روانشناس نوجوان در شیراز

نوجوانی یکی از حساس‌ترین و سخت‌ترین دوره‌هایی است که افراد باید از آن برای ورود به دنیای جوانی و بزرگسالی عبور کنند. درست در این دوران است که تعارض‌های بسیاری بین والدین و فرزندان به‌وجود می‌آید که عدم توجه مناسب به این مشکلات، موجب ایجاد تنش‌های طاقت‌فرسا بین آن‌ها خواهد شد؛ بنابراین بهتر است که والدین برای طی کردن مناسب این دوره، همواره از یک روانشناس نوجوانان کمک بگیرند.

در ادامه لیست روانشناسان نوجوان در شیراز قرار گرفته است. با مطالعه معرفی و رزومه آنها، مشاور نوجوان خود را برای دریافت مشاوره حضوری نوجوان در شیراز انتخاب نمایید. و به صورت آنلاین درخواست نوبت خود را ثبت نمایید.

مشاوره روانشناسی نوجوان در شیراز توسط کلینیک روانشناسی آگاه شیراز
زهرا ثابت

دکتر زهرا ثابت

دکتری تخصصی روانشناسی

سمیرا رستمی

دکتر سمیرا رستمی

دکتری روانشناسی تربیتی

بهرام جهانگیری

بهرام جهانگیری

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

معصومه بدیهی روانشناس شیراز کلینیک آگاه

معصومه بدیهی

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

چرا دوره نوجوانی مهم است؟

بگذارید در همین ابتدای کار به شما بگوییم که گذر از دوره نوجوانی همانند هدایت قایقی در دریایی پرتلاطم توسط قایقرانی بی‌تجربه ‌است! بله، دوره نوجوانی ازجمله دوره‌هایی است که افراد با تنش‌های شخصیتی مختلفی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و به دنبال شکل دادن به ابعاد مختلف وجود خود هستند.
تغییرات بزرگ این دوره سبب شده است که افراد دید باز و گسترده‌تری به ابعاد مختلف زندگی خود پیدا کنند و نسبت‌به تغییرات جسمی و روحی خود حساس‌تر شوند. بدون شک مشورت با بهترین روانشناس نوجوان در شیراز می‌تواند آزاردهنده‌ترین مشکلات شما را در این دوران حل کند.

چه زمانی باید به روانشناس نوجوان در شیراز مراجعه کرد؟

عموماً مشاوره‌های مربوط به این دوره، تنها به نوجوانان محدود نمی‌شوند و قطعاً والدین نیز باید در جلسات روانشناسی فرزندان خود شرکت کنند. اگر در قالب والد نمی‌توانید ارتباطی سالم و کم‌تنش با فرزند خود برقرار کنید، بهتر است یک وقت مشاوره با روانشناس نوجوان در شیراز رزرو کنید. همچنین به شکلی هوشیارانه علائم زیر را در فرزند خود رصد و در صورت مشاهده آن‌ها، با مشاور مناسب صحبت کنید:
• پرخاشگری
• تمایل به استعمال مواد مخدر
• بروز علائم تمایل به خودکشی
• افت شدید تحصیلی
• اضطراب فراگیر
اگر نوجوان هستید و از شرایط آشفته ذهنی خود رنج می‌برید، باید بگوییم که بسیاری از هم‌سن‌وسالان شما نیز همین احساس را دارند. بدون شک صحبت با یک روانشناس نوجوانان می‌تواند شما را از سردرگمی نجات دهد و باعث شود دید شفافی نسبت‌به مشکلات خود پیدا کنید.

مزایای مشاوره گرفتن از روانشناس نوجوان در شیراز چیست؟

هم نوجوان و هم والدین نیازمند دریافت تخصصی‌ترین مشاوره‌ها درزمینه گذر از دوره نوجوانی هستند تا هر دو گروه کمترین تنش‌ها را متحمل شوند. نوجوانان در این دوره با دغدغه‌های عاطفی،‌ احساسی، اجتماعی، روان‌شناختی و… زیادی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. درواقع تمامی این موارد کلافی سردرگم را در ذهن آن‌ها ایجاد می‌کند که به‌سختی می‌توانند آن را از هم باز کنند؛ اما دکتر متخصص روانشناسی نوجوان در شیراز می‌تواند این کلاف سردرگمی را به اصولی‌ترین شکل ممکن باز کرده و نقشه راه به آنان نشان دهد.
از طرف دیگر والدین نیز به دلیل تغییر خلق‌و‌خو ناگهانی فرزندان خود، با تجربه‌ها و احساسات ناخوشایندی دست‌به‌گریبان هستند؛ ازجمله آن‌ها می‌توان به احساس ناکافی بودن، طردشدگی، عقب بودن از پیشرفت‌های مختلف جامعه و… اشاره کرد. مراجعه به یک روانشناس نوجوان در شیراز می‌تواند تأثیر به‌‌سزایی بر بهبود شرایط ذهنی والدین بگذارد. این موضوع بسیار ارزشمند است، زیرا اگر والدینی سالم از نظر رفتاری و احساسی باشیم، نوجوان ما نیز به بهترین شکل ممکن این دوره را به پایان خواهد رساند.

مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین مشاور نوجوان در شیراز چیست؟

بدون شک اصلی‌ترین ویژگی بهترین مشاور نوجوان در شیراز، داشتن مهارت‌های ارتباطی است، زیرا نوجوانان جزو اقشاری طبقه‌بندی می‌شوند که به‌سختی به دیگران اعتماد می‌کنند و با آن‌ها ارتباط می‌گیرند. این مشاور باید بسیار صبور و درون‌نگر باشد، زیرا نوجوانان عموماً درمورد مشکلات خود صحبت نمی‌کنند و مقاومت زیادی در این زمینه نشان می‌دهند.
روانشناس نوجوان باید ذهن بازی داشته باشد تا بتواند تنش‌ها و مشکلات این افراد را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهد و با همدلی بهترین توصیه‌ها را در اختیار آنان بگذارد؛ اما مهم‌ترین ویژگی روانشناس نوجوان در شیراز این است که بتواند مستقل از احساسات و تصمیمات خویش، اصولی‌ترین و استاندارد‌ترین راه‌حل‌ها را در اختیار مراجعان خود قرار دهد.
برای حل این مشکلات، حتماً به کلینیک روانشناسی نوجوانان در شیراز مراجعه کنید
ازجمله پرتکرار‌ترین و رایج‌ترین مشکلات شرح داده شده در مرکز مشاوره نوجوانان در شیراز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتباط نوجوانان با دوستان خود

«مادر و پدرم من را درک نمی‌کنند!» این عبارت رایج‌ترین و پرتکرارترین جمله‌ای است که دکتر مشاوره نوجوانان در شیراز با آن مواجه می‌شود. به‌عنوان یک والد باید بپذیرید که فرزند شما در جمع دوستان خود احساس امنیت عاطفی بیشتری نسبت‌به جمع‌های خانوادگی دارد. این شرایط ممکن است احساسات ناخوشایندی را به والدین تحمیل کند. شما تنها نیستید؛ کافی است با یک روانشناس نوجوان در شیراز صحبت کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اوضاع را بهبود ببخشید.

افزایش ریسک ابتلای نوجوانان به اعتیاد

افراد در این دوره علاقه شدیدی دارند که تجربه‌های جدید و هیجان‌انگیزی داشته باشند و مواد مخدر قطعاً یکی از رایج‌ترین این موارد است. اگر چنین تمایلاتی را در فرزند خود مشاهده کردید، بهتر است دراسرع‌وقت با مشاوره نوجوان در شیراز ارتباط بگیرید. این موضوع کاملاً قابل‌حل است.

ارتباط با جنس مخالف

دوره نوجوانی فرازوفرودهای هورمونی و احساسی زیادی دارد. همواره به‌خاطر داشته باشید که بروز علائم گرایش به جنس مخالف و رابطه احساسی امری کاملاً طبیعی طی دوران نوجوانی به‌شمار می‌رود. بهتر است به کمک یک روانشناس نوجوان در شیراز، فرزند خود را از صدمات احتمالی پیشرو دور نگه دارید.

عدم درک شدن نوجوانان توسط والدین

شما به‌عنوان والدین باید این حقیقت را بپذیرید که فرزند شما همان کودک سربه‌زیر و آرام گذشته نیست و این فرد در حال گذر از پرتلاطم‌ترین دوران زندگی خود است. از طرف دیگر نوجوانان باید بدانند که تنها با نگه‌داشتن تنش‌ها در ذهنشان مشکلی حل نشده و اوضاع رو به وخامت می‌رود. یک روانشناس نوجوان در شیراز می‌تواند توصیه‌های کاربردی را درزمینه درک شرایط و تلاش برای بهبود چشمگیر آن‌ در اختیار دو طرف قرار دهد.
با مراجعه به مرکز مشاوره روانشناسی نوجوانان در شیراز یا شهر محل سکونتتان، کلیدی‌ترین مشکلات را شناسایی می‌کنید و با یادگیری اصولی‌ترین متدها، از این دوره پر فراز و نشیب به سلامت عبور خواهید کرد. همواره به‌خاطر داشته باشید که دوران نوجوانی و بلوغ، ازجمله زمان‌هایی است که افراد توجه بیشتری به توانایی‌ها و استعداد‌های خود دارند. شما می‌توانید با بهره‌گیری از توصیه‌های یک روانشناس مناسب، استعداد خود را به بهترین شکل ممکن پرورش داده و نهایت استفاده را از طراوت و انرژی این دوره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید