مشاوره طلاق تهران

یکی از دردناک‌ترین اتفاقاتی که هر فرد ممکن است آن را تجربه کند، طلاق است. جدا شدن از شریک زندگی نه‌تنها احساسات و عواطف افراد را خدشه‌دار می‌کند، بلکه می‌تواند روتین زندگی آن‌ها را نیز تحت‌تأثیر قرار دهد. در این مواقع، دریافت مشاوره طلاق در شهر تهران، امری ضروری بوده و برای این‌که بتوانید راحت‌تر با این مشکل دست‌وپنجه نرم کنید، لازم است تا از راهنمایی‌های یک متخصص بهره بگیرید. اگر ساکن پایتخت، تهران هستید و در حال جست‌وجو برای پیدا کردن یک روانشناس طلاق تهران هستید، در ادامه لیست مشاوران طلاق تهران کلینیک روانشناسی آگاه قرار گرفته است؛ پس از مطالعه بیوگرافی مشاوران، به صورت آنلاین می‌‌توانید درخواست مشاوره طلاق در تهران را ثبت نمایید.

لیست مشاوران طلاق در تهران :

فاطمه مهدی پور روانشناس در تهران

کاندیدا دکتری، روانشناسی عمومی

دکتر حمیده نقیبی روانشناس تهران کلینیک آگاه

دکتری روانشناسی سلامت

مرجان رضازاده

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

ضرورت دریافت مشاوره طلاق در تهران 

برخی از افراد با دیدی کاملاً اشتباه به مشاوره طلاق نگاه کرده و آن را امری ضروری نمی‌دانند. درصورتی‌که دریافت مشاوره برای تمامی زوج‌هایی که با یکدیگر اختلاف دارند موضوعی واجب بوده و برای این‌که بتوانند یک زندگی شیرین را در کنار یکدیگر تجربه کنند، لازم است تا از آموزش‌های یک مشاور بهره بگیرند.

دریافت مشاوره قبل از طلاق تهران

تقریباً تمامی افراد بر این باورند که حل مشکلات و پیشگیری از طلاق در شهر تهران، بهترین گزینه‌ای است که یک زوج پیش‌رو دارند. با مراجعه به یک مرکز مشاوره طلاق تهران می‌توانید به‌راحتی از این پیشامد جلوگیری کنید؛ حتی اگر درنهایت تصمیم به طلاق گرفتید، قطعاً با استفاده از راهنمایی‌های یک مشاور کاربلد، آسیب کمتری متوجه هر دوی شما خواهد بود.

دریافت مشاوره بعد از طلاق

افسردگی، یکی از شایع‌ترین عارضه‌هایی است که افراد پس از جدایی از همسر خود تجربه می‌کنند. در صورت عدم رسیدگی و درمان، این مشکل می‌تواند بسیار عمیق‌تر شده و باعث ایجاد اختلالات متعددی شود؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم اگر ساکن پایتخت هستید، با مراجعه به یک روانشناس طلاق تهران، مشکلات ذهنی خود را برطرف کرده و زندگی روتین را از سر بگیرید.

دریافت مشاوره درباره فرزندان 

متاسفانه یکی از بزرگ‌ترین عارضه‌های طلاق، آسیب دیدن کودکان است. اثرات روانی طلاق والدین تا سنین بزرگسالی نیز باقی مانده و برای درمان باید فرایندی به‌شدت دشوار پشت سر گذاشته شود. می‌توانید با رعایت یک‌سری اصول، این آسیب را به‌شدت کاهش داده و فشار مضاعفی که به روان فرزندان وارد می‌شود را کاهش دهید. برای این کار لازم است با مراجعه به یک مرکز مشاوره طلاق تهران، از توصیه‌های متخصصان بهره گرفته و به سلامت روح و روان کودکان خود کمک کنید.

نکات مهم هنگام انتخاب مشاور طلاق تهران

گاهی اوقات دیده شده است که افراد غیرحرفه‌ای با ارائه مشاوره‌هایی اشتباه، زندگی اشخاص بسیاری را تا مرز نابودی پیش برده‌اند. توجه کنید که علم مشاوره و روانشناسی کاملاً تخصصی بوده و برای این‌که بتوانید نتیجه مناسبی به‌دست آورید، باید از افراد کاردان بهره بگیرید. برای پیدا کردن مشاور طلاق خوب در تهران و مراجعه به او، حتماً نکات ذیل را مدنظر داشته باشید:

بررسی اعتبار

اولین موردی که اهمیت بسیار بالایی هم دارد، بررسی اعتبار است؛ چه درمورد یک متخصص و چه درمورد یک مرکز مشاوره. برای این کار می‌توانید از شماره نظام متخصص و یا شماره ثبت مرکز مشاوره استعلام بگیرید.

بررسی رزومه

هر کارشناس یا مرکز مشاوره طلاق تهران قطعاً اطلاعاتی در رابطه با تجربیات، تخصص‌ها، فعالیت‌های پژوهشی و… خود منتشر کرده است. برای این‌که بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید، رزومه آنان را به‌دقت مطالعه کنید.

رضایت مراجعان

در هنگام جست‌وجو برای پیدا کردن مشاور طلاق خوب در تهران، به‌خصوص هنگامی که وب‌‌سایت‌های مختلف را بررسی می‌کنید، قطعاً با نظرات زیادی برخورد خواهید کرد. سعی کنید تا این نظرات را به‌دقت بررسی کرده و نقاط ضعف و قوت مشاور را شناسایی کنید.

خصوصیات یک مشاور طلاق خوب در تهران

هرکدام از کارشناسان مشاوره طلاق تهران دارای نقاط ضعف و قوت بسیاری هستند؛ برای این‌که فرایند درمان به‌شیوه اصولی پیش رفته و نتیجه خوبی حاصل شود، مشاوری را انتخاب کنید که خصوصیات زیر را داشته باشد:
• بهترین مشاور طلاق تهران کسی است که بتواند به‌خوبی و بادقت به حرف‌های مراجعان گوش دهد.
• مشاور باید از قدرت تحلیل خوبی برخوردار بوده و دیدی باز نسبت‌به مسائل مختلف داشته باشد.
• یکی از مهم‌ترین نکاتی که هر روانشناس باید آن را رعایت کند، اصل رازداری است.
• مشاور نباید بین طرفین طلاق تفاوتی قائل شود.
• نه‌تنها ارائه‌دهندگان خدمات مشاوره طلاق تهران، بلکه تمامی مشاوران باید راهنمایی‌ها و توصیه‌های خود را با استدلال و منطق کافی ارائه کنند.
• روانشناس طلاق در تهران باید از ایجاد هرگونه ارتباط بین خود و زوجین در بیرون از محیط مشاوره جلوگیری کند.
• بهترین روانشناس طلاق تهران کسی است که به‌جای جلوگیری موقتی از جدایی زوجین، بتواند ریشه‌های مشکلات را بررسی و حل کند.
• مشاور باید مهارت‌های بین فردی خوبی داشته و صمیمیت و اعتمادی کافی را در جلسات مشاوره حاکم کند.

درمان طلاق عاطفی در تهران

نه‌تنها کارشناسان مشاوره طلاق تهران، بلکه تقریباً تمامی روانشناسان صاحب‌نظر جهان بر این باورند که اولین مرحله طلاق قانونی، طلاق عاطفی است. گاهی اوقات مشکلات کوچک جمع شده و تلمبار شدن آن‌ها سبب می‌شود تا مشکلات بزرگی همچون طلاق عاطفی ایجاد شوند. برای این‌که بتوانید سلامت رابطه خود را حفظ کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا اگر در حل هرگونه مشکل با همسر خود ناکام ماندید، به‌جای نادیده گرفتن اختلاف، با مراجعه به زوج‌درمانگر، نسبت‌به حل این مسئله اقدام کنید.

الزام در اجرای توصیه‌های مشاور طلاق تهران

واضح است که حتی اگر با بهترین مشاور طلاق تهران هم صحبت کنید، درصورت اجرا نکردن توصیه‌های او، هیچ نتیجه‌ای نخواهید گرفت. پیشنهاد می‌کنیم که فرایند مشاوره را با دیدگاهی عملی شروع کرده و تمامی توصیه‌ها را اجرا کنید. علاوه‌براین سعی کنید تا در تمامی جلسات، نهایت صداقت را به‌کار گرفته و اطلاعاتی صحیح را به مشاور خود ارائه دهید.

مرکز مشاوره طلاق خوب چه رویکردی دارد؟

کلینیک اگاه روانپویشی برای مشاوره طلاق، رویکردی کارآمد و بدون اتلاف وقت دارد، تا مراجعه‌کننده در مناسب‌ترین بازه زمانی به نتیجه نهایی دست یابد. با توجه به حساس بودن جریان جدایی، هیچ ضرورتی ندارد که روانشناس در جریان جلسات مشاوره برای طلاق سعی داشته باشد سریع  به مراجعه‌کننده کمک کند؛ بلکه رویکرد درست این است که در بازه زمانی مناسب و با بررسی مهم‌ترین موارد به او کمک کند تا بهتر تصمیم بگیرد و خود را از فشار ناشی از این جریان آزاد کند. یک مرکز مشاوره طلاق وظیفه دارد تا بستری استاندارد و آرام را برای افرادی که به منظور دریافت مشاوره برای طلاق مراجعه می‌کنند فراهم کند.

 

بررسی مهم‌ترین مواردی که در جلسات مشاوره برای جدایی باید بررسی شود

در جلسات مشاوره برای طلاق به دنبال پاسخ سؤالات زیر باشید:

 • مهم‌ترین مشکلی که رابطه دارد چیست؟
 • در بین مشکل‌ها، حل کردن کدام باید در اولویت باشد؟
 • رابطه بین خود را چگونه می‌بینید؟
 • چه ویژگی طرف مقابل شما دارد که اصلاً برای‌تان قابل تحمل نیست؟
 • هنوز به عشق اعتقاد دارید؟
 • به فکر شخص جدیدی برای رابطه هستید؟
 • خود را برای طلاق آماده می‌دانید؟
 • به جریانات زندگی از جمله هزینه‌ها، فرزندان، نوع زندگی و… پس از جدایی فکر کرده‌اید؟
 • خود را مقصر می‌دانید یا همسرتان را؟
 • همه راه‌حل‌های موجود را بررسی کرده‌اید؟
 • و…

قطعاً مشاور به غیر از این موارد، با درک مناسبی که نسبت به شما طی جلسات مشاوره طلاق پیدا می‌کند، سؤالات بیشتری را با همراهی خودتان بررسی خواهد کرد تا در پایان با بررسی پاسخ هر کدام تصمیمی قطعی بگیرید.

چرا باید برای طلاق از مشاوره استفاده کرد؟

مشاوره، فرصتی برای کسب بینش و دیدگاه جدید در مورد مسائل زندگی مشترک است. یکی از مشکلاتی که زوجین با آن سروکار دارند، عدم بروز درست احساسات است. در چنین وضعی یک مشاور به شما راهکار‌هایی خواهد داد تا زندگی خود را نجات دهید. قطعاً به‌واسطه تسلطی که او بر چنین اتفاقاتی دارد، موارد مهمی را برای راهنمایی شما مد نظر قرار خواهد داد.

مشاوره طلاق به شما فرصتی به منظور بهتر فکر کردن خواهد داد و بستری برای‌تان به‌وجود خواهد آورد که به دور از هر فشار و استرسی به تصمیمتان فکر کنید و هم‌زمان از تجربیات یک متخصص نیز بهره‌مند شوید.

یکی از مواردی که افراد در جریان جدایی به آن توجهی ندارند، اتفافاتی است که پس از آن می‌تواند بیفتد. در این شرایط مشاوره شما را نسبت به تمامی این موارد آگاه می‌کند.

از دست دادن شرایط نرمال زندگی، یکی از مهم‌ترین اثرات فکر کردن به جدایی است. بسیاری از افراد تا قبل از طلاق و در بازه‌ای که به آن فکر می‌کنند، تمام امور روزمره زندگی‌شان مختل می‌شود. در این شرایط مشاور به شما کمک خواهد کرد تا مدیریت امور را در دست بگیرید و مجدد درست زندگی کردن را ادامه دهید.

تحت فشار بودن یکی از مواردی است که درست تصمیم گرفتن هر فردی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.مشاوره طلاق فرایندی است که به شما کمک می‌کند فشار روانی را تحمب کنید و این فشار بیش از حد نشود.

آگاه‌سازی، جریان اصلی استفاده از خدمات مشاوره به منظور طلاق است. در بسیاری از پرونده‌ها مشاهده می‌شود که زوجین به خیال خودشان به انتهای مسیر رسیده‌اند؛ اما با بررسی دقیق‌تر پی می‌بریم بسیاری از روش‌ها و راه‌حل‌ها را حتی بررسی هم نکرده‌اند. در این مواقع، مشاور با ارائه تک تک این موارد به آن‌ها کمک می‌کند تا مجدد با توان بیشتر ادامه دهند.

مشاور طلاق خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

روانشناس طلاق خوب، فردی است که دارای دانش و مهارت کافی در زمینه مشاوره طلاق باشد و بتواند به زوجین در این دوران دشوار کمک کند. ویژگی‌های یک مشاور طلاق خوب را در ادامه برای شما بررسی کرده‌ایم.

دارای مدرک تحصیلی معتبر در زمینه مشاوره و روانشناسی

مشاور باید دارای مدرک تحصیلی معتبر در زمینه مشاوره یا روانشناسی باشد. این مدرک نشان می‌دهد که او دارای دانش و مهارت‌های کافی برای ارائه کمک‌های لازم به زوجین است.

تجربه کافی در زمینه مربوطه

تجربه کافی در زمینه مشاوره به منظور طلاق نیز یکی از ویژگی‌های مهم یک متخصص در این زمینه است. مشاور باید با چالش‌های مختلف طلاق آشنا باشد و بتواند به زوجین در این دوران دشوار کمک کند.

دارای مهارت‌های ارتباطی قوی باشد و بتواند به خوبی گوش دهد

هر چقدر یک مشاور در این بازه زمانی بهتر بتواند گوش دهد، قطعاً راه حل‌هایی کارآمدتر مطرح خواهد کرد.

بی طرف بودن

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که هر مشاوری باید از آن بهره‌مند باشد، این است که در جریان دردودل مراجعه‌کننده او را خواسته یا ناخواسته قضاوت نکند یا به دنبال مقصر معرفی کردنش نباشد.

متعهد به حفظ حریم خصوصی مراجعه‌کنندگان

در جریان جلسات متعددی که برای بررسی بیشتر موضوع جدایی برگزار می‌شود، خواسته یا ناخواسته اطلاعاتی از زندگی فرد تبادل می‌شود. در این شرایط مشاور باید رازدار باشد و محرمانگی این موارد را حفظ کند.

دارای رویکردی جامع و چندوجهی به طلاق

روانشناس طلاق باید دارای رویکردی جامع و چندوجهی نسبت به جدایی باشد. او باید به جنبه‌های مختلف مانند مسائل حقوقی، مالی، عاطفی و فرزندپروری، توجه کند.

مهارت‌های ارتباطی

مشاور باید بتواند به طور مؤثر با زوجین ارتباط برقرار کند. این ارتباط می‌تواند از طریق گفتار، نوشتار یا حتی زبان بدن انجام شود. او باید بتواند پیام‌های خود را به‌طور واضح و مختصر بیان کند و به سؤالات زوجین به‌طور شفاف پاسخ دهد.

مهارت‌های حل مسئله

روانشناس باید بتواند به زوجین در جلسات مشاوره طلاق کمک کند تا راه‌حل‌های سازنده‌ای برای مشکلات خود پیدا کنند. این اقدام ممکن است شامل کمک به زوجین برای برقراری ارتباط بهتر، حل تعارضات و ایجاد توافقات جدید باشد. هر زوجی از ضعیف بودن در زمینه‌های ارتباطی و حل مسئله  رنج می‌برند، در چنین شرایطی فرد متخصص با تکیه بر دانش و تجربه‌اش باید ابتدا ارزیابی کاملی بر ضعف رابطه داشته باشد و سپس در همین راستا کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباطی و حل مسئله مراجع تقویت شود.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید