بهترین مشاور ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج یک فرصت مناسب برای زوجین است تا به آگاهی‌های لازم دست پیدا کنند. از همین رو امروزه دریافت مشاوره ازدواج ضروری محسوب می‌شود.  در ادامه، لیست بهترین روانشناسان ازدواج قرار گرفته است. بعد از مطالعه رزومه، درخواست مشاوره ازدواج خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید. تا این لحظه تعداد ۶ مشاور ازدواج در کلینیک آگاه آماده ارائه خدمات مشاوره ازدواج می‌باشند. 

لیست روانشناسان برای مشاوره ازدواج:

رفیعه سادات شهیدی

فارغ التحصیل راهنمایی و مشاوره

دکتر فاطمه عباسی روانشناس شیراز کلینیک آگاه

دکتری، روانشناسی بالینی

دکتر حمیده نقیبی روانشناس تهران کلینیک آگاه

دکتری روانشناسی سلامت

فاطمه مهدی پور روانشناس در تهران

کاندیدا دکتری، روانشناسی عمومی

دکتری مشاوره خانواده

سیده ساجده شیخ‌الاسلامی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

سوالات متداول انتخاب بهترین مشاور ازدواج شیراز

مشاوره پیش از ازدواج، یک نوع مشاوره است که قبل از انجام فرایند ازدواج انجام می‌شود. و هدف از انجام مشاوره ازدواج، این هست که دو طرف مطمن شوند می‌توانند رابطه سالمی را باهم داشته باشند. همچنین در جلسات مشاوره ازدواج، به مواردی که ممکن است زوجین در ادامه روابط خود پس از ازدواج به آن برخورد کنند پرداخته می‌شود.

از همین رو توصیه می‌شود حتما قبل از ازدواج، این تصمیم مهم در زندگی، از یک روانشناس برای مشاوره ازدواج کمک بگیرید. تا با خیال راحت‌تری زندگی دو نفره خود را آغاز کنید.

بله؛ اگر می‌خواهید روابط مستحکم‌تری را با همسر آینده خود داشته باشید و با ویژگی‌های اخلاقی یکدیگر به صورت واضح‌تری آشنا شوید، دریافت مشاوره قبل از ازدواج برای شما ضروری است.

در این صفحه لیست بهترین روانشناسان برای مشاوره قبل از ازدواج در شیراز قرار گرفته است که می‌توانید با مطالعه رزومه هر کدام از آنها، مشاور مدنظر خود را انتخاب نموده و درخواست خود را برای نوبت مشاوره ثبت نمایید. 

لیست این مشاوران به شرح زیر است:

 1. دکتر ماریه دهقان منشادی: دکتری مشاوره خانواده متخصص در زمینه مشاوره ازدواج با امکان دریافت نوبت به صورت حضوری در شیراز
 2. سیده ساجده شیخ الاسلامی: فارغ التحصیل روانشناسی بالینی و متخصص در زمینه مشاوره قبل از ازدواج با امکان دریافت مشاوره حضوری ازدواج در شیراز

قیمت جلسات مشاوره پیش از ازدواج در کلینیک روانپویشی آگاه به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی‌تواند قیمت ثابتی داشته باشد. با این وجود می‌تواند از محدوده جلسه‌ای ۴۰۰ هزار تومان شروع شود. که البته این یک سرمایه‌ گذاری برای آینده زندگی جدید شماست.

دسترسی سریع به روانشناسان کلینیک آگاه

مشاوره قبل از ازدواج

یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که برای هر دختر و پسری در طول زندگی رخ می‌دهد، ازدواج است. در واقع، زمانی که شما تصمیم به ازدواج می‌گیرید، نشان می‌دهید که می‌توانید از برخی چالش‌های سخت و پر پیچ‌وخم زندگی عبور کنید. پس لازم است تا قبل از آن به‌طور کامل نسبت به همدیگر شناخت کافی داشته باشید و بتوانید یک رابطه مستحکم را آغاز کنید؛ البته در نظر داشته باشید که صرفاً، شناخت طرف مقابل ملاک نیست و باید خودتان را نیز به‌خوبی بشناسید و از همین طریق، تمامی نیاز‌های خود را برطرف سازید. در قدم اول، ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چگونه می‌توانیم به این میزان از شناخت دست یابیم و اطمینان داشته باشیم که طرف مقابل، فرد مناسبی برای ادامه مسیر زندگی برای ماست. یکی از راه‌هایی که شما را در پاسخ به این پرسش یاری می‌کند، “مشاوره ازدواج” است. امروز در این نوشته به بررسی کامل مشاوره پیش از ازدواج پرداخته و به‌طور کامل در رابطه با این موضوع توضیح می‌دهیم؛ پس اگر می‌خواهید یک ازدواج موفق را تجربه کنید، تا انتها با ما همراه باشید.

مشاوره قبل از ازدواج به چه معناست؟

در نگاه اول ممکن است از خود بپرسید که مشاوره برای ازدواج چیست و در این فرایند چه اتفاقی رخ می‌دهد. در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت، مشاوره پیش از ازدواج یک فرصت ارزشمند برای زوج‌ها بوده تا برای ازدواج آمادگی کامل را کسب کنند. در حالت کلی، این یک فرایند درمانی است که به زوج‌ها کمک می‌کند تا یکدیگر را بهتر بشناسند، مهارت‌های ارتباطی و حل تعارض را آموخته و برای چالش‌های احتمالی زندگی مشترک، آماده شوند.

به بیانی دیگر، می‌توان گفت مشاوره ازدواج یک سرمایه‌گذاری ارزشمند برای آینده است که می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا رابطه‌ای قدرتمند و پایدار ایجاد کنند. در جلسات این مشاوره تمامی مسائل شما بررسی شده و در نهایت قبل از اینکه پاسخی به فرد مقابل دهید به درجه‌ای مناسب از شناخت خود و یکدیگر خواهید رسید؛ البته این نکته را در نظر داشته باشید که این مشاوره تنها برای قبل از ازدواج نیست؛ بلکه می‌توانید بعد از طلاق یا فوت شریک زندگی نیز از آن بهره ببرید.

چه افرادی باید از مشاوره برای ازدواج استفاده کنند؟

همان‌طور که در بخش ابتدایی این نوشته بیان شد، مشاوره ازدواج می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا از نظر عاطفی و روانی برای ازدواج آمادگی لازم را کسب کنند؛ بنابراین همه زوجین، حتی اشخاصی که هیچ مشکلی در رابطه خود ندارند، می‌توانند از مشاوره قبل یا در حین ازدواج بهره‌مند شوند. در واقع، قبل از ایجاد یک تعهد رسمی، سعی کنید چند جلسه مشاوره را تحت‌نظر روانشناس ازدواج انجام دهید و تفاوت‌های احتمالی خود را مانند عقاید مذهبی، فرهنگی، مالی و… تحت‌نظر داشته باشید.

در اینجا برخی از افرادی که می‌توانند از مشاوره قبل از ازدواج بهره‌مند شوند آورده شده است:

 • زوجی که به‌تازگی نامزد کرده‌اند می‌توانند از مشاور ازدواج خوب برای صحبت در مورد انتظارات و ارزش‌های خود در رابطه استفاده کنند.
 • زوج‌هایی که قصد دارند ازدواج کنند؛ اما هنوز مطمئن نیستند که آیا برای یکدیگر مناسب هستند یا خیر.
 • زوجی که با مشکلاتی مانند اختلاف‌نظر، ناسازگاری یا خیانت روبه‌رو هستند می‌توانند از روانشناس ازدواج برای حل این مشکلات و بهبود رابطه خود استفاده کنند.
 • زوجی که می‌خواهند رابطه خود را تقویت کنند می‌توانند از مشاوره ازدواج برای یادگیری مهارت‌های ارتباطی و حل تعارض استفاده کنند.
 • همچنین زوج‌هایی که می‌خواهند برای چالش‌های احتمالی زندگی مشترک آماده شوند.

با توجه به این نکات، انجام‌دادن این مشاوره برای همه زوجین حتی کسانی که هیچ مشکلی در رابطه خود ندارند نیز امری ضروری به شمار می‌رود.

مزایای استفاده از بهترین مشاور ازدواج چیست؟

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در فرایند مشاوره باید به آن توجه کرد، انتخاب مشاوره پیش از ازدواج خوب است؛ زیرا که بهترین مشاوران ازدواج دارای مهارت‌، تجربه و دانش لازم برای کمک به زوج‌ها در ایجاد و حفظ روابط سالم و رضایت‌بخش بوده و در کل فرایند می‌توانند به صورت کاملاً مؤثر ایفا نقش کنند؛ همچنین بهره‌گرفتن از بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج دارای مزایایی است که در ادامه به بررسی کامل آن‌ها می‌پردازیم. برخی از مزایای استفاده از مشاورین ازدواج به شرح زیر است:

 • کاهش استرس و اضطراب در جو خانوادگی
 • افزایش اعتماد به نفس نفرات
 • بهبود سلامت روان
 • افزایش صمیمیت در بین اعضا
 • تقویت بنیاد خانواده

همچنین مشاوره ازدواج می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا با چالش‌های زندگی مشترک کنار بیایند و رابطه‌ای سالم و رضایت‌بخش داشته باشند. با کمک یک مشاوره پیش از ازدواج خوب می‌توانید یاد بگیرید که چگونه:

 • با یکدیگر ارتباط مؤثر برقرار کنید
 • اختلافات را به‌طور سازنده حل کنید
 • محدوده‌های یکدیگر را درک کنید
 • تفاوت‌های خود را بپذیرید
 • برای چالش‌های زندگی مشترک آماده شوید
 • و…

اگر شما و شریک زندگی‌تان به دنبال بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج هستید، مهم است که یک مشاور واجد شرایط و باتجربه پیدا کنید. در نظر داشته باشید، بهترین مشاوران ازدواج دارای مدرک تحصیلی معتبر در زمینه مشاور ازدواج هستند و تجربه کار با زوج‌ها در طیف وسیعی از مشکلات را دارند. آن‌ها همچنین باید از یک رویکرد درمانی متناسب با نیاز‌های زوج استفاده کنند.

مشاور پیش از ازدواج خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

خوشبختانه به دلیل بهبود رابطه‌ زوجین و بالارفتن آمار ازدواج‌های ناموفق، تعداد افراد در زمینه مشاوره ازدواج به‌شدت بالا رفته است. در همین راستا، لازم است که یک مشاوره پیش از ازدواج خوب را برای خود در نظر بگیرید؛ بنابراین ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که ویژگی‌های روانشناس ازدواج چیست و چگونه می‌توانیم به آن اعتماد کنیم. در ادامه این مبحث، به بررسی کامل این موضوع می‌پردازیم.

برقراری یک رابطه امن با مراجعین

مشاوران ازدواج باید به‌طور منظم و مستقیم با زوجین در ارتباط باشند. برای این منظور، بهترین مشاور ازدواج کسی است که بتواند خیلی سریع و راحت با مراجعان خود ارتباط مؤثر برقرار کند. چنین اقدامی به این دلیل است که زوجین معمولاً در جلسات مشاوره، مسائل و مشکلات شخصی خود را با مشاور در میان می‌گذارند؛ بنابراین، مهم است که مشاور بتواند اعتماد زوجین را جلب کند و فضایی امن و راحت برای آن‌ها فراهم سازد. در نهایت زمانی که زوجین احساس راحتی و امنیت می‌کنند، بیشتر مایل هستند افکار و احساسات خود را با او در میان بگذارند. این امر به مشاور کمک می‌کند تا بهتر مشکل آن‌ها را درک کرده و راه‌حل‌های مناسب ارائه دهد.

داشتن دانش و اطلاعات به‌روز

بهترین شخص در مشاوره ازدواج باید از اطلاعات و دانش کافی برخوردار باشد و از هر کدام آن‌ها به‌خوبی بهره بگیرد. این دانش و اطلاعات به مشاور کمک می‌کند تا مشکلات زوجین را به‌درستی تشخیص داده و راه‌حل‌های مؤثری ارائه دهد. مشاور ازدواج خوب باید از آخرین تحقیقات و یافته‌های علمی در زمینه روان‌شناسی و مشاوره آگاه باشد. این دانش به او کمک می‌کند تا با چالش‌های جدیدی که زوجین با آن‌ها روبرو هستند، مقابله کند. همچنین اطلاعات جدید به او کمک می‌کند تا در صورت بروز اختلافات حقوقی بین زوجین، آن‌ها را راهنمایی کند. در نهایت یک مشاور خوب، فردی است که به صورت مداوم دانش خود را به‌روز نگه می‌دارد.

برخوردار بودن از توانایی کمک به زوجین برای حل مشکلات

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم مشاوره روانشناسی ازدواج برخوردار بودن از توانایی حل مشکل است. این توانایی به مشاور کمک می‌کند تا زوجین را در حل مشکلات‌شان راهنمایی کند. یک روان‌شناس در مشاوره ازدواج باید بتواند مشکلات زوجین را به‌درستی تشخیص داده و راه‌حل‌های مؤثری ارائه دهد. این راه‌حل‌ها باید با توجه به نیاز‌ها و شرایط خاص زوجین ارائه شود؛ همچنین مشاور ازدواج باید بتواند زوجین را در اجرای راه‌حل‌ها حمایت کرده و به آن‌ها کمک کند تا در صورت نیاز، راه‌حل‌های خود را به‌درستی پیاده‌سازی کنند تا هر دو از این مسیر درمانی رضایت داشته باشند. همچنین برای دریافت خدمات مشاوره آنلاین ازدواج، می‌توانید درخواست خود را در کلینیک روانشناسی آگاه برای ثبت نوبت غیر حضوری ثبت نمایید.

همدلی و رعایت اخلاق حرفه‌ای

همدلی و رعایت اخلاق حرفه‌ای، دو ویژگی مهمی هستند که به مشاور کمک می‌کند تا رابطه‌ای حرفه‌ای و قابل‌اعتماد با زوجین ایجاد کند. این امر به زوجین کمک خواهد کرد تا احساس راحتی و امنیت کرده و بتوانند به‌طور آزادانه با مشاور صحبت کنند. یک فرد در مشاوره روانشناسی ازدواج باید اصول اخلاقی حرفه‌ای را رعایت کند. این اصول شامل حفظ محرمانگی، عدم قضاوت و احترام به زوجین است.

علاوه بر موارد بالا، اطلاعات زیر نیز جزئی از ویژگی‌های یک فرد مشاور در زمینه ازدواج است:

 1. درک تفاوت فرهنگ و سنت همهٔ مراجعان
 2. مهارت‌های ارتباطی و گوش‌دادن
 3. خوش‌بینی
 4. و…

در نظر داشته باشید فردی که تمامی این ویژگی‌ها را داشته باشد، می‌تواند به‌عنوان یکی از بهترین افراد در زمینه مشاوره ازدواج به شمار آید.

نگاهی جامع به بهترین روانشناس ازدواج

اکنون که به بندپایانی این نوشته رسیدیم، دریافتیم که مشاور و روانشناس ازدواج یک متخصص آموزش‌دیده است که به زوجین در حل مشکلات رابطه خود چه قبل از ازدواج و یا در حین آن کمک می‌کند. در واقع یک مشاور خوب باید دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و مهارت‌ها باشد تا به زوجین در حل مشکلات زندگی و بهبود رابطه آن‌ها کمک کند. در صورت داشتن هر گونه سؤال و ابهامی در ارتباط با این موضوع، می‌توانید در بخش نظرات، آن را با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم مطالعه این نوشته برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید