بهترین مشاور تحصیلی در شیراز

در عصر حاضر، رقابت تنگاتنگی میان دانش­ آموزان و دانشجویان وجود دارد که در صورت عدم مدیریت صحیح، همین رقابت­ها می­توانند مانع بزرگی برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان به شمار آیند. از سوی دیگر، بسیاری از دانش آموزان هستند که با ماهیت درس خواندن آشنا می­باشند و می­دانند که دقیقا چقدر و چگونه باید درس بخوانند تا موفق شوند، اما متاسفانه عدم انجام یک سری فعالیت­های جزئی در مسیرشان منجر به موفق نشدن می­شود؛ به همین سبب مراجعه به مشاور تحصیلی شیراز، می­تواند مسیر درس خواندن را برای دانش آموزان کاملا هموار سازد؛ در واقع نقش روانشناس تحصیلی شیراز، آماده کردن ذهن و روان دانش آموز برای درست و بهینه درس خواندن است. 

لیست مشاوران تحصیلی در شیراز :

اعظم نمازی

کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

محمد زنجبر روانشناس شیراز کلینیگ آگاه

فارغ التحصیل مشاوره

سیده ساجده شیخ‌الاسلامی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

دسترسی سریع به روانشناسان کلینیک اگاه

لوکیشن کلینیک روانشناسی آگاه در شیراز

مشاوره تحصیلی شیراز

همان­طور که در جریان هستید، درس خواندن در کشور ما و ورود به دانشگاه ­های سراسری، وابسته به آزمون سخت و مهمی موسوم به کنکور است. برای همین هم دانش آموزان نباید بدون برنامه ریزی درس بخوانند و از آن گذشته مشکلات متنوعی که ممکن است در دوران تحصیل به وجود آید نیز باید به گونه ­ای کنترل شوند که به فرآیند درس خواندن دانش آموز صدمه­ای وارد نشود. اما سوالی که ایجاد می­شود، این است که مشاوره تحصیلی حضوری شیراز دقیقا چه تاثیری بر روی عملکرد دانش آموز دارد و یا ویژگی­ها و مزایایی که مشاوره درسی در شیراز دارد، چه هستند؟ به منظور دریافت پاسخ این سوالات، کلینیک آگاه، که به عنوان یک مرکز روان پویشی برتر در شیراز، می­خواهد مزایای ملاقات با مشاوره تحصیلی را شفاف­تر بیان کند تا در نهایت با دیدی بازتر به سمت انتخاب آگاهانه برای داشتن بهترین مشاور تحصیلی در شیراز، گام بردارید.

مشاوره تحصیلی حضوری شیراز دقیقا چه کاری انجام می­دهد؟

برخلاف تصور عموم مردم، موفقیت تحصیلی تنها به واسطه درس خواندن حاصل نمی­شود. در واقع موارد بسیار زیادی هستند در موفقیت تحصیلی یک شخص تاثیر می­گذارند. وظیفه مشاوره تحصیلی شیراز نیز دقیقا همین است که این موارد را به دانش آموز و خانواده او نشان دهد تا فرد با آگاهی از تک تک فاکتورهایی که موفقیت او را تحت شعاع قرار می­دهند، درس بخواهند. چند نمونه از این فاکتورها که توسط روانشناس تحصیلی شیراز مورد بررسی قرار می­گیرند، شامل موارد زیر می­شوند:

بررسی توانایی درس خواندن دانش آموز

بسیاری از دانش آموزان از درست بودن یا نادرستی مسیری که انتخاب کرده­اند و یا در حال انتخاب آن هستند، مطمئن نیستند و تنها یک مشاوره تحصیلی در شیراز است که می­توان مسیر درست را به آن­ها نشان دهد. اغلب مشاهده می­شود که والدین دانش آموز نیز در قرار گرفتن او در مسیر نادرست نقش دارند و به همین دلیل بهتر است که یک مشاور تحصیلی به عنوان شخصی کاملا بی طرف وارد جریان شود تا تصمیم دانش آموز به لحاظ منطقی درست باشد. منظور از تصمیم منطقی این است که علاقه، استعداد ، قابلیت­ها، توانایی و بسیاری از فاکتورهای دیگر در مورد دانش آموز مورد سنجش قرار بگیرند تا فرآیند تحصیل دانش آموز مطابق با توانای­های او باشد؛ چرا که در بیشتر مواقع اینکه یک دانش آموز نمی­تواند آن­طور که باید درس بخواند، به این دلیل نیست که او قابلیت و توانایی درس خواندن ندارد، بلکه تنها در مسیر درستی که باید باشد، قرار نگرفته است.

کمک به کشف استعدادها

روانشناس تحصیلی شیراز می­داند که چگونه باید به دانش آموز کمک کند تا استعدادهای خود را بشناسد. حتی شناخت استعداد می­تواند به دانش آموز کمک کند که با استفاده از آن روشی که در آن مهارت دارد، درس بخواند. البته تکنیک­های روانشناسی بسیاری وجود دارند که می­توان از طریق آن­ها درس خواندن را به نحو درست انجام داد. در هر صورت همینکه یک مشاور درسی در شیراز به دانش آموز کمک کند که بر اساس علایق و توانایی­هایی که دارد، استعدادها و قابلیت­های خود را بشناسد، یعنی نصف راه موفقیت را طی کرده­ است. چرا که بیشترین مشکل دانش آموزان در درس نخواندن و نمره­های کم، این است که به آن درسی که در حال یادگیری آن هستند، علاقه ندارند. به عنوان مثال دوره دبیرستان و دانشگاه، دو دوره سرنوشت­ساز و مهم در زندگی هستند که شخص باید در آن­ها رشته تحصیلی خود را آگاهانه انتخاب کند.

مدیریت مشکلات و اتفاقات زندگی

شاید آن دانش آموزی که درست درس نمی­خواند و یا دچار اُفت نمره شده است، مشکلاتی دارد که بر روی روحیه و انگیزه او برای درس خواندن تاثیر گذاشته­اند. در این شرایط اینکه دانش آموز را مؤاخذه کنیم و مدام به او بگوییم که باید درس بخواند، نه تنها تاثیری در جریان تحصیلی او ندارد بلکه شاید منجر به بدتر شدن شرایط شود.

در چنین زمان­هایی مشاور تحصیلی شیراز، سعی می­کند که با صحبت کردن با دانش آموز، علت اصلی مشکل او را شناسایی کرده و به حل کردن این مشکل بپردازد. کاملا بدیهی است که درگیر شدن روحیه افراد می­تواند به شدت آن­ها را از انجام هر عملی بازدارد و تمرکزشان را به هم بزند؛ بنابراین مشخص است که اگر مشکل خاصی در زندگی یک فرد محصل وجود داشته باشد، نمی­توان انتظار تمرکز بالا به همراه انگیزه زیاد برای درس خواندن را از او داشت.

مشاوره درسی در شیراز باید چه ویژگی­ هایی داشته باشد؟

ویژگی­های بسیاری هستند که باید برای بهترین مشاوره درسی در شیراز تعریف شوند، اما به صورت کلی چها معیار زیر، مهم­ترین مشخصاتی هستند که باید در شخصیت یک مشاور تحصیلی حضوری شیراز یافت.

آگاهی و دانش کافی برای مشاوره

مشاوره تحصیلی نیز باید مانند موارد دیگر بر پایه علم و دانش باشد و از به میان آوردن مطالب روانشناسی زرد جلوگیری شود. چرا که دانش آموز در این راه نیاز به یک شخص عاقل و توانا دارد که فرآیند درس خواندن را برای او سهولت ببخشد. به گونه­ای که باید از امید واهی دادن به دانش آموز جلوگیری شود و تمام پیش بینی­های درسی مشاور با واقعیت همخوانی داشته باشند.

پیگیری مستمر در رابطه با وضعیت دانش آموز

یک مشاور تحصیلی خوب در شیراز باید پیگیر شرایط دانش آموز باشد و به صورت مستمر و بدون خستگی به او یادآوری کند که باید ادامه بدهد.

برقراری تناسب کافی برای درس خواندن در زندگی

درس خواندن به هیچ وجه نباید دانش آموز را از تمام زندگی­اش بازدارد و منجر به تک بعدی شدن زندگی او شود. در حقیقت می­توان گفت که یکی از مهم­ترین وظایف مشاور تحصیلی، برقراری تناسب میان فعالیت­ های روزمره زندگی دانشجو است.

مسئولیت­ پذیری

کاملا واضح است که یک روانشناس تحصیلی باید مسئولیت­پذیر باشد و باید خود را نسبت به شرایط و وضعیت تحصیلی دانش آموز مسئول بداند.

روانشناس تحصیلی حضوری شیراز

یکی از مهم­ترین نکاتی که در خصوص معرفی روانشناسان برتر کلینیک روانشناسی آگاه در حیطه مشاوره درسی وجود دارد، این است که جلسات مشاوره به صورت حضوری برگزار می­شوند و دانش آموز یا دانشجو می­تواند با مشاور خود از نزدیک در ارتباط باشد تا به این صورت، هر دو نفر بیشتر با هم آشنا شوند و در نتیجه احساس راحتی بیشتری خواهند داشت. همچنین ناگفته نماند که مشاورین ما افزون بر تحصیلات و تجربه کافی، برای مشاوره درسی آموزش دیده ­اند تا وظیفه خود را به درستی انجام دهند. مطمئن باشید که با انتخاب مشاوره تحصیلی حضوری در شیراز، بهترین تصمیم را برای وضعیت تحصیلی خود یا فرزندتان گرفته­ اید تا با گام ­های صحیح و مطمئن در راه موفقیت قدم بردارد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید