بهترین مشاور خانواده تهران

مشاوره خانواده در تهران، مسیر مناسبی است برای کسانی که می‌خواهند ارتباطات خود را در خانواده بهبود بخشند و تعارضات را حل کنند. جلسات مشاوره خانواده در پایتخت ایران، می‌تواند بر مسائل مختلفی مانند مشکلات زناشویی، روابط والدین و فرزند، رقابت خواهر و برادر و غیره متمرکز شود.

در ادامه لیستی از روانشناسان خانواده تهران قرار داده شده است. شما می‌توانید پس از مطالعه و بررسی این لیست، بهترین مشاور خانواده تهران را برای دریافت جلسه مشاوره خانواده حضوری در تهران انتخاب نمایید.

لیست مشاوران خانواده در تهران:

رفیعه سادات شهیدی

فارغ التحصیل راهنمایی و مشاوره

سوالات متداول انتخاب بهترین مشاور خانواده در تهران

برای دریافت نوبت جلسه مشاوره خانواده در تهران، از لیست موجود در این صفحه، روانشناس مد نظر خود را انتخاب نموده و فرم موجود در صفحه روانشناس مد نظر خود را پر نمایید. ما در کمتر از ۲۴ ساعت با شما ارتباط خواهیم گرفت تا جلسات مشاوره شما را مطابق با خواسته شما آغاز کنیم. برای سلامت روان خانواده شما!

اگر نمی‌دانید کدام روانشناس خانواده در تهران از لیست موجود در این صفحه را انتخاب کنید، کافیست هنگام پر کردن فرم، درخواست جلسه ارزیابی را در قسمت توضیحات فرم ذکر کنید. در جلسه ارزیابی، یک روانشناس متخصص قبل از شروع جلسات مشاوره، شما و مشکلی که برای آن قصد دریافت مشاوره دارید را بررسی نموده و بهترین مشاور خانواده در تهران را که مناسب شما باشد، با شما همراه می‌کند.

هزینه مشاوره خانواده در کلینیک روانشناسی آگاه تهران بر اساس مواردی همچون مدرک تحصیلی، تجربه، نوع مشاوره و…. متغیر است. برای اطلاع کامل در این موضوع، درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید تا با شما ارتباط بگیریم.

متاسفانه در کلینیک آگاه شعبه تهران، امکان ارائه خدمات مشاوره خانواده رایگان وجود ندارد. اما در صورتی که هزینه مشاور خانواده برای شما زیاد است، می‌توانید از طرح حامی ما استفاده نمایید. در این طرح در صورتی که پرداخت هزینه مشاوره برای شما زیاد باشد و امکان پرداخت نداشته باشید، می‌توانید خدمات مشاوره را به صورت ارزان‌تر دریافت کنید.

برای اینکه هیچکس از سلامت روان خود و خانواده‌اش دور نماند؛ ما کنار شما هستیم.

دسترسی سریع به روانشناسان کلینیک اگاه

فواید کمک‌گرفتن از مشاور خانواده خوب در تهران

استفاده از مشاور خانواده تهران می‌تواند فواید زیر را برای خانواده به همراه داشته باشد.

  • ارتباطات بهبودیافته: مشاور خانواده تهران می‌تواند به اعضای خانواده کمک کند تا روش ارتباط موثر را بیاموزند. ارتباط موثر یک راه خوب برای درک بهتر و تعارضات کمتر است.
  • حل تعارض: دکتر مشاوره خانواده تهران می‌تواند به اعضای خانواده کمک کند تا تعارضات را به‌روشی سازنده شناسایی کرده و آنها را حل کنند. حل تعارضات منجر به هماهنگی بیشتر و استرس کمتر می‌شود.
  • بهبود روابط: به وسیله همکاری با یکدیگر برای حل مسائل، اعضای خانواده می‌توانند روابط قوی‌تر و سالم‌تری داشته باشند.
  • رشد فردی: مشاور خانواده تهران می‌تواند به افراد کمک کند تا خودآگاهی بیشتری داشته باشند و مهارت‌های مقابله‌ای جدید را بیاموزند. آموختن این مهارت‌ها می‌تواند منجر به رشد و توسعه شخصی شود.
  • کاهش استرس: با حل تعارضات و بهبود ارتباطات، سطح استرس همه اعضای خانواده کاهش می‌یابد و محیط خانواده به یک مکان امن و آرام برای زندگی تبدیل می‌شود.
  • تقویت مهارت‌های حل مسئله: از طریق مرکز مشاوره خانواده تهران، اعضای خانواده می‌توانند مهارت‌های حل مسئله را بیاموزند. آموختن این مهارت‌ها هم در محیط خانواده و هم در جامعه کمک زیادی به آنها می‌کند.
  • پیوند قوی‌تر خانوادگی: اعضای خانواده با همکاری یکدیگر برای حل مسائل، می‌توانند احساس وحدت و پیوند بیشتری داشته باشند و یک خانوده مستحکم و یکپارچه را تشکیل دهند.

هدف مشاوره خانواده، شناسایی و رسیدگی به علل اساسی مشکلات خانوادگی و توسعه راهبردهایی برای بهبود روابط و عملکرد کلی خانواده است.

چه کسانی نیاز به مشاوره خانواده تهران دارند؟

به‌طور کلی، مشاوره خانواده می‌تواند برای هرکسی که در روابط خانوادگی یا ارتباطات خود با مشکلاتی مواجه است، یا می‌خواهد حال خانواده خود را بهبود بخشد، مفید است.

اگر بخواهیم با مصداق صحبت کنیم، مشاوره می‌تواند برای خانواده‌هایی که با درگیری‌هایی مانند اختلاف زن و شوهر، مسائل مالی یا رقابت خواهر و برادر دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند مفید باشد.

مشاوره خانواده همچنین، می‌تواند برای خانواده‌هایی که تغییرات مهمی مانند طلاق، ازدواج مجدد یا مرگ یکی از اعضای خانواده را در زندگی داشته‌اند، مفید باشد.

علاوه بر این، این نوع مشاوره می‌تواند برای خانواده‌هایی که با مسائل مربوط به سلامت روان، سوء‌مصرف مواد یا سایر چالش‌هایی که بر روابط و زندگی روزمره آنها تأثیر می‌گذارد سر‌و‌کار دارند، نجات‌بخش باشد.

مشاور خانواده در تهران چه کاری انجام می‌دهد؟

روانشناس خانواده خوب در تهران، یک متخصص بهداشت روان است که آموزش دیده است تا به خانواده‌ها کمک کند ارتباطات خود را بهبود بخشند، تعارضات را حل کنند و روابط قوی‌تری ایجاد کنند. مشاوران خانواده ممکن است سوابق مختلفی از جمله مددکاری اجتماعی، روانشناسی یا مشاوره داشته باشند. آنها ممکن است در مطب خصوصی، کلینیک‌های اجتماعی یا  به‌شکل مجازی کار کنند.

مشاور خانواده تهران معمولاً از انواع تکنیک‌ها و مداخلات درمانی برای کمک به خانواده‌ها برای حل چالش‌ها و دستیابی به اهدافشان استفاده می‌کنند. همچنین مشاور ممکن است از درمان شناختی-رفتاری (CBT)، سیستم خانواده‌درمانی، یا سایر شیوه‌های مبتنی بر شواهد کمک بگیرد تا به خانواده‌ها برای بهبود مهارت‌های ارتباطی، حل مسئله و مقابله با مشکلات کمک کند.

مشاوران خانواده می‌توانند با خانواده‌های مختلف، از جمله خانواده‌های سنتی، خانواده‌های ترکیبی، خانواده‌های تک‌والدی و خانواده‌های بزرگ کار کنند. آنها همچنین، می‌توانند به خانواده‌هایی با زمینه‌های فرهنگی، قومی و اجتماعی-اقتصادی متفاوت، کمک کنند.

بهترین روانشناس خانواده در تهران چه کسی است؟

نمی‌توان یک فرد را به عنوان بهترین مشاور معرفی کرد. همچنین، تعریف بهترین مرکز مشاوره خانواده تهران نیز برای افراد و خانوده‌های مختلف، متفاوت است.

چیزی که مهم است این است که مشاوری را انتخاب کنید که دارای مدارک معتبر و تجربه کافی باشد. همچین لازم است افراد خانواده بتوانند با او ارتباط موثری برقرار کنند.

برای انتخاب مشاور خانواده در تهران، بهتر است به نظرات مراجعان دقت کنید و انتخاب خود را بر اساس آنها جهت‌دهی کنید. یک مشاور خوب، احتمالا برای بسیاری از افراد خوب است.

یکی از راهکارهای دیگری که می‌تواند به شما در انتخاب مشاور خانواده تهران کمک کند، یک جلسه ملاقات با مشاور است. تا زمانی که افراد خانواده به‌شکل حضوری با مشاور ملاقات نداشته باشند، نمی‌توانند با او ارتباط صحیحی برقرار کنند. پس قبل از شروع سلسله جلسات مشاوره، در یک جلسه با تمام اعضای خانواده و یا افرادی که در مشکل مورد نظر درگیر هستند با مشاور ملاقات حضوری داشته باشید. ممکن است لازم باشد چند مشاور را عوض کنید تا به انتخاب نهایی برسید. اما این کار بسیار بهتر از کمک‌گرفتن از مشاوری است که اعضای خانواده با او راحت نیستند.

ما در این صفحه تعدادی مشاور خانواده حضوری تهران را که در کلینیک روانشناسی آگاه فعالیت می‌کنند، به شما معرفی کرده‌ایم. شما می‌توانید بر اساس محل زندگی خوب، تصویر روانشناس و بررسی‌های اولیه، یک متخصص را انتخاب کنید و پس از یک ملاقات حضوری درباره او تصمیم بگیرید.

 هزینه مشاوره خانواده تهران چقدر است؟

هزینه مشاوره بر اساس موارد مختلفی می‌تواند متغیر باشد. هر جلسه مشاوره 45 دقیقه به طول می‌انجامد و معمولا پس از اتمام جلسه هزینه پرداخت می‌شود. و معمولا شامل بیمه نمی‌شود.

چطور از مشاور خانواده تهران وقت بگیریم؟

وقت‌گرفتن از مشاور خانواده تهران از طریق کلینیک‌ آگاه بسیار آسان است. کافی است از میان مشاوران معرفی‌شده در این صفحه، یکی را انتخاب کرده و بر روی «مشاهده پروفایل و دریافت نوبت مشاوره» کلیک کنید. با این کار به صفحه جدیدی هدایت می‌شوید که می‌توانید اطلاعات مشاور را در آن، مشاهده نمایید و سپس از طریق فرمی که در پایین صفحه قرار دارد، درخواست وقت خود را ثبت نمایید.  گرفتن وقت از مشاور خانواده تهران به همین سادگی است.

0/5 (0 نظر)