مشاور فردی در شیراز

همه ما در فرایند اجتماعی شدن و شکل‌گیری هویت با مسائل و مشکلات متعددی روبرو می‌شویم که اغلب اوقات به تنهایی از پس حل و فصل آن‌ها بر نمی‌آییم و نیاز به همفکری با یک مشاور خوب و باتجربه داریم. این مطلب راهنمایی کامل برای کسانی است که نیاز به مشاوره فردی در شیراز دارند. همچنین، در ادامه لیست بهترین مشاوران فردی در شیراز قرار گرفته است. بعد از مطالعه بیوگرافی روانشناسان فردی شیراز در کلینیک آگاه، می‌توانید به صورت آنلاین درخواست جلسه مشاوره فردی در شیراز را ثبت نمایید. تا از کلینیک روانشناسی آگاه جهت تعیین نوبت با شما تماس بگیریم.

دریافت مشاوره فردی در شیراز برای حل مشکلات فردی همچون افسردگی در شهر شیراز

لیست مشاوران فردی در شیراز:

محدثه معصومی

دانشجوی دکتری، روانشناسی بالینی

سیده ساجده شیخ‌الاسلامی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

مهسا طیبی روانشناس شیراز کلینیک آگاه

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

کیان عباسی

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

احسان بدایت

دکتری(کاندیدا) روانشناسی بالینی

محسن بدخشان

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

احمدرضا شریفی پور

دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی

مرضیه شهامت منش

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

الهه فقیهی

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

مائده میرغیاثی رواندرمانگر شیراز

کارشناسی ارشد روانشناسی

نوشین براهیمی

دکتری روانشناسی عمومی

زبیده دهقان

دکتری روانشناسی

فخری تاجیک زاده

دکتری تخصصی روانشناسی بالینی

حانیه چاوشی

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی دانشگاه شیراز

زهرا حسنی اردکانی

دکتری روانشناسی

دکتری مشاوره خانواده

معصومه بدیهی روانشناس شیراز کلینیک آگاه

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

چه زمانی باید از مشاوره فردی در شیراز استفاده کنیم؟

مشاوره فردی با هدف ارتقا سلامت روان و بهبود سبک زندگی افراد انجام می‌شود. جلسات مشاوره فردی در شیراز، مختص گروه سنی خاصی نیست و همه افراد می‌توانند متناسب با مشکلی که در زندگی تجربه می‌کنند، از راهنمایی دقیق یک مشاور مجرب کمک بگیرند.

 در جلسه مشاوره فردی شیراز مسائل و مشکلات فعلی درمانجویان مورد بررسی قرار می‌گیرد و راهنمایی‌های لازم به آن‌ها ارائه می‌شود.

 به طور مثال والدینی که نوجوان پرخاشگر دارند و نمی‌توانند به خوبی با او ارتباط برقرار کنند، با کمک روانشناس فردی در شیراز مشکلات فرزند خود را بررسی می‌کنند و اقدامات لازم برای تجربه زندگی روانی سالم و حل مشکلات خانوادگی را انجام می‌دهند.

بنابراین مشاوره فردی در شیراز بر مشکلات فعلی مراجعان تمرکز دارد و سعی می‌کند با ارائه تصویر واضحی از شرایط به او کمک کند تا با چالش‌های زندگی کنار بیاید و بهترین تصمیمات را بگیرد.

 ممکن است روانشناس بعد از چند جلسه درمانجو را برای ادامه درمان به رواندرمانگر ارجاع دهد تا ریشه مسائل و مشکلات او در گذشته و کودکی شناسایی و با جلسات رواندرمانی حل شود. حتی ممکن است روانشناس برخی از افراد را به روانپزشک ارجاع دهد تا تحت درمان دارویی قرار بگیرند و بتوانند سلامت روانی خود را بازیابند.

به طور کلی هدف از برگزاری جلسه مشاوره فردی شیراز موارد زیر است.

 • حل مسائل و چالش‌های بین زوجین
 • حل مسائل و مشکلات بین والدین و فرزندان
 • حل مسائل و مشکلات مربوط به افت تحصیلی دانش‌آموزان یا دانشجویان
 • بررسی مسائل و بحران‌های محیط کار و نحوه برخورد صحیح با آن‌ها
 • برگزاری جلسات مشاوره پیشگیرانه مانند جلسات مشاوره پیش از ازدواج
 • کنترل بحران‌های مقطعی زندگی مانند از دست دادن شغل یا مرگ اطرافیان
 • بررسی ریشه استرس و اضطراب و راه‌های مقابله با آن
 • بررسی دلایل افسردگی و راه‌های کنترل آن
 • افزایش مهارت‌های ارتباطی و عزت نفس

ضرورت مراجعه به بهترین مشاور فردی شیراز

این روزها بسیاری از افراد جامعه با چالش‌های متعددی در مسیر زندگی شخصی و شغلی خود روبرو هستند و بحران و مسائل عاطفی و مالی گوناگونی را تجربه می‌کنند. قطعا هدف این افراد از مشاوره فردی در شیراز اتخاذ بهترین تصمیم برای حل مشکلات و ایجاد آمادگی کامل برای مقابله با شرایط خاصی در زندگی است.

بنابراین لازم است در انتخاب مشاور دقت کنند تا بتوانند با اطمینان خاطر به دانش و تجربه او اعتماد کنند. موارد زیر مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین مشاور فردی شیراز است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 • رعایت اصول اخلاقی توسط مشاور

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور خوب که همواره باید به آن توجه داشته باشیم رازدار بودن است. تمام مراجعان به حفظ حریم شخصی خود اهمیت می‌دهند و تمایل دارند مسائل و مشکلاتی که در جلسه مشاوره مطرح می‌کنند محرمانه باقی بماند و شخص دیگری از آن‌ها خبردار شود. بهترین مشاور در شیراز با آگاهی از این اصل مهم باید به مراجع اطمینان بدهد تا آنچه در جلسات بازگو می‌کند محرمانه باقی می‌ماند.

یکی دیگر از اصول اخلاقی مهم که در جلسه مشاوره فردی در شیراز باید مورد توجه قرار بگیرد، عدم سرزنش و قضاوت مراجع است.

مشاور خوب باید به این نکته توجه کند که مراجعان برای حل مشکلات خود در جلسات مشاوره شرکت می‌کنند؛ قطعا اگر به خاطر اشتباهاتی که مرتکب شده‌اند سرزنش شوند، در جلسات بعدی شرکت نمی‌کنند. پس مشاور باید بدون نصیحت کردن یا قضاوت کردن، بهترین راه‌حل را به مراجع ارائه دهد.

 • صبوری مشاور

 یکی از اصول موفقیت جلسات درمان، صبوری و کنارگذاشتن شتاب‌زدگی است. مشاور فردی خوب شیراز باید با صبر و حوصله به تمام صحبت‌های مراجع گوش دهد تا بتواند ریشه اصلی مشکل را تشخیص دهد و بهترین راه حل را به او پیشنهاد کند. قطعا اگر مشاور صبوری کافی نداشته باشند، روند درمان با مشکل مواجه می‌شود.

 • تعهد و وقت شناسی مشاور

برای انتخاب بهترین مشاور فردی در شیراز حتما متعهد و وقت شناس بودن او را بررسی کنید. یک مشاور متعهد راس ساعت مشخص شده جلسه را شروع می‌کند، در جلسه مشاوره وقت خود را صرف پاسخ دادن به تلفن یا ایمیل‌ها نمی‌کند تا وقت مراجع هدر نرود. همچنین تمام سعی خود را می‌کند تا جلسات به طور منظم برگزار شود.

 • کسب اطلاعات و دانش به‌روز

علم روانشناسی جزو علومی است که روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است. اگر می‌خواهید از مشاوره فردی در شیراز بهترین نتیجه را بگیرید، باید مشاوری انتخاب کنید که اطلاعات و دانش خود را به روز نگه  می‌دارد و تحقیقات جدید را پیگیری می‌کند.

 • مهارت ارتباطی قوی

کسانی که در مرکز مشاوره فردی شیراز فعالیت می‌کنند باید مهارت ارتباطی قوی داشته باشند تا بتوانند احساس امنیت و آرامش را به مراجعان انتقال دهند. زیرا مراجعانی که در جلسه احساس آرامش و امنیت نداشته باشند، نمی‌توانند از جلسات مشاوره نتیجه مطلوبی بگیرند و معمولا جلسات را رها می‌کنند.

 • ایجاد حس همدلی در مراجعان

مشاوره فردی در شیراز باید با تکیه بر اصل ایجاد همدلی با مراجع باشد. به عبارت دیگر باید مراجع احساس کند، مشاور فردی شرایط او را به خوبی درک می‌کند و می‌تواند از نگاه او مشکلات را بررسی کند. بنابراین با اطمینان بیشتری به صحبت‌های او گوش می‌دهد و از راهنمایی‌های او استفاده می‌کند.

 • توانایی حل مسئله توسط مشاور

کسانی که به مرکز مشاوره فردی شیراز مراجعه می‌کنند با مشکلات گوناگونی روبرو هستند. یعنی مشاور فردی باید نسبت به چالش‌های مختلف و مسائل روز جامعه آگاهی داشته باشد و بتواند با تحلیل و حل مسئله مراجعان مختلف راهکار مناسب و درخور به آن‌ها ارائه دهد.

جمع بندی

سالیان پیش اغلب افراد از مراجعه به روانشناس و مشاور امتناع می‌کردند؛ زیرا تصور می‌کردند فقط کسانی که مشکلات روانی دارند باید از این خدمات استفاده کنند. اما در حال حاضر سلامت روان هم به اندازه سلامت جسمی مورد توجه قرار گرفته و بیشتر افراد جامعه از مشاوره و راهنمایی متخصصین سلامت روان استفاده می‌کنند.

 در این مطلب سعی کردیم راهنمای کاملی درباره مشاوره فردی در شیراز و ویژگی‌های یک مشاور خوب را در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم این اطلاعات به شما کمک کند خدمات مشاوره مطلوب و باکیفیتی در شهر شیراز برای مشاوره فردی دریافت کنید؛ و سطح سلامت روان خود را ارتقا دهید. 

برای دریافت نوبت مشاوره فردی در شیراز، از لیست روان درمانگران فردی در شیراز، با توجه به بیوگرافی آنها درخواست مشاوره خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید. همکاران ما در کلینیک روانشناسی آگاه به زودی با شما تماس خواهند گرفت. 

دیدگاهتان را بنویسید