مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده آنلاین، یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین مشاوره‌هایی است که برای بهبود روابط میان خانواده می‌توان از آن بهره گرفت. زمانی که افراد به هر دلیلی امکان حضور در مطب روانشناسان را نداشته باشند، مشاوره آنلاین خانواده یکی از بهترین راه‌های بهره‌مندی از مزایای این نوع مشاوره برای خانواده‌ها به صورت آنلاین یا غیرحضوری است. در لیست زیر بهترین روانشناسان خانواده در کلینیک آگاه که امکان برگزاری جلسه مشاوره خانواده آنلاین دارند لیست شده است.

لیست مشاوران آنلاین خانواده:

دکتری مشاوره خانواده

زهرا ثابت

دکتری تخصصی روانشناسی

سوالات متداول انتخاب بهترین مشاور خانواده آنلاین

برای دریافت نوبت جلسه مشاوره خانواده، از لیست موجود در این صفحه، روانشناس مد نظر خود را انتخاب نموده و فرم موجود در صفحه روانشناس مد نظر خود را پر نمایید. ما در کمتر از ۲۴ ساعت با شما ارتباط خواهیم گرفت تا جلسات مشاوره آنلاین خانواده شما را مطابق با خواسته شما آغاز کنیم. برای سلامت روان خانواده شما!

اگر نمی‌دانید کدام مشاور خانواده آنلاین از لیست موجود در این صفحه را انتخاب کنید، کافیست هنگام پر کردن فرم، درخواست جلسه ارزیابی را در قسمت توضیحات فرم ذکر کنید. در جلسه ارزیابی، یک روانشناس متخصص قبل از شروع جلسات مشاوره، شما و مشکلی که برای آن قصد دریافت مشاوره دارید را بررسی نموده و بهترین مشاور خانواده را که مناسب شما باشد، با شما همراه می‌کند.

در کلینیک روانشناسی آگاه، ما تفاوتی برای ارائه خدمات به صورت حضوری و آنلاین قائل نیستیم. جلسات مشاوره آنلاین خانواده به صورت ویدیوکال برگزار می‌شود تا بیشترین بازدهی را داشته باشد. از آن جهت که برخی از افراد امکان زمانی یا مکانی را برای دریافت مشاوره حضوری ندارند، بهترین انتخاب برای این افراد جلسات مشاوره آنلاین به صورت ویدیوکال است.

هزینه مشاوره خانواده غیرحضوری در کلینیک روانشناسی آگاه بر اساس مواردی همچون مدرک تحصیلی، تجربه، نوع مشاوره و…. متغیر است. برای اطلاع کامل در این موضوع، درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید تا با شما ارتباط بگیریم.

متاسفانه در کلینیک آگاه امکان ارائه خدمات مشاوره آنلاین خانواده رایگان وجود ندارد. اما در صورتی که هزینه مشاور خانواده برای شما زیاد است، می‌توانید از طرح حامی ما استفاده نمایید. در این طرح در صورتی که پرداخت هزینه مشاوره برای شما زیاد باشد و امکان پرداخت نداشته باشید، می‌توانید خدمات مشاوره را به صورت ارزان‌تر دریافت کنید.

برای اینکه هیچکس از سلامت روان خود و خانواده‌اش دور نماند؛ ما کنار شما هستیم.

دسترسی سریع به روانشناسان کلینیک اگاه

مشاوره خانواده انلاین چیست؟

مشاوره آنلاین خانواده، تفاوت‌های زیادی با نوع حضوری آن ندارد و حتی با این اقدام می‌توانید تا حد زیادی در زمان خود صرفه‌جویی کنید. برای انتخابی مطمئن در زمینه مشاوره خانواده انلاین بهتر است به امتیاز مشاوران و نظرات بیماران سابق آن‌ها در سایت کلینیک روانشناسی آگاه توجه کنید.

در مشاوره انلاین خانواده چه مشکلاتی بررسی می‌شود؟

همان‌طور که گفته شد، مشاوره غیرحضوری خانواده تفاوت خاصی با جلسات حضوری ندارد و افراد می‌توانند با همان سطح کیفیت به بیان مشکلات خود بپردازند. از جمله مشکلاتی که در جلسات آنلاین مشاوره خانواده به آن پرداخته می‌شود، می‌توان موارد زیر را نام برد:

مشکلات مهارت‌های عاطفی

بسیاری از مشکلات زناشویی زوج‌ها از عدم تسلط کافی آن‌ها بر مهارت‌های عاطفی نشئت می‌گیرد. به عبارت ساده زوج‌ها عموماً به بیان مشکلات خود نمی‌پردازند و توقع دارند که طرف مقابل خود متوجه مشکلات شود. در مثال دیگری می‌توان به انتظارات افراد در یک رابطه اشاره کرد که عدم ابراز درست و مناسب آن‌ها موجب بروز مشکلات متعدد می‌شود. مشاوره خانواده انلاین می‌تواند به بهبود و حل این تعارض‌ها کمک شایانی کند.

بهبود ارتباط با فرزندان

بدون شک ارتباط مناسب با فرزندان می‌تواند تأثیر به‌سزایی بر کیفیت روابط زوج‌ها و کاهش تنش‌ بین آن‌ها داشته باشد. همواره به‌خاطر داشته باشید که اختلاف‌نظر بین والدین و فرزندان امری طبیعی به شمار می‌آید؛ اما نوع برخورد شما به‌عنوان یک والد بالغ بسیار مهم و تأثیرگذار است؛ بنابراین نیاز است که شما مهارت‌های ارتباط با فرزندان خود را به‌خوبی فرابگیرید. این مهارت‌ها خصوصاً زمانی که فرزند شما در حال گذر از دوره بلوغ است، بسیار کاربردی به‌حساب می‌آید.

بهبود مشکلات جنسی

رابطه جنسی یکی از پایه‌های اصلی روابط زناشویی به شمار می‌آید و وجود مشکل در آن می‌تواند زوج‌ها را کلافه و سردرگم کند. مشاوره خانواده انلاین به شما کمک می‌کند تا متوجه تفاوت‌های سلیقه‌ای خود و همسرتان در این زمینه شوید؛ همچنین به کمک این نوع مشاوره می‌توانید بستری امن را برای تجربه لذت‌های مختلف با یکدیگر فراهم کنید.

جلوگیری از دخالت افراد دیگر در روابط خانوادگی

گاهی در جوامع ایرانی شاهد دخالت خانواده‌ها در زندگی مشترک فرزندانشان باشیم. این دخالت‌ها گاهی تا جایی پیش می‌روند که افراد به طرف مقابل خود بدبین می‌شوند و فکر می‌کنند که وی حرف خانواده‌اش را بر دغدغه‌هایش ترجیح می‌دهد. شما می‌توانید طی مشاوره غیرحضوری خانواده به بیان این مشکل بپردازید و ریشه آن را پیدا کنید؛ سپس با همدلی و همکاری طرف مقابل خود راهکار جلوگیری از دخالت دیگران را بیابید.

یادگیری راهکارهای کنترل بحران

اگر شما و همسرتان از جمله افرادی هستید که با کوچک‌ترین مشکلات به‌هم می‌ریزید و توانایی کنترل شرایط را ندارید، شرکت در جلسات مشاوره غیرحضوری خانواده بهترین راه‌حل پیش روی شما است. عدم کنترل شرایط توسط شما بر شکل‌گیری خلقیات سالم در فرزندانتان تأثیر به‌سزایی دارد و می‌تواند آن‌ها را به اختلال اضطراب فراگیر دچار کند؛ بنابراین با شرکت در مشاوره غیرحضوری خانواده می‌توانید این مشکل رایج را حل کنید.

مشکلات اعتیاد

اعتیاد می‌تواند بنیان‌های اساسی خانواده را از بین ببرد و به همین دلیل بوده که بهتر است به کمک مشاوره خانواده انلاین به کنترل تنش‌ها و مشکلات بپردازید. عدم کنترل شرایط تنها به افزایش آن‌ها دامن می‌زند. به کمک یک روانشناس خانواده انلاین، کلاف سردرگمی و ابهام تشکیل شده در ذهن شما باز شده و می‌توانید با دیدی بازتر به‌دنبال حل بحران پیش‌آمده باشید.

سرفصل‌های مربوط به این نوع از مشاوره تنها به موارد بالا محدود نمی‌شود و شما می‌توانید به بیان تمامی مشکلات خود و همسرتان طی این جلسات بپردازید.

مزایای مشاوره خانواده انلاین چیست؟

مشاوره غیرحضوری علاوه‌بر داشتن کیفیتی مشابه نوع حضوری از مزایای دیگری از جمله موارد زیر برخوردار است:

انعطاف‌پذیری در تعیین زمان جلسه

تفاوتی ندارد که شغل شما چیست و چه بازه زمانی از روز اوقات فراغت دارید. تاریخ مشاوره انلاین خانواده براساس زمان مدنظر شما تعیین شده و می‌توانید با خیالی آسوده در آن حضور یابید.

صرفه‌جویی در زمان

شهرهایی مانند شیراز و تهران دارای ترافیک سنگینی هستند؛ به‌گونه‌ای که باید برای جابه‌جایی بین دو مکان حداقل یک ساعت زمان صرف کرد. مشاوره خانواده انلاین این مشکل را حل کرده و به صرفه‌جویی در زمان کمک شایانی می‌کند.

احساس راحتی

بسیاری از افراد نمی‌توانند به‌صورت حضوری ارتباط مؤثری ایجاد کنند؛ در نتیجه مشاوره‌های حضوری برای آن‌ها چیزی به‌غیراز اتلاف وقت و هزینه نیست. مشاوره‌های آنلاین به این گروه از افراد کمک می‌کند تا آن‌ها در بستری امن مانند خانه خود از راهکارهایی کارآمد بهره‌مند شوند؛ بدون اینکه دغدغه ارتباط حضوری را داشته باشند.

چگونه از مشاوره خانواده انلاین استفاده کنیم؟

بهتر است ابتدا به مشاهده پروفایل روانشناسان مختلف بپردازید؛ سپس با مقایسه امتیازات و نظر بیماران سابق، بهترین گزینه را انتخاب کنید؛ همچنین اگر در انتخاب روان‌درمانگر مناسب دچار مشکل شده‌اید، می‌توانید با مراجعه به بخش «رزرو مشاوره» مشکلات خود را بیان کنید. ما دراسرع‌وقت با شما تماس می‌گیریم و بهترین روانشناس خانواده انلاین را معرفی می‌کنیم.

پیشنهاد می‌کنیم که طی جلسه یک کاغذ و خودکار در کنار خود داشته باشید تا بتوانید مهم‌ترین نکات را یادداشت‌برداری کنید. همواره به‌خاطر داشته باشید که بهتر است هنگام دریافت مشاوره خانواده انلاین در مکانی آرام و امن حضور داشته باشید تا بتوانید با تسلط و حضور ذهن کافی به طی‌کردن فرایند مشاوره بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید