محمد سپهوند، مشاور ترک اعتیاد در کلینیک آگاه

محمد سپهوند

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، محمد سپهوند

من محمد سپهوند، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد اسلامی هستم. رویکرد من در رواندرمانی فراتشخیصی و مصاحبه انگیزشی است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن بهداشت روان شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر بزرگسال در کلینیک روانشناسی آگاه شعبه‌ی تهران هستم.

داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال 1396 در کارگاه‌های آموزشی و وبینارهایی مثل  دوره آموزشی مقدماتی درمان غیردارویی سوء مصرف مواد ویژه روانشناسان در مرکز ملی مطالعات اعتیاد (mmt)، دوره اختلالات خواب، سندروم‌های خستگی و فرسودگی شغلی، اختلالات اضطرابی، درمان اعتیاد سطح 1و2و3 و اختلالات شخصیت، مصاحبه انگیزشی تحت آموزش دکتر آذرخش مکری قرار گرفته‌ام.

کار درمانی اثربخش علاوه‌بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین از سال 99 رواندرمانی دریافت کرده‌ام. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی اعتیاد به مواد مخدر و خانواده‌های معتادان است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که دچار سوء مصرف مواد هستند و آموزش خانوادۀ این افراد.

پژوهش‌های من در زمینۀ اعتیاد به مواد مخدر و درمان‌های MMT و اقامتی بازتوانی  معتادان  بوده است و در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به موسیقی سنتی ایرانی و ورزش کوه‌نوردی وپرورش اندام هستم. تاکنون چند کارگاه‌ آموزشی با موضوع اعتیاد و تاب‌آوری و مهارت‌های زندگی با هدف تاب‌آوری زنان طلاق و آموزش خانواده‌های بیماران اعتیاد برای نوع برخورد با مددجویان  برگزار کرده‌ام.

آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است ایجاد رابطه درمانی بین درمانگر و بیمار است؛ به‌خصوص برای بیماران اعتیاد که به خاطر انگ قوی اعتیاد از جامعه طرد شده‌اند و سپس پذیرش بدون قید و شرط آن‌ها. مهم‌ترین کمک برای این افراد آگاهی دادن به خانواده و بیماران است و فهمیدن اینکه دلیل گیر کردن و وابسته شدن آن‌ها به مواد چیست. اعتیادی که در بعضی موارد علی‌رغم میل باطنی اتفاق می‌افتد.

فرم درخواست وقت مشاوره با محمد سپهوند

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین، با محمد سپهوند در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

ابتدا محل سکونت خود را انتخاب نمایید

دیدگاهتان را بنویسید