طرح حمایت چیست؟

با توجه به شرایط دشوار اقتصادی و در دسترس نبودن خدمات روان‌درمانی برای اقشار کم‌درآمد، کلینیک روان‌پویشی آگاه «طرح حمایت آگاه» را راه‌اندازی کرده است. با درخواست جلسات روان‌درمانی در طرح حمایت، شما می‌توانید با تعرفه‌ای کمتر از نرخ رایج روان‌درمانی در کلینیک روان‌پویشی آگاه جلسات روان‌درمانی دریافت کنید.

سوالات متداول

بعضی از درمانگران با توجه به مسئولیت اجتماعی خود زمان‌هایی را برای ویزیت مراجعان طرح حمایت قرار داده‌اند؛ همچنین در کنار آن‌ها درمانگرانی که به تازگی مشغول کار شده‌اند و تحت سوپروایزری دکتر مهدی‌رضا سرافراز هستند، با دریافت تعرفه‌ی کمتر مراجع می‌بینند.

این طرح برای افرادی که توانایی مالی پرداخت هزینه‌های روان‌درمانی را ندارند ایجاد شده و استفاده از فرصت طرح حمایت توسط افراد دارای تمکن مالی لازم، غیراخلاقی است. همچنین در رابطه‌ی درمانی با درمانگر تاثیر منفی خواهد داشت و معمولا درمان را به نتیجه نمی‌رساند.

پرداخت هزینه کمتر از حد توان ممکن است در مراجعین احساس «مورد لطف یا ترحم واقع شدن» را ایجاد کند یا گاهی باعث تداوم یافتن «نقش قربانی» در افراد می‌شود. بنابراین لازم است هر کسی به اندازه توانش هزینه روان‌درمانی را بپردازد.

در سال ۱۴۰۳ کمترین تعرفه ممکن برای پرداخت در طرح حمایت ۳۵۰ هزار تومان برای هر جلسه از روان‌درمانی است. افراد می‌توانند در صورت داشتن تمکن مالی بالاتر، متناسب با سطح درآمدشان مبلغ بیشتری برای سلامت روان خود اختصاص بدهند.

شما می‌توانید فرم دریافت نوبت مشاوره و روان‌درمانی در طرح حمایت آگاه را پر کنید تا همکاران بخش پذیرش کلینیک در اسرع وقت و متناسب با زمان‌های آزاد با شما تماس بگیرند و هماهنگی‌های لازم برای اولین جلسه روان‌درمانی یا مشاوره صورت بگیرد.

از صبوری شما در فرایند نوبت‌دهی ممنونیم.