مشاوره افسردگی از بهترین روانشناس برای افسردگی

وقتی افسرده‌ایم، انگیزه نداریم به کارهایمان برسیم. احساس شدید غم یا گناه داریم و علاقه‌مان را به چیزهایی که دوستشان داشتیم از دست می‌دهیم. افسردگی، احساس غم یا سوگواری نیست؛ افسردگی، روی احساسات، روابط و زندگی شغلی و تحصیلی‌مان تاثیر می‌گذارد. برای دریافت نوبت مشاوره افسردگی، لیست روانشناسان متخصص در حوزه افسردگی را در ادامه مشاهده کرده و به صورت آنلاین درخواست مشاوره درمان افسردگی خود را ثبت نمایید. خدمات مشاوره روانشناسی افسردگی در کلینیک آگاه به صورت حضوری در تهران، شیراز و آنلاین انجام می‌شود.

لیست روانشناسان برای مشاوره افسردگی :

الهام نیک فر روانشناس تهران کلینیک روانشناسی اگاه

کارشناسی ارشد، روانشناسی

ریحانه نیک گو روانشناس تهران کلینیگ آکاه

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

مائده میرغیاثی رواندرمانگر شیراز

کارشناسی ارشد روانشناسی

راضیه میر هاشمی رواندرمانگر

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

علی محمد صالحی، روانشناس در تهران

دکتری روانشناسی عمومی

سمیه غنیمتی روانشناس آنلاین کلینیک آگاه

کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی

فخری تاجیک زاده

دکتری تخصصی روانشناسی بالینی

مرضیه شهامت منش

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

سوالات متداول برای دریافت مشاوره و روان درمانی افسردگی

بله شما در کلینیک روانشناسی آگاه می‌توانید خدمات مشاوره افسردگی را به سه شیوه حضوری در تهران، حضوری در شیراز و آنلاین به صورت ویدیوکال دریافت نمایید.

برای دریافت نوبت مشاوره و روان درمانی افسردگی، پس از انتخاب روان درمانگر مد نظر خود، کافیست فرم موجود در صفحه هر روانشناس را پر نمایید. ما در کمتر از ۲۴ ساعت با شما ارتباط خواهیم گرفت.

کافیست هنگام پر کردن فرم درخواست مشاوره، در قسمت توضیحات درخواست جلسه ارزیابی در ذکر کنید. در جلسه ارزیابی، یک روانشناس متخصص، با ارزیابی که از شما و مشکل شما انجام می‌دهد، بهترین روانشناس برای درمان افسردگی را به شما پیشنهاد می‌کند.

افسردگی هیچ انسانی شبیه بقیه انسان‌ها نیست. اگرچه نشانه‌ها یکسان‌اند اما دلایل و ریشه‌ها متفاوتند. بسته به شدت و مدت زمان افسردگی، دلایل ریشه‌ای آن و مدت زمانی که نشانه‌هایش آغاز شده تعداد جلسات مشاوره افسردگی متفاوت است. اما به صورت کلی برای اثرگذاری روان‌درمانی، حداقل 6 ماه تا 1 سال زمان لازم است.

بله، دارو برای افرادی که مبتلا به افسردگی هستند ضروری نیست. بسته به شدت علائم ممکن است به تشخیص روانپزشک یا روانشناس به دارو هم نیاز باشد اما نه همیشه.

بله، دارو برای افرادی که مبتلا به افسردگی هستند ضروری نیست. بسته به شدت علائم ممکن است به تشخیص روانپزشک یا روانشناس به دارو هم نیاز باشد اما نه همیشه.

تفاوتی بین مشاوره آنلاین و حضوری وجود ندارد؛ اما لازم است اگر آنلاین درمان می‌گیرید شرایط و ضوابط اتاق درمان را رعایت کنید.

تست افسردگی بک، از رایج‌ترین تست‌های افسردگی است اما در نظر داشته باشید هیچ چیز جای صحبت با فرد متخصص و روان درمانگر را نمی‌گیرد. انجام تست افسردگی در کنار مصاحبه تشخیصی می‌تواند به شما بیشتر در تشخیص افسردگی و راه مناسب درمانش کمک کند.

مطابق وبسایت سازمان بهداشت جهانی، افسردگی انواع و علت‌های گوناگونی دارد و ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. مورد آزار واقع شدن، تجربۀ فقدان‌های متعدد (به ویژه در سنین پایین) و اتفاقات استرس‌زا زمینه‌ساز افسردگی می‌شوند.

روان درمانی افسردگی

خط اول درمان افسردگی، روان‌درمانی است. فارغ از نوع افسردگی و شدت آن، لازم است با روانشناس خوب و متخصص صحبت کنید. رواندرمانگر به شما کمک می‌کند تا بتوانید از دنیای درونی‌تان حرف بزنید، احساسات سخت و تلخ را تنهایی به دوش نکشید، و ضربه‌های سخت روانی را با کمک او پشت سر بگذارید. افسردگی، مدام شما را به درون خودش می‌کشد و لازم است دست کسی را بگیرید تا غرق نشوید. مشاوره افسردگی کمک می‌کند کمتر درد بکشید و کم‌کم به سوی سلامت حرکت کنید.

علائم افسردگی که باید برای مشاوره و درمان افسردگی اقدام کنیم

 • احساس مداوم غم، اضطراب یا خالی بودن
 • احساس درماندگی و ناامیدی
 • احساس ناکامی، بی‌قراری و تحریک‌پذیری
 • احساس گناه و بی‌ارزشی و ناتوانی
 • از دست دادن علاقه به سرگرمی‌ها یا فعالیت‌های همیشگی
 • فقدان انرژی و خستگی
 • مشکلات تمرکز، حافظه و تصمیم‌گیری
 • مشکلات خواب: زود بیدار شدن یا بیش از حد خوابیدن
 • تغییرات در اشتها: افزایش یا کاهش وزن بدون برنامه
 • دردهای بدنی، سردرد یا مشکلات گوارشی
 • افکار خودکشی یا اقدام به آن

چطور بفهمیم افسردگی داریم؟

وبسایت موسسه بین‌المللی سلامت روان می‌نویسد:

برای تشخیص افسردگی لازم است بیشتر ساعات روز، تقریبا هرروز و به مدت دوهفته نشانگان افسردگی را داشته باشید. اگر حداقل دو هفته است که خلق‌تان در بیشتر ساعات روز پایین است، انگیزه و انرژی کافی ندارید به کارهایتان برسید، علاقه‌تان را به روابط یا کارهای لذت‌بخش از دست داده‌اید لازم است با یک متخصص سلامت روان برای درمان افسردگی با مشاوره و روان درمانی صحبت کنید.

همچنین بعضی تست‌های افسردگی، مانند تست افسردگی بک می‌توانند به شما کمک کنند بفهمید تشخیص افسردگی می‌گیرید یا نه، همچنین شدت افسردگی را به صورت حدودی مشخص کنند.

نقش مشاوره در درمان افسردگی

پژوهش‌های زیادی از تاثیر روان‌درمانی برای درمان افسردگی دفاع می‌کنند. مشاوره کمک می‌کند افرادی که از افسردگی رنج می‌برند بتوانند عمق دردشان را به کلام دربیاورند، ریشه‌های دردشان را دریابند و خودشان را در الگوهای معیوب فکری و رفتاری و ارتباطی غرق نکنند. مشاوره افسردگی کمک می‌کند نویسندۀ داستان زندگی خودتان بشوید و از زیر سایۀ افکار آزاردهنده و اتفاقات تلخ گذشته رهایی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید