مشاور شغلی در تهران

اگر ساکن پایتخت هستید، و قصد دارید تا در جلسات مشاوره شغلی و انتخاب شغل شرکت کنید، قطعاً دغدغه انتخاب بهترین مشاور شغلی تهران را دارید. شما می‌توانید بهترین مشاوران شغلی تهران را در ادامه مشاهده میکنید که میتوانید بعد از مطالعه رزومه هر کدام از روانشناسان، درخواست مشاوره شغلی حضوری خود را در تهران به صورت آنلاین ثبت نمایید. 

لیست مشاوران شغلی در تهران:

محمد هاشمی فراشاه روانشناس در تهران و آنلاین

کارشناسی ارشد روان‌شناسی عمومی

علی نیک سرشت

دانشجوی دکتری، روانشناسی شناختی

میترا کامران

دکتری روانشناسی سلامت، دانشگاه تهران

فرشته فرضعلی روانشناس

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

دسترسی سریع به روانشناسان کلینیک اگاه

مشاوره انتخاب شغل در تهران

«می‌خواهی در آینده چه شغلی داشته باشی؟» بدون شک از کودکی تا به الان حداقل یک نفر این سؤال را از ما پرسیده است. ممکن است شما نیز بعد از روبه‌روشدن با این پرسش با کلافی پیچیده از سؤال‌های دیگر ازجمله موارد زیر مواجه شوید:

 • باید شغلی مناسب با رشته تحصیلی‌ام انتخاب کنم؟
 • باید شغلم را براساس درآمد آن انتخاب کنم؟
 • آیا باید استعداد خود را نادیده بگیرم و براساس نیاز جامعه یک شغل انتخاب کنم؟
 • برای شغل مدنظر من داوطلبان زیادی وجود دارد؛ چگونه می‌توانم در مصاحبه کاری با آن‌ها رقابت کنم و پیروز شوم؟
 • آیا ممکن است هنوز استعداد درونی و اصلی‌ام را پیدا نکرده باشم؟
 • اگر شغل موردعلاقه من درآمد مناسبی نداشت چه کار کنم؟

تعداد کسانی که در تهران با این مشکلات دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند کم نیست و مراجعه به یک مشاور شغلی در تهران، می‌تواند پاسخی شفاف به‌تمامی سؤالات بالا بدهد. اگر شما نیز جزو این گروه هستید و در پایتخت زندگی می‌کنید، بهتر است اولین نوبت مشاوره شغلی در تهران را رزرو کنید؛ مشاوره شغلی به شما کمک می‌کند که بتوانید این کلاف پیچیده را باز و مسیر رسیدن به شغل مناسب خود را پیدا کنید.

روانشناس شغلی در تهران چه کار میکند؟

مشاوره شغلی (Career counseling) درواقع جلسات مشاوره‌ای است که در آن افراد متخصص شغلی در تهران، به شما کمک می‌کنند تا شغل مناسب خود را پیدا کنید؛ شایان ذکر است که قرار نیست طی این جلسات شغل‌های مختلف معرفی شوند تا شما یکی از آن‌ها را انتخاب کنید، بلکه به کمک آنالیز داده‌های زیر به شما کمک می‌کنند تا خود را بهتر بشناسید و متوجه شوید که باید چه اهدافی را دنبال کنید:

 • اطلاعات به‌دست‌آمده از تست‌های خودشناسی مانند آزمون DISC
 • بررسی رشته تحصیلی‌تان
 • بررسی حد و مرزهای شخصیتی و اعتقادی شما
 • مهارت‌های که در حال حاضر دارید.
 • میزان درآمد مدنظرتان
 • ارزش‌ها و ویژگی‌های شغل موردنظرتان
 • و

متخصصان مرکز مشاوره شغلی در تهران یا شهر محل سکونتتان به بررسی تمامی موارد بالا می‌پردازند و براساس آن بهترین گزینه‌ها را پیش‌روی شما قرار خواهند داد.

چه کسانی به مشاوره انتخاب شغل در تهران نیاز دارند؟

به هیچ عنوان نمی‌توان بازه زمانی یا گروه خاصی را برای شرکت در جلسات انتخاب شغل معرفی کرد، زیرا ذات انسان به‌گونه‌ای است که همواره به‌دنبال پیشرفت است و شغل‌ها یکی از مهم‌ترین بسترهای ترقی افراد به‌شمار می‌آیند. اگر جزو قشرهای معرفی‌شده زیر هستید و در پایتخت زندگی می‌کنید، بهتر است برای جلوگیری از ابهام و مشکلات طاقت‌فرسا آینده به روانشناس شغلی تهران مراجعه کنید:

کسانی که باید انتخاب رشته کنند

دانش‌آموزان که قرار است رشته دبیرستان خود را انتخاب کنند، ازجمله افرادی هستند که در برهه زمانی مهمی از زندگی خود قرار دارند، زیرا انتخاب رشته مناسب می‌تواند زمینه‌ساز انتخاب شغل کارآمد برای این افراد باشد؛ بنابراین جلسات مشاوره شغلی در تهران می‌تواند به آن‌ها در داشتن آینده‌ای روشن کمک شایانی بکند. این مورد برای نودانشجویانی که باید رشته آکادمیک و دانشگاهی خود را انتخاب کنند نیز صدق می‌کند.

دانشجویانی که به‌تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند

بیشتر دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی دچار سردرگمی می‌شوند؛ بعضی از آن‌ها می‌خواهند ادامه تحصیل دهند و بعضی دیگر به‌دنبال پیداکردن شغل می‌روند. بهتر است این افراد نیز در جلسات مشاوره شغلی شرکت کنند تا بتوانند مسیر مناسب آینده خود را (ادامه تحصیل یا یافتن شغل کارآمد) پیدا کنند.

میانسالانی که از شغل فعلی خود ناراضی هستند

بدون شک انجام شغلی که به آن علاقه ندارید می‌تواند جسم و روان شما را به منجلابی از مشکلات طاقت‌فرسا و دنباله‌دار بکشاند. مراجعه به متخصص و بیان مشکلات در جلسات مشاوره شغلی در تهران می‌تواند این بار سنگین را از دوشتان بردارد و به شما کمک کند تا به‌تدریج مشکلات خود را حل کنید.

ویژگی‌های یک مشاور شغلی خوب در تهران چیست؟

اگر ساکن پایتخت، تهران هستید و می‌خواهید مسیر شغلی مناسب خود را پیدا کنید، بهتر است ویژگی‌های بهترین مشاور شغلی تهران را بشناسید تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید:

 1. مشاور مدنظر شما باید دارای مدرک دانشگاهی مرتبط با رشته‌های روان‌شناسی، توان‌بخشی و روان‌شناسی مشاور باشد.
 2. روانشناس باید به‌قدری حرفه‌ای باشد که بتواند در صورت لزوم شما را به دیگر متخصصان ارجاع دهد.
 3. بتواند به‌صورت تخصصی درزمینه مدنظر شما مشاوره دهد. برای مثال، اگر به‌‌دنبال پیدا کردن مسیر شغلی در دوره دبیرستان هستید، بتواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

بنابراین اگر ویژگی‌های زیر را طی جلسات اول تا سوم مشاوره شغلی در تهران مشاهده نکردید، بهتر است روانشناس خود را عوض کنید.