مشاوره اعتیاد تهران

یکی از آزاردهنده ­ترین بیماری­ هایی که هم خود شخص بیمار را اذیت می­کند و هم ممکن است برای اطرافیان او مضر و آسیب زننده باشد، اعتیاد است که باید درمان شود. به همین سبب یافتن مشاوره اعتیاد تهران، از جمله مهم­ترین گام­ هایی است که باید برداشته شود تا شخص معتاد در مسیر ترک و درمان اعتیاد قرار بگیرد.

معمولا در شهرهای بزرگ، اعتیاد بیش از سایر مکان­ها رواج پیدا می­کند؛ به همین سبب طبیعی است که مراکز درمان و ترک اعتیاد نیز در این شهرها بیش از سایر نقاط کشور باشد. با در نظر گرفتن اینکه تهران پایتخت کشور است و برترین مشاورین کشور نیز در این شهر فعالیت دارند، می­توان دریافت که مراجعه به بهترین مشاوره ترک اعتیاد تهران، تاثیر بسیار زیادی در روند درمان و ترک اعتیاد خواهد داشت. اما سوالی که به میان می­آید، این است که چگونه می­توان بهترین روانشناس برای ترک اعتیاد در تهران را یافت؟ یا مشاور اعتیاد در تهران باید چه ویژگی­ هایی داشته باشد؟ از سوی دیگر چرا یک شخص معتاد ملزم به مراجعه به مرکز مشاوره ترک اعتیاد در تهران است و یا دلیل اهمیت مشاوره اعتیاد چیست؟ به منظور دستیابی به پاسخ این سوالات و قانع شدن برای مراجعه به مشاوره ترک اعتیاد، خوب است در ادامه معرفی بهترین روانشناسان کلینیک روانشناسی آگاه، با ما همراه باشید تا با ویژگی­ های مشاوران برتر تهران و دلایل اهمیت مراجعه به مشاوره اعتیاد تهران آشنا شوید

اهمیت مراجعه به روانشناس ترک اعتیاد تهران

اولین گام و شاید سخت­ترین گام به منظور قرار گرفتن در مسیر ترک اعتیاد، رسیدن به این باور است که یک روانشناس متخصص می­تواند او را در این زمینه به صورت درست و اصولی راهنمایی کند. اگر شما به عنوان یکی از اطرافیان شخص معتاد در حال مطالعه این مقاله هستید، لازم است به شما بگوییم که او را برای برداشتن اولین گام مهم و سختش همراهی کنید تا مشاوره اعتیاد تهران برای قدم­های بعدی کنار او باشد؛ مشاوره ترک اعتیاد تا زمانی که آن شخص دیگر با صفت معتاد خوانده نشود، او را ترک نخواهد کرد! حال دلایل اهمیت مراجعه به روانشناس ترک اعتیاد را بیشتر توضیح می­دهیم:

رسیدن به مرحله باورپذیری

مشاور اعتیاد در تهران به شخص کمک می­کند که بتواند باور کند که ترک کردن اعتیاد به هیچ وجه یک عمل محال و نشدنی نیست. در واقع بسیاری از اشخاص معتاد که درگیر مواد مخدر و دخانیات هستند، این تصور غلط را دارند که بدون این مواد و دخانیات نمی­توانند به زندگی ادامه دهند و مواد مخدر را همچون اکسیژنی تلقی می­کنند که ترک آن برای ادامه حیات غیرممکن است. حال مشاور ترک اعتیاد  در این حین وظیفه دارد که به بیمار نشان دهد، زندگی بدون مواد مخدر نه تنها شدنی است، بلکه بسیار زیباتر و شیرین­تر از زندگی کنونی بیمار است.

تقویت روحیه و اعتماد به نفس برای ترک اعتیاد

اغلب بیماران و افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند، می­دانند که باید ترک کنند و کاملا از مضر بودن دخانیات آگاه هستند؛ اما متاسفانه دلایل مخربی که در زندگی­شان وجود دارند، اعتماد به نفس آن­ها را برای ترک کردن کاهش می­دهد. البته در بسیاری از مواقع نیز مشاهده می­شود که بیمار هیچ روحیه یا انگیزه­ای برای ترک اعتیاد ندارد و به همین سبب ترجیح می­دهد که در دنیای اعتیاد غرق شود. همه این مسائل باید به صورت ریشه­ای توسط مشاور اعتیاد در تهران مورد بررسی قرار گیرند تا در نهایت آن روحیه و اعتماد به نفس کافی برای ترک با استفاده از شیوه­های علمی و تکنیک­های روانشناسی پدیدار شود.

درمان اصولی و ترک بازگشت ­ناپذیر

درمان و ترک اعتیاد زمانی می­تواند واقعی باشد که هیچ­گاه بازنگردد. به عنوان مثال اگر شخص واقعا مواد مخدر را ترک کند و برای مدتی دیگر سمت دخانیات نرود اما در مقابل علتی که فرد به سبب آن به مواد مخدر روی آورده بود حل نشود، امکان اینکه اعتیاد شخص دوباره بازگردد، بسیار زیاد خواهد بود. لذا برای همین مورد است که مراجعه به روانشناس ترک اعتیاد تهران نه تنها حائز اهمیت است، بلکه ضرورت نیز دارد.

رجوع به علت­هایی که منجر به اعتیاد شده­اند

همان­طور که در پاراگراف قبل اشاره کردیم، ترک اعتیاد در صورتی ماندگار و واقعی خواهد بود که برگشت­ناپذیر باشد. در حقیقت مشاوره اعتیاد تهران تنها به صورت مسئله اکتفا نمی­کند و تمام سعی و تلاش خود را به کار می­گیرد تا با کشف علت­های منجر شده به اعتیاد و حل آن مشکل­ها، فرد را به سمت ترک واقعی و اصولی سوق دهد.

 

ویژگی­های بهترین روانشناس برای ترک اعتیاد در تهران

بهترین مشاوره ترک اعتیاد تهران باید دسته­ ای از ویژگی­ ها و معیارها را داشته باشد تا بتواند لقب بهترین بودن را به او نسبت داد؛ از جمله نکاتی که در خصوص انتخاب مشاوره برای ترک اعتیاد تهران باید مورد توجه قرار گیرند، می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

برخورداری از تخصص و تجربه کافی

یک روانشناس ترک اعتیاد باید دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه اعتیاد و روانشناسی باشد تا بتواند به صورت موثر مراجعین خود را همراهی کند.

قدرت برقراری ارتباط با بیمار

یک روانشناس ترک اعتیاد تهران باید قدرت ارتباطی و توانایی برقراری ارتباط موثر با مردم را داشته باشد تا بتواند فرد را با خود همراه کرده و او را در فرآیند ترک اعتیاد یاری کند.

قابلیت ایجاد حس امنیت و اعتماد

یک روانشناس ترک اعتیاد در تهران باید قادر باشد امنیت و اعتماد را در فرد ایجاد کند تا فرد بتواند به راحتی با او در مورد مسائل مختلف صحبت کند.

قدرت تحلیل و تشخیص مسائل

همان­طور که اشاره کردیم، مراجعه به منشا اصلی اعتیاد بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین یک روانشناس ترک اعتیاد باید قدرت تحلیل و شناسایی علت‌های پنهان و مشکلات فرد را داشته باشد تا بتواند بهبود مسائل روحی و روانی فرد را تسهیل کند.

داشتن احساس همدلی و حمایت

بخشی از جلسات رواشناسی، درگیر شدن عاطفه و احساسات اشخاص است. با این حساب یک روانشناس ترک اعتیاد باید همدل و حامی فرد در طول فرآیند ترک اعتیاد باشد تا فرد احساس کند که پشتیبانی لازم را برای ترک اعتیاد دریافت می­کند.

پیدا کردن مرکز مشاوره ترک اعتیاد در تهران

با توجه به تمام مطالبی که ارائه شد و ویژگی­هایی که از بهترین مشاوره ترک اعتیاد در تهران بیان شدند، می­توان به این نتیجه دست یافت که روانشناسان آگاه کلینیک، تمام ویژگی­ها و معیارهای لازم برای همراهی بیماران در مسیر ترک را دارا هستند. همچنین ناگفته نماند که روانشناسان مجموعه ما به صورت تخصصی در حیطه ترک اعتیاد آموزش دیده­اند و افزون بر تحصیلات و تخصص لازم به همراه تجربه کاری، دارای سواد ترک هستند تا بتوانند بهترین عملکرد را در همراهی بیماران داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید