مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی و مسیر شغلی

لیست مشاوران تحصیلی :

اعظم نمازی

کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

محمد زنجبر روانشناس شیراز کلینیگ آگاه

فارغ التحصیل مشاوره

میترا کامران

دکتری روانشناسی سلامت، دانشگاه تهران

سیده ساجده شیخ‌الاسلامی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

فرشته فرضعلی روانشناس

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

دسترسی سریع به روانشناسان کلینیک اگاه

ویژگی منحصر به فرد مشاوران تحصیلی کلینیک روانپویشی آگاه

احتمالا در اطرافتون تبلیغات تضمین قبولی در کنکور، یا مشاور های کنکوری که خودشون رتبه برتر در یک آزمون بودن رو شنیدین. ولی اینجا یک نکته خیلی مهم وجود داره! همه می دونین که ما آدما با هم تفاوت داریم.‌ تفاوت در همه‌ی مسائل شخصیتی، تربیتی، خانوادگی، فرهنگی، اقتصادی و… .

این تفاوت­ها حتما در رفتارهامون بروز پیدا می کنن، از جمله در رفتارهای مرتبط با مباحث تحصیلی و شغلی. نکته ی مهمی که در دپارتمان ما وجود داره اینه که همه‌ی متخصص‌هامون‌ در دپارتمان تحصیلی-شغلی، روانشناس و مشاور‌هایی هستن که کاملا به تفاوت های فردی شناخت دارن و همین طور به صورت گسترده و تخصصی بر روی تمام مسائل تحصیلی و شغلی تسلط دارن. پس تخصص شون شناخت همین تفاوت هاست و یک نسخه­ی کلی برای همه تجویز نمی کنن؛ بلکه با توجه به شناخت همین تفاوت­ها، در مسیر تحصیلی و شغلی‌تون همراه شما هستن.

حالا این تفاوت‌ها‌ی تحصیلی و شغلی چیا هستن؟؟

تفاوت هامون در مسائل تحصیلی

یکی از این تفاوت­های مهم اینه که بعضی از آدما می تونن چند ساعت با تمرکز کامل یک درس رو بخونن ولی بعضی دیگه از افراد بیشتر از نیم ساعت یا یک ساعت نمی تونن یک درس رو مطالعه کنن یا اصلا یکجا بشینن و مدام تمرکزشون رو از دست می دن و دوست دارن کار دیگه­ای بکنن.

تو برنامه ریزی کردن هم همین تفاوت­ها رو داریم. بعضی از آدما می تونن یه برنامه خیلی کامل و دقیق برای خودشون تنظیم کنن و بهش عمل کنن و اصلا اگر این برنامه رو نداشته باشن نمی تونن کاری انجام بدن. اما بعضی از افراد با اینکه برنامه­ی کاملی برای خودشون تنظیم می کنن، نمی تونن بهش پایبند باشن و رهاش می کنن. بعضیا هم اصلا از برنامه نوشتن خوششون نمیاد.

این تفاوت­ها در کار کردن هم خیلی زیاده. بعضی از افراد کارهای پر چالش رو دوست دارن، کارهایی که هر روزشون با روز قبل متفاوت باشه. اما بعضی از افراد کاملا متفاوتن. ترجیح می دن بدونن هر روز چه کارهایی دارن و کارهاشون طبق یک نظم و روتین مشخص پیش بره.

بعضیا دوست دارن در طول روز و سر کارشون با آدم ها سر و کار داشته باشن و بعضیا هم اصلا اینجوری نیستن و دوست دارن در یک اتاق پای سیستم و کار خودشون باشن.

این تفاوت ها در ریز به ریز مسائل تحصیلی از مقطع ابتدایی تا متوسطه دوم و حتی در انتخاب رشته دانشگاه و شغل­یابی مون وجود داره. و خیلی خیلی مهمه که بر اساس ویژگی های منحصر به فرد خودمون راه مون رو پیش بگیریم تا در مسیر حرکت مون استوار باشیم، خسته نشیم و به موفقیتی که می خوایم برسیم.

حتما شما هم متوجه شدید که یکی از دغدغه های شایعی که این روزها خانواده ها و محصلین از سال های ابتدایی تحصیل دارن؛ رسیدن به پیشرفت و موفقیت تحصیلی و پیدا کردن یک شغل مناسب است.

تعریف های زیاد و مختلفی از موفقیت تحصیلی برای افراد وجود داره. بعضی از افراد موفقیت را در بالا بردن اطلاعات و بار علمی شون تعریف می کنن. بعضی ها افزایش نمره، تعدادی از افراد قبولی در کنکور و مقاطع تحصیلی بالاتر و برخی هم موفقیت تحصیلی را در تمام کردن درس ها و به دست آوردن یک شغل خوب و پردرآمد تعریف می کنن.

اصلی ترین راه رسیدن به اون موفقیت مدنظر افراد در تمام مقاطع تحصیلی، بررسی تعریف شون از موفقیت و شناخت هدف خود فرد و خانواده شون است. پس قدم اول در تعریف موفقیت تحصیلی این است که بدونیم دقیقا از درس و تحصیل چه انتظاری داریم.

حتما تو هر سن و مقطعی از تحصیل که باشین (دانش آموز یا دانشجو) تو ذهنتون یه کار ایده آل و پردرآمد رو تصور می کنین. اینو بدونین که انتخاب شغل مناسبتون باعث میشه علاوه بر اینکه از استعدادها و توانمندی هایی که به صورت بالقوه در خودتون دارید خیلی مفید استفاده کنین، به رضایت و آرامش در زندگی شخصی و کاری تون هم برسین.

 

تیم تحصیلی – شغلی کلینیک روان پویشی آگاه با همکاری مشاورها و روان شناس های باتجربه و متخصصی که از بهترین دانشگاه های کشور فارغ التحصیل شدن، برای توجه به نگرانی و رفع دغدغه ها و چالش هاتون آماده هست که خدمات مختلفی رو بهتون ارائه بده. پس بیاین با هم انواع خدماتی که بهتون ارائه می دیم رو بررسی کنیم.

 

خدمات کلینیک آگاه در مشاوره تحصیلی

مشاوره برنامه ریزی کنکور

کنکوری های عزیز، احتمالا وقتی اسم جلسه کنکور رو می شنوین دچار استرس می شین. تا حدودی این نگرانی و استرس طبیعیه ولی اگر این نگرانی به خاطر نقش ها و مشکلاتی در برنامه ریزی یا نحوه درس خوندن و… باشه، بهتره با رفع کردن شون نگرانی تون رو کم کنین.

هدایت تحصیلی

نهمی های عزیز، مطمئن باشین ما نگرانی، سردرگمی بین نظرات اطرافیان و ابهامات تون رو درک می کنیم و کاملا اعتقاد داریم که بهترین زمان برای انتخاب و تصمیم گیری اصولی همین موقع هست.

انتخاب رشته کنکور

کنکوری های عزیز، فرقی نداره می خواین کدوم آزمون کنکور رو بدین، ما می تونیم تو هر مقطعی که هستین، بهتون کمک کنیم انتخاب رشته ی خوبی داشته باشین. چرا انتخاب رشته مهمه؟

مشاوره تحصیلی

وقتی وارد مباحث درسی و مطالعه می شیم، می بینیم که افراد تو هر مقطعی یک سری مشکلات دارن که نمی تونن با وجود اونا به نتیجه ای که می خوان برسن. چه مشکلاتی معمولا در مورد درس خوندن وجود داره؟

برگزاری کارگاه های تخصصی و عمومی

بخش تحصیلی کلینیک آگاه، کارگاه های آموزشی زیادی به صورت حضوری و غیر حضوری و آنلاین (یعنی وبینار) در زمینه های تکنیک های مطالعه، برنامه ریزی، آسیب های تحصیلی، اهمال کاری و ...

مشاوره تحصیلی برنامه ریزی کنکور (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) 

کنکوری های عزیز، احتمالا وقتی اسم جلسه کنکور رو می شنوین دچار استرس می شین. تا حدودی این نگرانی و استرس طبیعیه ولی اگر این نگرانی به خاطر نقش ها و مشکلاتی در برنامه ریزی یا نحوه درس خوندن و… باشه، بهتره با رفع کردن شون نگرانی تون رو کم کنین.

دقیقا چه کارهایی در مشاوره کنکور انجام میشه؟

مشاورین متخصص ما در کلینیک بهتون کمک می کنن که تمام آسیب های تحصیلی، مثلا مشکل در مطالعه ی اصولی، مشکل در مدیریت زمان و تست زنی، نحوه تقسیم زمان برای مطالعه دروس عمومی و تخصصی، مشکلات تمرکز و توجه، مشکل در سرعت مطالعه تون رو بشناسین. هم چنین، متخصصین ما با انجام برنامه ریزی تخصصی با توجه به توانمندی و هدف های تعیین شده تون کمک می کنن که راهکارهای مناسب برای مشکلات تون پیدا کنید و خیلی خوب پیش برین و بهترین نتیجه ها رو از آزمون کنکور بگیرین.

هدایت تحصیلی (ویژه نهم به دهم)


نهمی های عزیز، مطمئن باشین ما نگرانی، سردرگمی بین نظرات اطرافیان و ابهامات تون رو درک می کنیم و کاملا اعتقاد داریم که بهترین زمان برای انتخاب و تصمیم گیری اصولی همین موقع هست.

انتخاب رشته ی سال نهم خیلی مهمه؟

احتمالا در اطرافیان تون دیدین دانش آموزهایی که وقتی سال دهم مدرسه شون، رو به اتمام هست و یا حتی پایه یازدهم و دوازدهم رفتن، متوجه شدن که انتخاب اشتباهی داشتن. به شدت افت معدل پیدا کردن و تمایلی به ادامه دادن ندارن و وسط سال تحصیلی دنبال تغییر رشته و یا حتی تغییر مدرسه هستن. ما نمی خوایم شما بشین اون دانش آموزی که با اصرار خانواده رفتین رشته تجربی که بشین خانم دکتر و آقای دکتر با اینکه شما اصلا شخصیت و علاقه تون به رشته های پزشکی و پیراپزشکی نمی خوره و اینو وقتی متوجه شدین که یازدهم هستین و دارین خودتونو برای کنکور آماده می کنین.

در هدایت تحصیلی چه کارهایی می کنیم؟

ما با معرفی تمام زیر رشته های هر رشته ی مدرسه ای و انجام آزمون های معتبر رغبت سنج برای تطبیق دادن با علاقه و توانمندی های لازم جهت ورود به هر رشته بهتون کمک می کنیم که یک انتخاب رشته ی اصولی داشته باشین.

انتخاب رشته کنکور (ویژه دوازدهم و کنکور کارشناسی ارشد):
کنکوری های عزیز، فرقی نداره می خواین کدوم آزمون کنکور رو بدین، ما می تونیم تو هر مقطعی که هستین، بهتون کمک کنیم انتخاب رشته ی خوبی داشته باشین.

چرا انتخاب رشته مهمه؟

اگر آمار تغییر رشته و مشروطی های سالانه دانشگاه های کشور رو بخونین، متوجه می شین که آمار خیلی زیادی از دانشجوها رو داریم که با اینکه تو بهترین رشته ها و دانشگاه های کشور دارن درس می خونن ولی اون رشته ای که همیشه فکر می کردن و دوست داشتن نیست و همین باعث شده به فکر انصراف یا عوض کردن رشته شون بیفتن. و ما نمی خوایم این اتفاق برای شما هم بیافته.

“خب خودمون انتخاب رشته می کنیم!”

مشاورین خوب مون تو بخش انتخاب رشته، هرسال مواردی رو بیان کردن که خیلی باعث تعجب مون شد و همین باعث شد هر سال خیلی جدی تر جلسات مشاوره انتخاب رشته رو داشته باشم. مثلا خیلی از دانش آموزای خوب مون تفاوت نیمسال دوم و نوبت دوم رو نمی دونن. انواع دانشگاه ها رو نمی شناسن. همینطور تعداد مراجعین زیادی داشتیم که تفاوت رتبه در زیر گروه و سهمیه ها رو نمی دونستن و حتی با خیلی از رشته هایی که تو دفترچه انتخاب رشته وجود داشت، آشنایی نداشتن.

مشاورهای انتخاب رشته چه کمکی می کنن؟

یکی از تفاوت ها و بهتره بگیم مزیت بخش تحصیلی کلینیک ما در این بخش، این موضوع هست که مشاورهای انتخاب رشته مون نه تنها متخصص در امر تحصیل و انتخاب رشته هستن، بلکه روان شناس و مشاور هم هستن. پس هم در موارد تخصصی دفترچه انتخاب رشته تمام نکات مهم و ریز رو با دقت زیر نظر دارن و هم با سنجیدن تیپ شخصیتی، رغبت و علاقه تون و با توجه به رتبه کنکورتون و نتایجی که مصاحبه و تست های تحصیلی – شغلی بهمون می دن، بهتون کمک خواهند کرد که بهترین انتخاب رو داشته باشین.

مشاوره تحصیلی ( تمام مقاطع تحصیلی و دانشجویان):


وقتی وارد مباحث درسی و مطالعه می شیم، می بینیم که افراد تو هر مقطعی یک سری مشکلات دارن که نمی تونن با وجود اونا به نتیجه ای که می خوان برسن.

  • چه مشکلاتی معمولا در مورد درس خوندن وجود داره؟
    والدین زیادی بهمون مراجعه می کنن که از درس نخوندن بچه هاشون شاکی هستن یا می گن که دانش آموزشون در اتاق مشغول مطالعه هست ولی نتیجه ای که از امتحانش می گیره راضی کننده نیست. یا دانش آموزای زیادی هستن که می گن یک ساعته که یک صفحه از کتاب جلوشون باز هست ولی به خودشون که میان متوجه می شن هیچی از اون صفحه رو نخوندن. یا دانش آموزان و دانشجوهایی که برای فصل امتحانا، یک برنامه ریزی خوب انجام دادن ولی باز هم می شن شب امتحانی و اصلا طبق برنامه پیش نرفتن.
  • کار مشاور تحصیلی چی هست؟
    ما تمام آسیب های تحصیلی، مثل مشکل در تمرکز، اهمال کاری، کمال گرایی، مشکل در برنامه ریزی، مشکل در حضور در جلسه امتحان و اضطراب امتحان، شرایط مطالعه اصولی و … رو می سنجیم و راهکارهای تخصصی رو باهاتون تمرین می کنیم تا بتونین در تمام مقاطع بالاتر هم ازشون استفاده کنین.

برگزاری کارگاه های تخصصی و عمومی:

بخش تحصیلی کلینیک آگاه، کارگاه های آموزشی زیادی به صورت حضوری و غیر حضوری و آنلاین (یعنی وبینار) در زمینه های تکنیک های مطالعه، برنامه ریزی، آسیب های تحصیلی، اهمال کاری، کمال گرایی، مهارت تست زنی، حل مشکلات تمرکز و توجه، تکنیک های تقویت حافظه، پرورش خلاقیت، تکنیک های حل مسئله و تصمیم گیری، اضطراب امتحان، مدیریت زمان، تکنیک های تندخوانی، مقاله نویسی و پایان نامه نویسی، آشنایی با مشاغل، آشنایی با رشته های دانشگاهی، مهارت کاریابی، آموزش انواع نرم افزارهای گوناگون مانند spss ،endnote و …. در مدارس، دانشگاه ها، موسسات آموزشی، مراکز گروه های استارتاپی و به صورت فراخوان در کلینیک برگزار کرده و خواهد کرد.

پس اگر به آشنایی با هر کدوم از این زمینه ها علاقه دارین، باهامون در میون بذارین تا راه شرکت کردن در این کلاس های آموزشی رو بهتون بگیم.