بهترین روانشناس کودک در تهران

اگر در شهر تهران زندگی می‌کنید، و دغدغه سلامت روان کودک دلبند خود را دارید، دریافت مشاوره کودک از روانشناس کودک خوب در تهران می‌تواند به کودک شما برای حل مشکلاتی مثل:‌بیش فعالی، اضطراب کودک، ترس کودک، ADHD کودکان، خجالتی بودن کودک، اعتماد به نفس کودک، پرخاشگری کودک و… کمک کند.

در ادامه این صفحه، لیست روانشناسان کودک کلینیک روانشناسی آگاه شعبه تهران قرار گرفته است. بعد از مطالعه رزومه هر یک از مشاوران، می‌توانید به صورت آنلاین درخواست نوبت برای مشاوره کودک در تهران را برای فرزند خود ثبت نمایید. 

لیست روانشناسان کودک تهران :

فرشته فرضعلی روانشناس

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

محمد صادق گل رو روانشناس تهران کلینیک آگاه

فارغ التحصیل روانشناسی تربیتی

مطهره فسنقری روانشناس در تهران حوزه کودک و نوجوان

کاندیدای دکتری روانشناسی بالینی

سوالات متداول انتخاب بهترین روانشناس کودک در تهران

کودکان در طول رشد خود، با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شوند که می‌تواند شامل مشکلات تحصیلی، مشکلات رفتاری، مشکلات ارتباطی، و مشکلات عاطفی باشد. در برخی موارد، کودکان به تنهایی نمی‌توانند با این چالش‌ها مقابله کنند و نیاز به کمک دارند. روانشناس کودک تهران مورد مناسب و ایده‌آل برای رساندن چنین کمک‌هایی است.

روانشناس کودک می‌تواند به کودکان در مقابله با چالش‌های زندگی کمک کند. به این شکل که ضمن جلسات مشاوره و با استفاده از دانش و تجربه خود، به کودکان بیاموزد که احساسات خود را شناسایی و بیان کنند، مهارت‌های حل مسئله را یاد بگیرند، روابط سالم‌تری با دیگران برقرار کنند و در نهایت با چالش‌های عاطفی خود بهتر مقابله کنند.

برای انتخاب یک روانشناس کودک مناسب فرزندتان در شهر تهران، از لیست بالا، پروفایل روانشناسان کودک کلینیک آگاه را مشاهده نمایید. و با توجه به رزومه و معرفی آنها، بهترین روانشناس کودک در تهران را برای فرزند دلبندتان انتخاب نمایید.

هزینه مشاوره کودک در شهر تهران متفاوت است. بسته به نوع مشاوره، بازی درمانی و… می‌تواند هزینه‌های مختلفی داشته باشد. برای اطلاع از هزینه‌ها می‌توانید درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید تا با شما در ارتباط باشیم.

برای این کار کافیست پس از انتخاب روانشناس مد نظر خود، وارد صفحه پروفایل روانشناس شده و روی دکمه دریافت نوبت مشاوره کلیک کنید؛ پس از پر کردن فرم درخواست مشاوره، منتظر تماس ما باشد.

روانشناس کودک خوب در تهران

روانشناس کودک تهران از جمله ضروریات کلانشهری به بزرگی تهران است. وجود تضادها و چالش‌های فراوان جاری در شهرهای بزرگ و جوامع امروزی با ظهور مشکلات و دغدغه‌هایی برای کودکان و خانواده آنها همراه است. موردی که ضرورت وجود دکتر روانشناس کودک تهران را دوچندان کرده و نیاز به پروسه مشاوره برای حل این مشکلات و چالش های ذهنی و روحی را بیشتر می‌کند.

اگر شما هم ساکن تهران هستید و مایلید از این خدمات بهره‌مند شوید، پیشنهاد می‌کنیم در مطالعه این مطلب با ما همراه شده و اطلاعات خود را در مورد مشاور کودک خوب در تهران بیشتر کنید.

نکات مهم در انتخاب مشاور کودک خوب در تهران

برای انتخاب بهترین مشاور کودک در تهران باید به نکات زیر توجه کنید:

 • تجربه و تخصص روانشناس: روانشناس کودک باید تجربه و تخصص لازم در زمینه روانشناسی کودک داشته و علاوه بر دارا بودن مدرک تخصصی روانشناسی کودک، از معلومات و تجربه بالایی نیز در این مورد برخوردار باشد. به این ترتیب بابت اطلاعات و توان علمی و نیز تجربه فردی وی در این زمینه آسوده‌خاطر بوده و بهتر خواهید توانست مشاوره کودک خود را به او بسپارید.
 • داشتن سبک درمانی و پیروی از روش درمانی مناسب: روانشناس کودک تهران باید روش درمانی مناسبی را برای کودک شما انتخاب کند. بدون داشتن سبک و روش خاص و در صورت ناآگاهی نسبت به روحیات کودکان، انجام جلسات مشاوره کودک تهران بی‌ثمر بوده و حتی می‌تواند به روحیات فرزند شما آسیب وارد کند.

توانایی برقراری ارتباط مفید با کودک: روانشناس کودک باید بتواند با کودک شما رابطه خوبی برقرار کند. این موضوع به تنهایی به عوامل و فاکتورهای زیادی وابسته است و نیازمند کاوش در روحیه کودک و علاقه‌مندی روانشناس مربوطه به دنیای کودکان است. اما به هر شکل بدون وجود یک ارتباط مفید، محکم و موثر نمی‌توان امید چندانی به موثر بودن جلسات مشاوره کودک تهران داشت.

با توجه به این نکات، می‌توانید روانشناس کودک مناسبی را در تهران برای کودک خود انتخاب و ضمن اجرای جلساتی با بهترین مشاور کودک در تهران به نتایج خوبی نیز دست پیدا کنید.

روانشناس کودک تهران: راهکارهایی برای رشد و شکوفایی کودکان

مشاوره کودک می‌تواند به کودکان در مقابله با چالش‌های زندگی یاری برساند. در صورت موفق بودن جلسات مشاوره کودک تهران، کودک پس از پایان دوره مشاوره با روانشناس کودک تهران و اتمام جلسات دوره و حتی حین آن باید بتواند موارد زیر را به خوبی اجرا و کنترل کند:

چنین کودکانی باید بتوانند احساسات خود را شناسایی و بیان کنند.

 • مهارت‌های حل مسئله را یاد بگیرند.
 • روابط سالم‌تری با دیگران برقرار کنند.
 • با چالش‌های عاطفی خود مقابله کنند.

مشاوره کودک می‌تواند نقش مهمی در رشد و شکوفایی کودکان داشته باشد. اگر کودک شما با چالش‌های خاصی روبرو است، انتخاب بهترین روانشناس کودک در تهران و برگزاری جلسات مشاوره می‌تواند یک گزینه مناسب برای او باشد.

کودک و روانشناس: چرا مراجعه به روانشناس کودک در تهران ضروری است؟

کودکان در طول رشد خود، با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شوند که می‌تواند شامل مشکلات تحصیلی، مشکلات رفتاری و ارتباطی و عاطفی باشد. در بسیاری موارد، کودکان به تنهایی نمی‌توانند با این چالش‌ها مقابله کنند و نیاز به کمک دارند.

در این بخش 7 دلیل ضروری بودن مراجعه به روانشناس کودک تهران آورده شده است:

 • شناسایی و درمان مشکلات کودک: مشاور کودک می‌تواند به والدین کمک کند تا مشکلات کودک خود را شناسایی کنند و برای درمان آنها اقدام کنند. این مشکلات می‌تواند شامل مشکلات تحصیلی، مشکلات رفتاری، مشکلات ارتباطی، و مشکلات عاطفی باشد.
 • آموزش مهارت‌های زندگی: روانشناس کودک تهران به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های زندگی لازم برای مقابله با چالش‌های زندگی را یاد بگیرند که شامل مهارت‌های حل مسئله، مهارت‌های ارتباطی، و مهارت‌های مقابله با استرس و موارد مشابه است.
 • بهبود روابط: مشاور کودک به کودکان می‌آموزد تا روابط سالم‌تری با والدین، معلمان، و دوستان خود برقرار کرده و از نظر عاطفی سالم‌تر و موفق‌تر باشند.
 • پیشگیری از بروز مشکلات در بزرگسالی: روانشناس کودک تهران در زمان انجام جلسات مشاوره کودک در سنین کمتر با پیدا کردن و ریشه‌یابی و حل مشکلات کودکان، به پیشگیری از مشکلات جدید در بزرگسالی کمک می‌کند. کودکانی که مشکلات عاطفی یا رفتاری دارند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به مشکلات سلامت روان در بزرگسالی هستند. مشاوره کودک می‌تواند به چنین کودکان کمک کند تا این مشکلات را در سنین پایین حل کرده و از بروز و بزرگ‌تر شدن آنها در بزرگسالی جلوگیری کنند.
 • کمک به والدین: روانشناس کودک تهران می‌تواند به والدین کمک کند تا با چالش‌های تربیتی کودک خود کنار بیایند. والدین ممکن است در برخورد با مشکلات کودک خود احساس گیجی یا درماندگی کنند که با کمک مشاور کودک تهران می‌تواند ضمن آگاهی از ریشه و دلیل این مشکلات، راه‌های موثرتری برای تربیت کودک خود بیابند.
 • کمک به کودک برای کنار آمدن با تغییرات: کودکان در طول زندگی خود با تغییرات زیادی روبرو می‌شوند. این تغییرات می‌تواند شامل تغییرات در مدرسه، تغییرات در خانواده، یا تغییرات در سلامتی یا جدا شدن والدین از یکدیگر و… باشد. مشاور کودک می‌تواند به کودک کمک کند تا با این تغییرات کنار بیاید و از نظر عاطفی سالم بماند.
 • ارتقای سلامت روان کودک: مشاوره کودک نقش مهمی در ارتقای سلامت روان کودک دارد. کودکانی که از نظر عاطفی سالم هستند، در مدرسه و در روابط خود عملکرد بهتری دارند. آنها همچنین در برابر مشکلات سلامت روان در بزرگسالی محافظت می‌شوند.

سخن پایانی

کودکان سرمایه‌های آینده هر جامعه‌ای هستند. رشد و شکوفایی کودکان، مستلزم برخورداری آنها از شرایط مناسب جسمی، روانی، و اجتماعی است. مشاوره کودک می‌تواند نقش مهمی در رشد و شکوفایی کودکان داشته باشد. اگر کودک شما با چالش‌های خاصی روبرو است، روانشناس کودک تهران می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.

توصیه می‌شود در انتخاب روانشناس کودک تهران دقت کافی داشته باشید. مشاور کودک خوب در تهران باید دارای تجربه و تخصص کافی در زمینه روانشناسی کودک بوده و رابطه خوبی با کودک برقرار کند. به این ترتیب خواهید توانست بهترین نتایج را از انجام جلسات مشاوره داشته باشید. برای رزرو مشاوره، می‌توانید از لیست بالا، روانشناس مد نظر را برای کودک خود در تهران انتخاب نمایید و به صورت آنلاین، درخواست نوبت را ثبت نمایید.

روانشناس کودک در تهران برای بهبود سلامت روان کودکان تهرانی و آینده بهتر فرزندان
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید