بهترین روانشناس کودک شیراز

اگر ساکن شهر شیراز هستید و کودک شما دچار مشکلات رفتاری یا عاطفی است، روانشناس کودک در شیراز می‌تواند کمک زیادی به حل مشکل بکند.

در ادامه لیست مشاوران کودک شیراز قرار گرفته است؛ که می‌توانید با مطالعه بیوگرافی و رزومه روانشناسان، درخواست مشاوره کودک در شیراز را برای فرزند دلبندتان به صورت آنلاین ثبت نمایید. تا این لحظه ۴ تراپیست برای کودکان در کلینیک آگاه آماده ارائه خدمات روانشناسی کودک به همشهریان شیرازی می‌باشند؛ که به این تعداد با جذب بهترین روانشناس کودک در شیراز افزوده می‌شود.

روانشناس کودک در شیراز برای ارائه مشاوره کودکان تاسیس شده است تا به رشد و شکوفایی آنان کمک کند
پردیس شهوند

کارشناسی ارشد، روانشناسی تربیتی

زهرا ثابت

دکتر زهرا ثابت

دکتری تخصصی روانشناسی

اعظم نمازی

اعظم نمازی

کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

معصومه بدیهی روانشناس شیراز کلینیک آگاه

معصومه بدیهی

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

سوالات متداول انتخاب بهترین روانشناس کودک در شیراز

از لیست روانشناسان کودک بالا می‌توانید مشاور کودک در شیراز را متناسب با معرفی و زمینه‌های درمانی انتخاب نمایید. 

مشاور کودک در شیراز برای موارد مختلفی می‌تواند به کودک شما کمک کند. اگر کودک شما دچار بیش فعالی، اضطراب، افسردگی و… شده است. می‌توانید با دریافت نوبت مشاوره از دکتر روانشناس کودک در شیراز، به سلامت روان کودک خود بها دهید.

بسته خدمات روان‌درمانی کلینیک آگاه شیراز برای کودکان متنوع است. که شامل مشاوره، بازی درمانی کودک در شیراز و کارگاه‌های کودک و والد است. برای راهنمایی بیشتر، درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید تا خیلی سریع با شما تماس بگیریم.

بله حتما. یکی از مواردی که مراجعان بسیاری را در کلینیک آگاه شیراز ملاقات می‌کنیم؛ بیش فعالی کودکان شیرازی است. برای این مورد می‌توانید از خدمات بازی درمانی و مشاوه استفاده نمایید.

مشاور کودک در شیراز چه کار می‌کند؟

روانشناسی یا مشاوره کودک که به‌عنوان کودک‌درمانی (child therapy) یا بازی‌درمانی (play therapy) نیز شناخته می‌شود، نوعی درمان است که برای کمک به کودکان و نوجوانان با مشکلات عاطفی، رفتاری یا سلامت روان طراحی شده است. در این مشاوره، یک درمانگر آموزش‌دیده که در درمان کودکان متخصص است از تکنیک‌های مختلفی مانند بازی‌درمانی و هنردرمانی استفاده می‌کند تا به کودک شما کمک کند احساسات و افکار خود را در محیطی امن بازگو کند.

 روانشناس کودک شیراز می‌تواند به کودکان مبتلا به مسائل مختلفی مانند اضطراب، افسردگی، استرس پس از تروما، ADHD و مشکلات رفتاری کمک کند. همچنین، می‌تواند نقش زیادی در رشد مهارت‌های حل مسئله، بهبود ارتباطات و ایجاد عزت نفس در کودکان داشته باشد.

چه کودکانی به روانشناس کودک خوب در شیراز نیاز دارند؟

روانشناس کودک شیراز می‌تواند برای کودکانی که با طیف وسیعی از چالش‌ها و مشکلات دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، مفید باشد. کودکانی که نیاز به مشاوره دارند، شامل موارد زیر هستند:

 1. کودکانی که اضطراب یا افسردگی دارند.
 2. کودکانی که دچار ضربه روحی شده‌اند یا با آنها بدرفتاری شده است.
 3. کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری یا عاطفی
 4. کودکانی که دارای ناتوانی در یادگیری یا تاخیر در رشد هستند.
 5. کودکانی که با مسائل اجتماعی یا خانوادگی دست و پنجه نرم می‌کنند.
 6. کودکان مبتلا به بیماری‌های مزمن جسمی
 7. کودکانی که عزت نفس کمی دارند.
 8. کودکانی که با غم و اندوه یا از دست‌دادن والدین درگیر هستند.

توجه به این نکته ضروری است که هر کودکی منحصر‌به‌فرد است و ممکن است در هنگام مشاوره نیازهای خاص خود را داشته باشد. اگر نگران سلامتی فرزندتان هستید، بهتر است با مشاور کودک شیراز مشورت کنید تا در صورتی که نیاز است، از خدمات او بهره‌مند شوید.

علائمی که نشان می‌دهند کودک نیاز به مشاوره دارد

علائم متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد کودک شما به مشاور روانشناس کودک در شیراز نیاز دارد. این علائم را می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم‌بندی کرد:

 • تغییرات عاطفی و رفتاری: اگر کودک به‌طور ناگهانی دچار نوسانات خلقی، تغییرات رفتاری، پرخاشگری یا کناره‌گیری از جمع می‌شود، ممکن است نشانه آن باشد که از نظر عاطفی دچار مشکل شده است. در این شرایط دکتر روانشناس کودک می‌تواند به کودک کمک کند.
 • مشکلات تحصیلی: اگر کودک در مدرسه با مشکلاتی روبرو است و یا دچار افت تحصیلی شده است، مشاور شیراز می‌تواند مشکل او را متوجه شده و ابزار مورد نیاز برای غلبه بر موانع تحصیلی را در اختیار او قرار دهد.
 • مشکل دوست‌یابی و برقراری ارتباط: اگر کودک در دوست‌یابی یا برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارد، روانشناس کودک شیراز می‌تواند به او کمک کند تا مهارت‌های اجتماعی خود را تقویت کرده و روابط خود را با دیگران بهبود بخشد.
 • تروما یا سوء.استفاده: اگر کودک دچار ضربه روحی شده و یا در معرض سوء‌استفاده بوده است، مشاوره کودک شیراز به او کمک می‌کند تا احساسات خود را به خوبی متوجه شود، آنها را پردازش کند و در نهایت درمان شود.
 • بیماری طولانی: اگر کودک با یک بیماری مزمن مواجه است، مشاوره می‌تواند به او کمک کند تا با استرس و چالش‌های عاطفی که با بیماری همراه است، کنار بیاید.
 • شب‌ادراری: شب‌ادراری یک علامت است که می‌تواند مشکلاتی را در روان کودک آشکار کند. روانشناس کودک شیراز می‌تواند علل را کشف کرده و به حل مشکل کمک کند.
 • اضطراب جدایی: اضطراب جدایی و چسبیدن می‌تواند از مراحل طبیعی رشد باشد که بسیاری از کودکان آن را پشت سر می‌گذارند. با این حال، اگر این رفتارها برای مدت طولانی ادامه داشته باشد و با فعالیت‌های کودک تداخل پیدا کند، ممکن است نشانه‌ای باشد که کودک نیاز به مشاوره با مشاور کودک شیراز دارد.
 • مشکل در تمرکز: کودکانی که در تمرکز مشکل دارند، ممکن است دچار اضطراب باشند و یا از بیماری‌هایی مانند ADHD رنج ببرند. روانشناس کودک شیراز می‌تواند کمک زیادی به حل این مشکل بکند.

تکنیک‌های مورد استفاده توسط بهترین روانشناس کودک شیراز

بهترین مشاور کودک در شیراز از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌کند تا به کودک کمک کند احساسات خود را بیان کرده و در یک محیط امن و حمایتی، مشکلات خود را حل کند. برخی از تکنیک‌های رایج عبارتند از بازی‌درمانی، هنر‌درمانی، درمان شناختی-رفتاری و خانواده درمانی.

 1. بازی‌درمانی: بازی‌درمانی شامل استفاده از اسباب‌بازی‌ها برای کمک به کودک در بیان احساسات و حل مشکلاتش است. این تکنیک به ویژه برای کودکان کوچک‌تر که ممکن است در بیان کلامی مشکل داشته باشند مفید است.
 2. هنر‌درمانی: هنردرمانی شامل استفاده از ابزار هنری مانند رنگ، نشانگر و خاک رس برای کمک به کودک در ابراز احساسات و حل چالش‌ها است. این تکنیک برای کودکانی که با بیان احساسات خود به شکل کلامی مشکل دارند، مفید است.
 3. درمان شناختی رفتاری (CBT): درمان شناختی رفتاری نوعی درمان است که به کودکان کمک می‌کند الگوهای فکری و رفتارهای منفی را شناسایی کرده و تغییر دهند. CBT می‌تواند برای کودکانی که با اضطراب، افسردگی یا سایر مشکلات سلامت روان دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، مفید باشد.
 4. خانواده‌درمانی: خانواده‌درمانی شامل کار با کل خانواده برای بهبود ارتباطات و حل تعارضات است. این روش وقتی مفید است که مشکلات کودک در ارتباط با خانواده بوده و یا توسط خانواده تشدید گردد.

به‌طور کلی، تکنیک‌های خاص مورد استفاده در مشاوره کودک به نیازهای فردی کودک و رویکرد روانشناس کودک شیراز بستگی دارد.

چطور یک روانشناس کودک خوب در شیراز پیدا کنیم؟

اگرچه پیداکردن مشاور خوب برای کودک چالش‌بر‌انگیز است، اما با کمی دقت می‌توانید یک انتخاب خوب داشته باشید.

ما در این صفحه تعداد زیادی از روانشناسان کودک در شهر شیراز را گردآوری کرده‌ایم. با مراجعه به صفحه هر روانشناس، می‌توانید رزومه و شرح فعالیت‌های او را ببینید. پس از بررسی و انتخاب مشاور، کافی است فرم داخل همان صفحه را پر کنید تا وقت مشاوره برای شما از طریق کلینیک روانشناسی آگاه تنظیم گردد. همچنین اگر ساکن شهر تهران هستید؛ و به روانشناس کودک در تهران نیازمند می‌باشید، از صفحه روانشناس کودک تهران می‌توانید مشاور مد نظر خود را انتخاب نمایید. و یا احتمالا ساکن سایر شهرها هستید؛ که می‌توانید از روانشناس آنلاین کودک در کلینیک روانشناسی آگاه کمک بگیرید.

لیست روانشناسان کودک شیراز در کلینیک آگاه 

 1. پردیس شهوند
 2. معصومه بدیهی
 3. دکتر زهرا ثابت
 4. اعظم نمازی

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • من از خانم دکتر شهوند مشاوره کودک توی شیراز برای کودکم گرفتم که خیلی راضی هستم تا اینجا و واقعا تغییرات رو برای بچه‌ام حس میکنم. اگه ساکن شیراز هستین پیشنهاد میکنم بهتون.

  • ممنون سارای عزیز، خوشحالیم که روان درمانی برای کودک شما مفید بوده.

 • در کنار مشاوره کودک توی شیراز ایا بازی درمانی هم برای بچها دارین؟ ممنون میشم اگر دارین راه دریافت نوبت رو بگین.

  • بله خدمات مشاوره کودک شیراز شامل بازی درمانی هم میشه. میتونین از صفحه روانشناس مد نظر خودتون درخواست نوبت رو به صورت آنلاین ثبت کنین.

دیدگاهتان را بنویسید