مشاوره ازدواج تهران

روانشناسان ازدواج تهران به زو‌ج‌هایی که قصد ازدواج با هم را دارند، مشاوره می‌دهند. مشاوره قبل از ازدواج در تهران‚ نوعی گفتگو است که به زوج‌ها و خانوداده‌های آنها کمک می‌کند، تناسب خود را با زوج انتخابی متوجه شوند. همچنین، به آنها کمک می‌کند که خود را برای ازدواج آماده کنند.

جلسه مشاوره با روانشناسان ازدواج تهران معمولاً شامل ملاقات با یک درمانگر یا مشاور برای بحث در مورد موضوعات مختلف مرتبط با زندگی زناشویی، مانند ارتباطات، حل تعارض، امور مالی، مسائل خانوادگی و فرزندپروری است.

روانشناسان ازدواج در تهران برای مشاوره قبل از ازدواج زوج های شهر تهران اماده ارایه خدمات هستند
رفیعه سادات شهیدی

رفیعه سادات شهیدی

فارغ التحصیل راهنمایی و مشاوره

دکتری مشاوره خانواده

روانشناس ازدواج در تهران

اهداف مشاوره قبل از ازدواج بسته به نیازها و انتظارات زوجین ممکن است متفاوت باشد. برخی از زوج‌ها ممکن است به‌ دنبال تقویت روابط و مهارت‌های ارتباطی خود باشند؛ در حالی که برخی دیگر ممکن است بخواهند قبل از ازدواج به مشکلات یا مسائل خاصی بپردازند. همچنین، برخی از زوجین برای تصمیم نهایی ازدواج نیاز به مشورت دارند.

به‌طور کلی، مشاوره قبل از ازدواج می‌تواند ابزار ارزشمندی برای زوج‌هایی باشد که می‌خواهند یک ازدواج قوی و سالم داشته باشند. این گفتگو می‌تواند به آنها کمک کند تا زمینه‌های بالقوه درگیری را شناسایی کنند، مهارت‌های ارتباطی مؤثر را یاد گرفته و اهداف و انتظارات مشترکی را برای آینده مشترک خود ایجاد کنند.

مشاوره قبل از ازدواج در تهران چه مزایایی دارد؟

مشاور ازدواج خوب در تهران مزایایی دارد که به زوج‌ها کمک می‌کند پایه محکم‌تری برای ازدواج خود بسازند. برخی از این مزایا به‌شرح زیر هستند:

 • تشخیص تناسب زوجین: روانشناسان ازدواج تهران به زوجین کمک می‌کنند تا متوجه شوند آیا انتخاب خوبی برای هم هستند یا خیر. بسیاری از زوجین پس از ازدواج متوجه می‌شوند که سلایق، شخصیت و آرزوهای آنها آن‌قدر از هم دور است که پیمودن یک مسیر مشترک برای آنها دشوار و گاهی غیرممکن خواهد بود. روانشناسان ازدواج تهران با انجام برخی از تست‌های روانشناسیِ شخصیت و مصاحبه تناسب شخصیت دو زوج را بررسی کرده و مشاوره‌های لازم را به دو طرف ارائه می‌دهند
 • انتقال صحیح مطالب: گاهی زوجین برای انتقال صحیح مشکلات و اختلافات، نیاز به مشاوره دارند. روانشناسان ازدواج تهران به زوجین کمک می‌کنند تا تمام چیزهایی را که باید قبل از ازدواج با هم درمیان بگذارند؛ به شیوه صحیحی انتقال دهند.
 • مهارت‌های ارتباطی: مشاوره پیش از ازدواج تهران می‌تواند به زوج‌‌ها کمک کند تا مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود بخشند. بدون مهارت‌های ارتباطی خوب، زندگی مشترک موفقیت‌آمیز نخواهد بود.
 • حل تعارض: زوجین می‌توانند از طریق مشاوره ازدواج حضوری تهران یاد بگیرند که چگونه تعارضات را به‌ شیوه‌ای سالم و سازنده حل کنند.
 • انتظارات و اهداف: روانشناسان ازدواج تهران می‌توانند به زوج‌ها کمک کند تا انتظارات و اهداف خود را از ازدواج شناسایی کرده و در مورد آنها صحبت کنند تا مطمئن شوند که انتظارات و اهداف آنها در یک راستا است.
 • پیشینه خانوادگی: مشاوره قبل از ازدواج می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا پیشینه خانوادگی یکدیگر را درک کنند و متوجه شوند که این پیشینه‌ها چگونه ممکن است بر ازدواجشان تأثیر بگذارند. با درک این مسائل، آنها قادر خواهند بود از تاثیرات نامطلوب ناشی از پیشینه خانوادگی جلوگیری کنند.
 • صمیمیت: مرکز مشاوره ازدواج تهران می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا انتظارات و ترجیحات جنسی خود را کشف کنند و بتوانند یک زندگی جنسی خوب را پس از ازدواج شروع کنند.

چه انتظاری از جلسه مشاوره پیش از ازدواج در تهران داشته باشیم؟

روانشناسان ازدواج تهران معمولا در طول جلسه اول با هر یک از زوجین به‌شکل جداگانه صحبت کرده و سپس از آنها می‌خواهند همراه هم در جلسه حاضر شده و درباره مسائل مختلف مرتبط با ازدواج صحبت کنند.

یک روانشناس ازدواج خوب در تهران ممکن است از زوجین بخواهد قبل از شرکت در جلسه، در آزمون‌های شخصیت‌شناسی شرکت کنند و یا برخی از تست‌های دیگر را پشت سر بگذارند. این آزمون‌ها به دکتر مشاور ازدواج خوب در تهران کمک می‌کند تا پیش از جلسه، شناخت خوبی از شخصیت و مشکلات زوجین داشته باشد و بتواند با صرفه‌جویی در وقت، بیشترین کمک را  به زوجین بکند.

گاهی جلسات مشاوره ازدواج، شامل صحبت با خانواده‌های زوجین نیز می‌شود. در این صحبت‌ها مسائل به‌شکل شفاف مطرح شده و راه‌حل‌هایی برای آنها پیشنهاد می‌شود.

در نهایت، با یک یا چند جلسه کمک‌گرفتن از روانشناس ازدواج تهران، زوجین می‌توانند تصمیم نهایی خود را برای ازدواج بگیرند و همچنین، در صورت تصمیم بر ازدواج، پایه‌ریزی صحیحی را برای زندگی مشترک انجام دهند.

چطور برای یک جلسه مشاوره ازدواج در تهران آماده شویم؟

بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران می‌تواند یک کمک فوق‌العاده برای تقویت رابطه زوجین و آماده‌شدن برای یک ازدواج موفق باشد. اگر می‌خواهید برای این جلسه آماده شوید، لازم است نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. باز و صادق باشید: مهم است که با شریک زندگی و مشاور در مورد انتظارات، ترس‌ها و نگرانی‌هایی که دارید، صادق باشید. همچنین، لازم است آمادگی لازم برای شنیدن صحبت‌های شریک زندگی خود را نیز داشته باشید.
 2. در مورد رابطه خود فکر کنید: کمی زمان بگذارید و در مورد آن‌چه دوست دارید در شریک زندگی خود ببینید، فکر کنید.  این کار می‌تواند کمک زیادی برای حضور در جلسه به شما کند.
 3. اهداف مشاوره را تعیین کنید: با خود فکر کنید که چه هدفی از گفتگو با روانشناسان ازدواج تهران دارید. آیا می‌خواهید مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود ببخشید یا روی حل تعارض کار کنید؟ شاید هم بخواهید در مورد انتخاب خود مطمئن شوید. تعیین اهداف می‌تواند به شما کمک کند در طول جلسات متمرکز بمانید.
 4. آماده باشید: بهترین مشاور ازدواج تهران ممکن است از شما بخواهد که قبل از اولین جلسه، ارزیابی یا پرسش‌نامه‌ای را تکمیل کنید. بنابراین زودتر از وقت در مطلب حاضر شوید تا در صورت لزوم پرسش‌نامه‌ها را پر کنید.

به‌طور کلی، مهمترین چیز این است که با ذهنی باز و تمایل به همکاری با شریک زندگی آینده خود به جلسه وارد شوید.

بهترین روانشناس ازدواج درتهران چه کسی است؟

هرگز نمی‌توان یک مشاور یا مرکز مشاوره را به‌عنوان بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران یا بهترین مشاور ازدواج معرفی کرد. «بهترین» وابسته به شرایط و درخواست‌های زوجین و هماهنگی آنها با مشاور مشخص می‌شود. لازم است قبل از انتخاب، لیست روانشناسان ازدواج تهران را در این صفحه ببینید. آنگاه با هماهنگی با شریک زندگی آینده خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید رزومه مشاور را خوانده و درباره او اطلاعات لازم را کسب کنید. پس از انتخاب نهایی، می‌توانید از طریق همین صفحه، وقت مشاوره را تعیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید