بهترین مشاور تحصیلی آنلاین

با در نظر گرفتن اینکه داشتن مشاوره تحصیلی به عنوان یکی از مهم­ترین نیازهای تحصیلی تلقی می­شود که در راستای رسیدن به موفقیت مورد نیاز است؛ باید توجه داشت که برترین مشاور را بر اساس شرایط و وضعیت زندگی و تحصیلی خود انتخاب کنید. یکی از بهترین روش­های دریافت مشاوره، مشاوره تحصیلی آنلاین به شمار می­آید که در کنار ویژگی­های مثبت و فواید بسیاری که دارد، می­تواند تاثیر شگرفی در بهبود کیفیت تحصیلی شما داشته باشد.

در عصر حاضر جلسات مشاوره، یادگیری، ارائه و یا هر جلسه­ای که نیازمند تعامل بین افراد باشد، تنها به روش حضوری و فیزیکی انجام نمی­شود؛ در واقع با برگزاری جلسات آنلاین، اثبات شده است که الزاما حضور دو شخص برای برقراری ارتباط و گفتگو، مورد نیاز نیست. همچنین که جلسات آنلاین در همان سطح و کیفیت جلسات حضوری برگزار می­شوند و چه بسا تحت شرایطی هم مشاهده می­شود که مزایا و ویژگی­های بیشتری را با خود به دنبال دارند. بنابراین با وجود ویژگی­ های مثبتی که داشتن روانشناس تحصیلی آنلاین در پی دارد و اینکه همان کیفیت جلسات حضوری برای شما برقرار است، چرا به جای مشاوره حضوری، مشاوره تحصیلی آنلاین را انتخاب نکنیم؟ و اگر مشاوره آنلاین انتخاب ما باشد، چگونه می­توان بهترین مشاور تحصیلی آنلاین را یافت یا اینکه مشاور تحصیلی خوب آنلاین، دقیقا چه ویژگی ­هایی دارد؟.. اگر شما هم به فکر داشتن یک روانشناس تحصیلی آنلاین برای خود یا فرزندتان هستید و نمی­دانید که چگونه می­توانید بهترین تصمیم را در این راستا بگیرید، در ادامه این مطلب از کلینیک روانشناسی آگاه با ما همراه باشید.

لیست مشاوران تحصیلی آنلاین :

سیده ساجده شیخ‌الاسلامی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

میترا کامران

دکتری روانشناسی سلامت، دانشگاه تهران

سوالات متداول مشاوره آنلاین تحصیلی

از لیست موجود در همین صفحه، روانشناسانی را که در حوزه تحصیلی و درسی، خدمات مشاوره ارائه می‌دهند را مشاهده می‌کنید. با مشاهده پروفایل هرکدام از مشاوران، هرکدام که مدنظرتان بود را انتخاب کنید و درخواست مشاوره خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید.

خدمات مشاوره تحصیلی در زمینه‌هایی مانند کنکور و بهبود روند تحصیلی، استرس و اضطراب درس خواندن و جلسه کنکود و انتخاب رشته می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید تا برای اطلاعات بیشتر با شما در ارتباط باشیم.

قیمت جلسات مشاوره بستگی به نوع مشاوره و روانشناس انتخابی دارد و نمی‌توان عدد مشخص و دقیقی را تعیین کرد.

ما در کلینیک روانشناسی آگاه، تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا جلسات مشاوره آنلاین در تمام حوزه‌های درمانی کیفیت لازم و بالا را داشته باشد. طبق نظرسنجی مراجعین کلینیک، در این زمینه موفق بوده‌ایم.

جلسات مشاوره غیر حضوری تحصیلی و درسی به صورت ویدیوکال از طریق پلتفرم‌هایی مثل اسکایپ، گوگل میت و سایر مواردی که امکان برگزاری جلسه آنلاین تصویری دارند برگزار می‌شود.

دسترسی سریع به روانشناسان کلینیک اگاه

ویژگی­‌های مشاوره تحصیلی آنلاین

همان­طور که پیش از این توضیح دادیم، برگزاری جلسات مشاوره تحصیلی آنلاین ویژگی­های مثبت زیادی را دارا است که برخی از این ویژگی­ها شامل موارد زیر می­شوند:

صرفه جویی در زمان

در بحث تحصیل و یادگیری، زمان مولفه بسیار موثر و پررنگی است که در صورت عدم توجه به آن، موقعیت­های زیادی که می­توانند صرف تحصیل و موفقیت شوند، اتلاف خواهند شد. به همین ترتیب، یکی از مهم­ترین ویژگی­هایی که مشاوره تحصیلی آنلاین با خود به ارمغان می­آورد، بحث صرفه جویی در زمان است. تصور کنید که شما یک جلسه مشاوره حضوری یک ساعته داشته باشید؛ اگر محل مشاوره به خانه شما نزدیک باشد، حداقل زمان مورد نیاز برای آماده شدن و رفت و برگشت به آن محل، دو ساعت است. همچنین باید خستگی ناشی از رفت و برگشت خود را هم در نظر بگیرید که از انرژی شما برای درس خواندن در ادامه روز می­کاهد. بنابراین کاملا واضح است که مراجعه به روانشناس تحصیلی آنلاین، زمان شما را به بهترین نحو ممکن مدیریت و صرفه جویی می­کند.

صرفه جویی در هزینه

با توجه به اینکه برای حاضر شدن در محل مشاوره نیاز است که مسیری را طی کنید، بدیهی است که هزینه ­ای نیز در این مسیر صرف خواهد شد. 

برگزاری جلسات در مکان دلخواه

نکته قابل توجه دیگری که در مورد ویژگی­‌های بهینه و مثبت مشاوره تحصیلی آنلاین ذکر می­شود، برگزاری جلسات در مکان دلخواه است. با توجه اینکه درس خواندن یک پروسه طولانی مدت است و نمی­توان آن را به یک یا دو روز در هفته منتهی کرد؛ بالطبع بسیار اهمیت دارد که در مسیر درس خواندن شخص بتواند راحت باشد و مدام درگیر دغدغه‌­ها و مسائل کوچک نشود. با این اوصاف، اینکه جلسات مشاوره تحصیلی در مکان دلخواه و راحت برگزار شود، می­تواند تا حد زیادی از خستگی­های مضاعف و دغدغه­‌های فکری بی مورد جلوگیری به عمل آورد.

برگزاری جلسات در زمان مطلوب

همان­طور که پیش از این توضیح دادیم، زمان فاکتور بسیار حائز اهمیتی در خصوص مشاوره تحصیلی است که باید به آن توجه شود. می­دانیم که برگزاری جلسه مشاوره باید در یک زمان مطلوب باشد که شخص کاملا آمادگی صحبت را دارد و یا اصلا به آن جلسه حس نیاز دارد. پس می­توان دریافت که برگزاری جلسات به صورت آنلاین، محدودیت برگزاری جلسات در ساعات معین را برای شما رفع می­کند.

دسترسی بیشتر و آسان­تر

هنگامی که راه ارتباطی فرد محصل با مشاوره تحصیلی خود، تکنولوژی است، می­تواند در هر لحظه و هر مکان به مشاوره خود دسترسی داشته باشد؛ چرا که تکنولوژی هیچ محدودیتی را در حیطه برقراری ارتباط تعریف نمی­کند و تنها نیاز آن اینترنت به همراه یک دستگاه هوشمند است.

امکان انتخاب بهترین مشاور

در واقع اساسی­‌ترین ویژگی مراجعه به روانشناس تحصیلی آنلاین، این است که شما می­توانید هر مشاوری را از هر کجای کشور یا حتی جهان که می­خواهید، انتخاب کنید. این یعنی می­توانید بهترین مشاور تحصیلی را داشته باشید که بی شک در روند موفقیت تحصیلی شما بسیار موثر است.

مشاوره تحصیلی خوب آنلاین چه کسی است؟

هر معلم یا استادی باید یک سری ویژگی­‌های اخلاقی و رفتاری داشته باشد که شخصیت او را برای تدریس، آموزی، مشاوره و.. تشکیل دهند. به همین سبب مشاوره تحصیلی خوب آنلاین، کسی است که از ویژگی­های زیر برخوردار باشد:  

دارای تخصص و تجربه کافی

تخصص و سواد، دو معیار مهم در بحث مشاوره تحصیلی آنلاین هستند که اگر وجود نداشته باشند، به هیچ وجه نمی­توان به آن جلسه مشاوره اطمینان داشت. یک روانشناس تحصیلی آنلاین موظف است که بر پایه علم صحبت کند و از تکیه بر روانشناسی زرد یا نظرات شخصی خود بپرهیزد.  

مسئولیت­‌پذیر و متعهد

هر شغلی به واسطه مسئولیت پذیری افراد می­تواند به بهترین نحو ممکن انجام شود. در خصوص مشاوره و فرآیند روانشناسی نیز همین است. یک مشاور باید بپذیرد که نسبت به رفتار و وضعیت تحصیلی فرد محصل مسئول است و از هیچ تلاشی در راستای به نحو احسن انجام دادن این مسئولیت خود، دریغ نکند.

در دسترس بودن

با در نظر گرفتن اینکه ممکن است یک دانش آموز یا دانشجو در هر لحظه از روز احساس کند که باید با مشاور خود مسئله­‌ای را در میان بگذارد، خوب است که روانشناس تحصیلی آنلاین، نسبت به در دسترس بودن همیشگی احساس مسئولیت داشته باشد و این مورد را به عنوان شغل یا وظیفه خود بپذیرد.

دارای روحیه و توانایی آموزش دادن

بدیهی است که هرکسی نمی­تواند مناسب آموزش دادن و تدریس باشد. بر خلاف اینکه شاید تصور کنید یک روانشناس در حال تدریس نیست، در واقع کسی که به عنوان مشاور شناخته می­شود، مدام در حال تدریس است و سعی می­کند که راه و مسیر درست را آموزش دهد. به همین دلیل باید از توانایی درست صحبت کردن و قابلیت تفهیم افراد برخوردار باشد.

بهترین مشاوره تحصیلی آنلاین را چگونه پیدا کنیم؟

به عنوان آخرین گام، نکته­‌ای که باقی می­ماند، پیدا کردن بهترین مشاوره تحصیلی آنلاین است. مرکز روان پویشی آگاه کلینیک به عنوان یک سازمان فعال در حیطه مشاوره و روانشناسی در موضوعات مختلف، بهترین و مناسب­‌ترین روانشناسان متخصص در حوزه مشاوره تحصیلی را شامل می­شود که دارای تسلط و توانایی کافی جهت مشاوره تحصیلی هستند. از سوی دیگر، طبق تمام ویژگی­ها و مواردی که عنوان شدند، کلینیک آگاه تضمین می­کند که مشاوران­اش با سابقه کاری درخشان و توانایی بالا در مشاوره تحصیلی، به منظور موفقیت تحصیلی مراجعه کنندگان، از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید