصد ازدواج دارند بسیار مفید باشد. این جلسات به زوج‌ها این امکان را می‌دهد تا رابطه خود را بررسی کنند، زمینه‌های بالقوه تعارض را شناسایی کرده و استراتژی‌هایی را برای رسیدگی به آن مسائل، قبل از تبدیل‌شدن به مشکلات اساسی، در پیش بگیرند.

علاوه بر این، مشاور ازدواج خوب در شیراز، با شناسایی و مقایسه شخصیت زوجین، تفاوت‌های خانوادگی و پیشینه آنها، می‌تواند توصیه‌هایی واقع‌بینانه‌ای را درباره شروع یک رابطه بلند‌مدت در اختیار زوج‌ها قرار دهد. به‌عنوان مثال، این نوع مشاوره به زوجینی که از نظر خانوادگی و شخصیتی تفاوت‌های چشمگیری با هم دارند، توصیه می‌کند که زوج شبیه‌تری را برای آغاز زندگی خود پیدا کنند.

 مشاوره قبل از ازدواج همچنین، می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا مهارت‌های ارتباطی موثر را بیاموزند، اعتماد و صمیمیت بین خود را افزایش داده و انتظارات واقع‌بینانه‌ای را در خود ایجاد نمایند.

 با صرف زمان کافی برای مشاوره قبل از ازدواج، زوج‌ها می‌توانند پایه‌ای قوی برای یک ازدواج سالم، شاد و طولانی مدت بسازند.

مشاوره ازدواج در شیراز برای فرایند قبل از ازدواج برای اهالی و ساکنین شهر شیراز

چطور بهترین روانشناس را برای مشاوره قبل از ازدواج در شیراز پیدا کنیم؟

پیدا‌کردن بهترین مشاور ازدواج در شیراز می‌تواند سخت باشد. اما با در دست‌داشتن تعداد زیادی از گزینه‌ها می‌توانید یک روانشناس خوب را پیدا کنید. ما در این صفحه تعداد قابل توجهی از روانشناسان ازدواج در شیراز را گرد‌آوری کرده‌ایم. شما می‌توانید با کلیک بر روی «مشاهده پروفایل و دریافت نوبت مشاوره» به صفحه اختصاصی هر مشاور رفته و پس از مطالعه روزومه، در صورت تمایل نوبت مشاوره دریافت نمایید.

بهترین روانشناس ازدواج در شیراز، روانشناسی است که علاوه بر داشتن تجربه و مهارت، ارتباط خوبی را با شما برقرار کند و شما و شریک آینده زندگی‌تان، با او راحت باشید. اصولا یک روانشناس، برای تمام زوجین مناسب نیست. بلکه هر زوج باید با توجه به سلایق، پیشینه، فرهنگ و اعتقادات خود، روانشناس مناسب را انتخاب کند.

برای پیدا‌کردن دکتر مشاوره ازدواج شیراز این نکات را در نظر بگیرید:

  • درباره مشاور مورد نظر تحقیق کرده و او را به‌خوبی بشناسید.
  • از راهنمایی دوستان، فامیل و آشنایان خود برای پیداکردن روانشناس استفاده کنید.
  • اعتماد به نظر افرادی که آنها را قبول دارید، می‌تواند راه خوبی برای پیدا‌کردن دکتر مشاوره ازدواج شیراز باشد.
  • نظرات افرادی را که قبلا نزد دکتر مشاوره ازدواج شیراز رفته‌اند را بررسی کنید.
  • گاهی لازم است چند دکتر مشاوره ازدواج شیراز را انتخاب کنید تا بتوانید تصمیم درستی درباره ادامه کار با هرکدام از آنها بگیرید.
  • ایده خوبی است که یک جلسه اولیه را با یک مشاور احتمالی برنامه‌ریزی کنید تا به سبک او پی ببرید و متوجه شوید که آیا با او احساس راحتی می‌کنید یا خیر.

چالش‌های مشاوره ازدواج در شیراز

مشاوره ازدواج شیراز می‌تواند ابزار ارزشمندی برای زوج‌هایی باشد که خود را برای ازدواج آماده می‌کنند، با این حال، این مشاوره نیز مانند سایر انواع مشاوره با چالش‌هایی همراه است.

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها این است که هر دو شریک باید با روانشناس ازدواج شیراز همکاری کنند. برخی از افراد ممکن است احساس کنند که نیازی به مشاوره ندارند یا این‌که مشاوره ازدواج شیراز ارزش وقت و هزینه را ندارد. برای حل این چالش لازم است با شریک احتمالی زندگی خود صحبت کنید و قبل از مراجعه به مرکز مشاوره ازدواج شیراز او را کاملا متقاعد سازید.

چالش دیگر یافتن مشاور مناسب است. مهم است که فردی را پیدا کنید که برای هر دو شریک زندگی مناسب باشد و تجربه کار با زوج‌ها در موقعیت‌های مشابه را داشته باشد. برای این‌کار، می‌توانید اطلاعات تعداد زیادی از مشاوران ساکن در شیراز را در همین صفحه بیابید و با تحقیق و بررسی، مشاور مناسب خود را پیدا کنید. سپس برای نوبت‌دهی مشاور ازدواج شیراز، فرم موجود در سایت را پر نمایید.

علاوه بر چالش‌های فوق، در طول مشاوره قبل از ازدواج ممکن است موضوعاتی مطرح گردد که ممکن است زوجین نخواهند با آنها روبرو شوند؛ مانند مسائل مالی، روابط گذشته، مشکلات خانوادگی و مشکلات فردی. با این حال، روبرو‌شدن با این مسائل می‌تواند منجر به ازدواج قوی‌تر و موفق‌تری شود. با برقراری ارتباط باز و تمرکز بر حل مسائل، زوجین می‌توانند قبل از روبرو‌شدن با مسائل جدی در زندگی، راه‌حل‌های خوبی را برای آنها بیابند.

آیا حضور خانواده‌ها در مشاوره ازدواج شیراز ضروری است؟

پاسخ این سوال وابسته به فرهنگ خانواده، سن زوجین و مواردی از این قبیل دارد. در صورتی که زوجین ارتباط تنگاتنگی با خانواده‌های خود دارند و تمایل دارند که این ارتباط باقی بماند، لازم است مسائل عمده با خانواده‌ها نیز مطرح گردد. همچنین، در ازدواج‌هایی که در سنین پایین‌تر صورت می‌گیرد، معمولا خانواده‌ها نقش بیشتری دارند.

اگرچه اکثر جلسات مشاوره ازدواج شیراز دو زوج را مخاطب قرار داده و در مورد مسائل آنها بحث می‌کند، ممکن است لازم باشد در یک تا دو جلسه، بر حسب نیاز و صلاحدید روانشناس، خانواده‌ها و یا پدر و مادر دو طرف نیز در جلسات حاضر شوند.

آمار درباره فواید مشاوره قبل از ازدواج در شیراز چه می‌گوید؟

آمار نشان می‌دهد، زوج‌هایی که مشاوره قبل از ازدواج را انجام می‌دهند، در مقایسه با زوج‌هایی که این کار را نمی‌کنند، 30 درصد بیشتر احتمال دارد که متاهل بمانند و ازدواج موفقی داشته باشند. به علاوه، زوج‌هایی که مشاوره قبل از ازدواج را انتخاب می‌کنند، آن را بسیار مفید دانسته و در صورت نیاز، در مورد مشاوره‌های بعدی رویکرد مثبت‌تری دارند. مزایای مشاوره زوجین نه تنها برای مدت زمان کوتاه بعد از عروسی، بلکه برای سال‌های آینده در طول ازدواج نیز ادامه دارد

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید