مهدی سلطانی روانشناس تهران

مهدی سلطانی

کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، مهدی سلطانی

من مهدی سلطانی، فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی از دانشگاه تهران هستم. رویکرد من در روان‌درمانی، روان پویشی فشرده و کوتاه مدت (istdp) است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن نزد دکتر مهدی رضا سرافراز و دکتر امیرحسین یزدانی شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر بزرگسال درکلینیک آگاه شعبه‌ی تهران هستم.

داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال 98 در کارگاه‌های آموزشی و وبینارهایی مثل دوره مقدماتی و جامع تربیت درمانگر پویشی و سطوح مختلف تربیت درمانگر و همچنین سایر دوره‌های مربوط به روان درمانگری تحت آموزش دکتر نیما قربانی و
دکتر مهدی رضا سرافراز و دکتر امیرحسین یزدانی و … قرار گرفته‌ام.

کار درمانی اثربخش علاوه ‌بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین از سال 90 طی دوره های مختلف روان درمانی دریافت کردم و هم اکنون نیز تحت درمان هستم. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی روان شناسی، فلسفه و ادبیات است.

پژوهش‌های من در زمینه‌ی شفقت خود و تاثیر آن بر کاهش اضطراب بوده است و در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به خواندن کتاب در زمینه شعر، ادبیات داستانی و فلسفه و همچنین نوشتن داستان کوتاه هستم.

آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است یادآوری کردن این موضوع برای خودم خواهد بود که هیچگاه فراموش نکنم پیش از اینکه روان درمانگر باشم یک انسانم و رابطه درمانی هم نوعی رابطه انسانی است و ورای هر تکنیک و روشی، در اتاق درمان باید انسان باشم و همه چیز را از پشت عینک تکنیک های درمانی به نظاره ننشینم (شاملو: از بیرون به درون آمدم، از منظر به نظاره به ناظر).

فرم درخواست وقت مشاوره با مهدی سلطانی

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با مهدی سلطانی در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید