مشاوره فردی

انواع اضطراب، افسردگی، وسواس، ترس‌ها و فوبیا، مشکلات روان‌تنی، سردردهای عصبی، معده‌دردهای عصبی و … را درمانگران و مراجعین کلینیک آگاه بارها و بارها با همکاری یکدیگر و استفاده از علم به روز، شکست داده اند. همچنین بسیاری از درمانگران توانمندی که امروز در سراسر کشور مشغول به کار هستند در دوره‌های آموزشی کلینیک آگاه شرکت کرده و مدارک معتبر دریافت نموده‌اند.

در ادامه لیست مشاوران فردی کلینیک آگاه قرار گرفته است که می‌توانید با مطالعه بیوگرافی آنها، درخواست مشاوره فردی خود را با روان درمانگر فردی مد نظر خود به صورت آنلاین ثبت نمایید تا برای ثبت نوبت از طرف کلینیک با شما تماس گرفته شود.

لیست مشاوران فردی:

مریم ره پیما روانشناس اگاه در تهران

فارغ التحصیل روانشناسی تربیتی

مرجان رضازاده

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

منا ادیبی فر دکتر روانشناس در تهران

دکتری تخصصی مشاوره عمومی

علی وفایی روانشناس در تهران

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

سپیده فخاری روانشناس در تهران

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

کارشناسی ارشد روانشناسی شخصیت

پروانه یزدی

فارغ التحصیل روانشناسی عمومی

فاطمه آزاد

فارغ التحصیل روانشناسی، دانشگاه خاتم

سید علیرضا سید موسوی روانشناس در تهران

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

زهرا زم

کارشناسی ارشد مشاوره

نوشین براهیمی

دکتری روانشناسی عمومی

زبیده دهقان

دکتری روانشناسی

زهرا شیرین روانشناس در تهران

دکتری تخصصی، مشاوره

محمد علی صفری

فارغ التحصیل روانشناسی صنعتی _ سازمانی

مصطفی فیروزی

کارشناسی ارشد روانشناسی شخصیت

حانیه قاسمی، روانشناس تهران کلینیک آگاه شعبه تهران

کارشناسی ارشد، روانشناسی

زهرا سادات حسینی روانشناس در تهران

کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی

مریم کریم پور

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

زهرا عابدی

کارشناسی ارشد مشاوره، علوم و تحقیقات تهران

محمد هاشمی فراشاه روانشناس در تهران و آنلاین

کارشناسی ارشد روان‌شناسی عمومی

زهرا قمصری زاده روانشناس کلینیک اگاه

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

میترا کامران

دکتری روانشناسی سلامت، دانشگاه تهران

دکتر حمیده نقیبی روانشناس تهران کلینیک آگاه

دکتری روانشناسی سلامت

علی نیک سرشت

دانشجوی دکتری، روانشناسی شناختی

فخری تاجیک زاده

دکتری تخصصی روانشناسی بالینی

حانیه چاوشی

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی دانشگاه شیراز

محدثه معصومی

دانشجوی دکتری، روانشناسی بالینی

سیده ساجده شیخ‌الاسلامی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

سجاد ناصری نیا

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی، دانشگاه خوارزمی

کاظم اصغری

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

مهشید عزیزی

دکتری روانشناسی

مشاوره علی رفاهی روانشناس شیراز کلینیک اگاه

دکتری تخصصی، روانشناسی بالینی

علی محمد صالحی، روانشناس در تهران

دکتری روانشناسی عمومی

سمیه غنیمتی روانشناس آنلاین کلینیک آگاه

کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی

احمدرضا شریفی پور

دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی

مرضیه شهامت منش

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

الهه فقیهی

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

مائده میرغیاثی رواندرمانگر شیراز

کارشناسی ارشد روانشناسی

احسان بدایت

دکتری(کاندیدا) روانشناسی بالینی

محسن بدخشان

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

فاطمه حبیبی روانشناس در تهران کلینیک اگاه

دانشجوی دکتری، روانشناسی بالینی

مهدی سلطانی روانشناس تهران

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

سارا همتی، روانشناس تهران کلینیک آگاه

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

اردلان دان ژه روانشناس کلینیک اگاه در تهران

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

زهرا حسنی اردکانی

دکتری روانشناسی

دکتری مشاوره خانواده

مهسا طیبی روانشناس شیراز کلینیک آگاه

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

کیان عباسی

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

الهام نیک فر روانشناس تهران کلینیک روانشناسی اگاه

کارشناسی ارشد، روانشناسی

ریحانه نیک گو روانشناس تهران کلینیگ آکاه

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

زهرا محمدی

دکتری تخصصی روانشناسی بالینی

راضیه میر هاشمی رواندرمانگر

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

حمیده مصور، روانشناس آنلاین کلینیک آگاه

کارشناسی ارشد، مشاوره خانواده

دکتر فاطمه عباسی روانشناس شیراز کلینیک آگاه

دکتری، روانشناسی بالینی

معصومه بدیهی روانشناس شیراز کلینیک آگاه

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

مهری مهرمنش

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران

حسن اسدی لاری

کارشناسی ارشد، روانشناسی شخصیت

محمد اسماعیلی

فارغ التحصیل روانشناسی تربیتی

سوالات متداول برای دریافت مشاوره فردی

مشاوره فردی یا individual counselling جلسه‌ای بین درمانگر و درمانجو است که همه افراد در هر سنی می‌توانند از آن بهره‌ ببرند. هدف از برگزاری این جلسه؛ حمایت از درمانجو و کمک به رشد و شکوفایی او در شرایط چالش‌برانگیز زندگی است. که این موارد می‌تواند افسردگی، استرس و اضطراب، سوگ، اختلالات روانی و… باشد. 

در گذشته تصور مراجعه به مشاور فردی این بود که فرد دچار اختلالات روانی شدید است؛ اما امروز این فرهنگ به وجود آمده که برای داشتن سلامت روان، باید با یک مشاور فردی صحبت کنیم.

اگر دچار پریشانی و ایجاد تغییرات در خلق و خوی خود شده‌اید یا احساس می‌کنید سلامت روان شما مثل گذشته نیست، یا در زندگی دچار مشکلاتی شده اید که نیاز به صحبت و راهنمایی با یک فرد متخصص سلامت روان دارید، بهتر است از مشاوره فردی استفاده نمایید.

در لیست موجود در این صفحه، روانشناسانی را که در حوزه مشاوره فردی خدمات می‌دهند مشاهده می‌کنید. این روانشناسان از فیلترهای مختلفی عبور کرده اند و دارای تجربه، تخصص و مدارک مختلف در حوزه مشاوره فردی هستند. پس از مطالعه رزومه آنها، می‌توانید روانشناس مد نظر خود را انتخاب کنید.

بهتر است برای انتخاب مشاور فردی خوب و متناسب با نیاز خودتان، درخواست جلسه ارزیابی نمایید. در جلسه ارزیابی، یک روانشناس متخصص، طی یک جلسه با شما، بهترین مشاور مناسب شما را معرفی خواهد کرد.

هزینه جلسات مشاوره فردی در کلینیک روانشناسی آگاه متغیر می‌باشد. مبلغ جلسات به زمان، تجربه، تخصص، مدرک تحصیلی و… روانشناس بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه جلسات، درخواست نوبت مشاوره خود را ثبت نمایید تا با شما ارتباط بگیریم.

خیر ما در کلینیک روانشناسی آگاه، امکان ارائه خدمات مشاوره فردی به صورت رایگان را نداریم. اما اگر هزینه جلسات مشاوره برای شما زیاد است، می‌توانید از طرح حامی ما استفاده نمایید. این مورد را هنگام دریافت نوبت به ما بگویید. با طرح حامی، هزینه های شما برای درمان کاهش پیدا می‌کند.

 آشنایی با اهداف مشاوره فردی

این روزها همه ما در طول روز در معرض تجربه احساساتی نظیر خشم، غم، افسردگی و ناامیدی هستیم؛ کنترل نکردن این احساسات ناخوشایند کیفیت زندگی ما را کاهش می‌دهد. گفتگو با یک روانشناس مجرب به شناخت احساسات و مدیریت هیجانات کمک می‌کند و برای ما الهام بخش است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم راهنمای کاملی درباره مشاوره فردی در اختیار شما قرار دهیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

مشاوره فردی چیست؟

مشاوره فردی یا individual counselling جلسه‌ای بین درمانگر و درمانجو است که همه افراد در هر سنی می‌توانند از آن بهره‌ ببرند. هدف از برگزاری این جلسه؛ حمایت از درمانجو و کمک به رشد و شکوفایی او در شرایط چالش‌برانگیز زندگی است.

سالیان پیش تصور عموم بر این بود که افرادی با اختلالات روانی شدید، که درگیر هذیان و توهم هستند یا به اصطلاح عامیانه دیوانگان به جلسه مشاوره فردی نیاز دارند. درحالی‌که با گذشت زمان، این نگاه نادرست تعدیل پیدا کرد و افراد با دید منطقی و منصفانه در مورد مشاوره فردی قضاوت می‌کنند و نظر می‌دهند.  

در حال حاضر با رشد آگاهی جمعی همه افراد ضرورت بهره‌مندی از رواندرمانی فردی را احساس می‌کنند و برای اینکه بتوانند با تغییرات زندگی نظیر از دست دادن عزیزان و اعضای خانواده، رنج مهاجرت یا ازدواج کنار بیایند یا برای مقاطع مختلف زندگی مانند انتخاب رشته تحصیلی، انتخاب شریک زندگی تصمیمات درستی بگیرتد از مشاوره فردی استفاده می‌کنند.

سایر بحران‌های و چالش‌های زندگی که در مواجهه با آن می‌توان از جلسات روان درمانی فردی استفاده کرد، شامل موارد زیر است.

 • تغییرات شغلی یا ورشکستگی
 • اضطراب و وسواس
 • سوءمصرف مواد مخدر و الکل
 • چالش‌های روابط والدین و فرزندان
 • خشونت خانگی
 • تجربه تجاوز
 • هویت جنسی
 • اختلالات اشتها

مشاوره فردی بزرگسال

چرا باید از مشاوره فردی استفاده کنیم؟

ضرورت مشاوره فردی یکی از مسائل مهمی است که بر تمایل به شروع جلسات مشاوره و پیگیری آن‌ها تاثیر می‌گذارد. در صورتی که مشکلی در زندگی شخصی یا محیط کاری دارید، نمی‌توانید از زندگی لذت ببرید یا بر روی کار یا تحصیل خود تمرکز کنید، بهتر است دنبال مشاوره فردی باشید.

زیرا ناراحتی و مشکلی که دارید موجب تجربه احساسات منفی و ناخوشایندی مانند غم، ناراحتی، افسردگی، خشم یا اضطراب می‌شود. مدیریت نکردن این احساسات منفی بر رفتارهای شما تاثیر می‌گذارد و موجب تصمیم‌گیری‌های نادرست، رفتارهای پرخاشگرانه یا انفعال و سستی می‌شود. بنابراین بهتر است روی این هیجانات تامل کنید تا با مزمن شدن آن‌ها، درگیر عواقب ناخوشایند نشوید.

همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، سالیان پیش اغلب افراد از مشاوره فردی استقبال نمی‌کردند. دلایل متعددی برای امتناع آن‌ها برای حضور در جلسات وجود داشت؛ به طور مثال برخی از افراد نگران حرف مردم بودند یا نگران بودند صحبت‌هایی که در جلسه می‌کنند محرمانه نماند و به گوش اطرافیانشان برسد. برخی دیگر از افراد از صحبت کردن درباره احساسات و شرایطشان شرمگین می‌شدند و دوست نداشتند درباره محدودیت‌ها و مشکلات زندگیشان صحبت کنند.

به مرور زمان اهمیت سلامت روان و تاثیر آن بر بهبود روابط فردی، شغلی و افزایش کیفیت زندگی مشخص شد و قشرهای مختلف جامعه حاضر به استفاده از مزایای مشاوره فردی شدند.

مشاوره فردی چقدر طول می‌کشد؟

یکی از سوالات متداول درباره مشاوره فردی مربوط به مدت زمان هر جلسه و تعداد جلسه درمانی مورد نیاز است. زمان هر جلسه ثابت و مشخص است و بین 45 تا 60 دقیقه طول می‌کشد. اما تعداد جلسات و طول دوره درمان ثابت نیست و برای هر فرد بستگی به شرایط و نیازهایش دارد.

به طور مثال ممکن است فردی در محیط کار با رئیس یا همکاران مشکل داشته باشد و بعد از چند جلسه درمانی بتواند هیجانات خود را بشناسد و ارتباطات خود را بهبود بخشد؛  اما فردی دیگر از سال‌های کودکی با مسئله سوگ و از دست دادن روبه‌رو باشد و در حال حاضر درگیر اضطراب شود. قطعا آسیب‌ها و مشکلات مزمن برای درمان به مدت زمان طولانی‌تری نیاز دارند تا فرد بهبود پیدا کند.

چه انتظاری از جلسه مشاوره فردی داشته باشیم؟

اولین جلسه مشاوره روانشناس فردی بر جمع‌آوری و دسته‌بندی اطلاعات از زندگی شخصی، کاری و شرایط درمانجو متمرکز است. روانشناس در این جلسه اطلاعات دقیق و کاملی در سلامت جسمی و روانی و وضعیت عاطفی درمانجو به دست می‌آورد و از اضطراب‌ها و نگرانی‌های او باخبر می‌شود.

ممکن است صحبت کردن درباره وضعیت فعلی و شرایط گذشته درمانجو چند جلسه طول بکشد تا درمانگر بتواند تصویر واضحی از شرایط داشته باشد و برای حل تعارضات و برطرف کردن نگرانی‌ها و اضطراب‌های درمانجو مداخله موثری انجام دهد. بنابراین اگر چند جلسه ابتدایی شروع روان درمانی به توصیف وضعیت بگذرد، درمانجو نباید نگران و ناراحت شود، زیرا این شرایط طبیعی است.

البته درمانجو می‌تواند در جلسه اول مشاوره فردی درباره شیوه و سبک درمان اطلاعاتی کسب کند و در مورد اینکه این شیوه برای او موثر است یا نه تصمیم‌گیری نماید.

نکته مهم دیگری که درمانجویان در مشاوره فردی باید از آن اطلاع داشته باشند این است که معمولا اغلب افراد در چند جلسه اول مشاوره احساس خوشایندی در مورد بازگو کردن مشکلات خود ندارند. بعد از چند جلسه و مشاهده احساس همدلی مشاور، کم کم درمانجو احساس امنیت می‌کند و می‌تواند با آرامش بیشتری در جلسات شرکت کند. البته اگر شما برایتان برگزاری جلسه به صورت آنلاین و غیر حضوری راحت‌تر باشد؛ می‌توانید از خدمات مشاوره فردی آنلاین کلینیک آگاه استفاده نمایید و به صورت آنلاین جلسه مشاوره دریافت کنید.

مزایای مشاوره فردی چیست؟

 روانشناس فردی با تشخیص و درمان اختلالات روانی مانند وسواس، اضطراب، افسردگی و اختلالات شخصیتی موجب افزایش اعتماد به نفس و خود آگاهی می‌شود. کسی که برای تصمیمات و انتخاب‌های مهم زندگی از حمایت مشاور استفاده می‌کند بینش دقیقی درباره آینده تحصیلی، شغلی و روابط عاطفی خود دارد و احساس رضایت بیشتری از زندگی دارد. اما مزیت مشاوره فردی محدود به احساس رضایت و تصمیم‌گیری‌های درست نیست و شامل موارد زیر هم می‌شود.

 • فردی که در جلسه مشاوره شرکت می‌کند از بیان احساسات خود ترس یا شرم ندارد و بدون نگرانی از قضاوت دیگران می‌تواند نظرات خود را ابراز کند.
 • اختلالاتی نظیر افسردگی، اضطراب، وسواس با جلسه روان درمانی فردی درمان می‌شوند.
 • کسی که در جلسات روان درمانی شرکت می‌کند می‌تواند نقاط قوت و ضعف خود را بشناسد و مسائل و چالش‌های زندگی خود را به شکل مناسب و کارآمدی حل کند.
 • یکی دیگر از مزایای مهم شرکت در جلسه مشاوره فردی، مشخص شدن مرزها در روابط بین فردی است. برخی از افراد به دلیل آشنا نبودن با هیجانات، محدودیت‌های جسمی و عاطفی خود نمی‌توانند ارتباط موثری برقرار کنند. شرکت در جلسات مشاوره به این افراد کمک می‌کند تا مرزبندی دقیقی مطابق با انتظارات و محدودیت‌های خود ایجاد کنند.

برخی از افراد تصور می‌کنند هزینه‌ای که بابت مشاوره فردی می‌پردازند هدر می‌رود، درحالی‌که هزینه جلسات روان درمانی فردی نوعی سرمایه‌گذاری است که آینده و سلامت روان فرد را تضمین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید