بهترین روانشناس تهران

اگر به دنبال روانشناس خوب در تهران هستید؛ و با مشکلاتی مانند افسردگی، وسواس، فوبیا، استرس، روابط زوجین و… دست و پنجه نرم می‌کنید، ما در کلینیک روانشناسی آگاه، تا این لحظه با 36 دکتر روانشناس در تهران آماده ارائه خدمات به شما هستیم. برای انتخاب مشاور مناسب خود، از لیست روانشناسان تهران، تراپیستی را که متناسب با نیاز خود می‌بینید انتخاب نموده و به صورت آنلاین درخواست نوبت مشاوره در تهران را برای خود ثبت نمایید.

لیست روانشناسان در تهران:

زهرا سادات حسینی روانشناس در تهران

کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی

مریم کریم پور

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

سید علیرضا سید موسوی روانشناس در تهران

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

مطهره فسنقری روانشناس در تهران حوزه کودک و نوجوان

کاندیدای دکتری روانشناسی بالینی

پروانه یزدی

فارغ التحصیل روانشناسی عمومی

فاطمه آزاد

فارغ التحصیل روانشناسی، دانشگاه خاتم

الهام نیک فر روانشناس تهران کلینیک روانشناسی اگاه

کارشناسی ارشد، روانشناسی

ریحانه نیک گو روانشناس تهران کلینیگ آکاه

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

سپیده فخاری روانشناس در تهران

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

کارشناسی ارشد روانشناسی شخصیت

منا ادیبی فر دکتر روانشناس در تهران

دکتری تخصصی مشاوره عمومی

علی وفایی روانشناس در تهران

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

فاطمه حبیبی روانشناس در تهران کلینیک اگاه

دانشجوی دکتری، روانشناسی بالینی

مهدی سلطانی روانشناس تهران

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

سارا همتی، روانشناس تهران کلینیک آگاه

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی

اردلان دان ژه روانشناس کلینیک اگاه در تهران

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

حسن اسدی لاری

کارشناسی ارشد، روانشناسی شخصیت

محمد اسماعیلی

فارغ التحصیل روانشناسی تربیتی

مریم ره پیما روانشناس اگاه در تهران

فارغ التحصیل روانشناسی تربیتی

مرجان رضازاده

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

زهرا زم

کارشناسی ارشد مشاوره

رفیعه سادات شهیدی

فارغ التحصیل راهنمایی و مشاوره

مصطفی فیروزی

کارشناسی ارشد روانشناسی شخصیت

حانیه قاسمی، روانشناس تهران کلینیک آگاه شعبه تهران

کارشناسی ارشد، روانشناسی

زهرا شیرین روانشناس در تهران

دکتری تخصصی، مشاوره

محمد علی صفری

فارغ التحصیل روانشناسی صنعتی _ سازمانی

دکتر حمیده نقیبی روانشناس تهران کلینیک آگاه

دکتری روانشناسی سلامت

علی نیک سرشت

دانشجوی دکتری، روانشناسی شناختی

زهرا عابدی

کارشناسی ارشد مشاوره، علوم و تحقیقات تهران

فرشته فرضعلی روانشناس

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

محمد هاشمی فراشاه روانشناس در تهران و آنلاین

کارشناسی ارشد روان‌شناسی عمومی

فاطمه مهدی پور روانشناس در تهران

کاندیدا دکتری، روانشناسی عمومی

زهرا قمصری زاده روانشناس کلینیک اگاه

فارغ التحصیل روانشناسی بالینی

میترا کامران

دکتری روانشناسی سلامت، دانشگاه تهران

مهری مهرمنش

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران

محمد صادق گل رو روانشناس تهران کلینیک آگاه

فارغ التحصیل روانشناسی تربیتی

زهرا محمدی

دکتری تخصصی روانشناسی بالینی

راضیه میر هاشمی رواندرمانگر

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

سوالات متداول در انتخاب بهترین روانشناس تهران

برای انتخاب یک دکتر روانشناس در تهران که متناسب با مشکل شما باشد؛ بهتر است از لیست بالا پروفایل روانشناسان را مشاهده، و زمینه کاری هرکدام را بررسی کنید. و برای هر مشاور در شیراز که مد نظر شما بود به صورت آنلاین درخواست مشاوره ثبت نمایید.

روانشناسانی که در حوزه مشاوره و روان درمانی فردی فعالیت می‌کنند می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند. همچنین با مطالعه معرفی نامه هر روانشناس در تهران که بالا لیست شده است، حوزه درمانی آنها مشخص شده است.

شیوه مناسب برای انتخاب بهترین روانشناس در تهران برای مشاوره، استفاده از جلسه ارزیابی است. هنگام پر کردن فرم دریافت نوبت، درخواست جلسه ارزیابی دهید تا ما به شما در انتخاب مناسب‌ترین درمانگر متناسب با نیازتان کمک کنیم. این جلسه قبل از شروع جلسات مشاوره شما با یک روانشناس متخصص به صورت آنلاین یا حضوری تهران انجام می‌شود. که در طی آن جلسه، نیاز شما برای جلسه روان درمانی شناخته شده تا مناسب ترین روانشناس که متناسب با دغدغه شما باشد انتخاب می‌شود و سپس جلسات روان درمانی با تراپیست انتخاب شده آغاز می‌شود. 

برای دریافت نوبت مشاوره روانشناسی در تهران، بعد از مشاهده رزومه و پروفایل روان درمانگران لیست شده موجود در این صفحه، فرم موجود در صفحه روان درمانگر مد نظر خود را پر نمایید. ما در کمتر از ۲۴ ساعت با شما ارتباط خواهیم گرفت. 

روان‌درمانگران تهران کلینیک آگاه در زمینه‌های مختلف روان‌درمانی از جمله: خانواده، زوج درمانی، کودک، نوجوان، سکس تراپی و… ارائه خدمات مشاوره دارند. این موارد را می‌توانید از پروفایل هر تراپیست شیراز که در لیست بالا قرار گرفته مشاهده کنید.

هزینه خدمات مشاوره کلینیک آگاه در تهران متفاوت است؛ از ۴۰۰ هزار تومان شروع می‌شود. برای این منظور لطفا درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت. اگر به دنبال مشاوره روانشناسی رایگان در تهران هستید؛ متاسفانه این امکان در کلینیک آگاه وجود ندارد. اما اگر هزینه مشاوره در تهران برای شما زیاد است؛ می‌توانید از طرح حامی ما استفاده نمایید تا هزینه‌های درمان خود را مدیریت کنید.

برای استفاده از طرح حامی کلینیک آگاه، درخواست طرح حامی را ذکر نمایید.

خیر. جلسات مشاوره روانشناسی در هیچ کدام از کلینیک های روانشناسی تهران تحت پوشش بیمه نمی‌باشد.

بله. میتونین جلساتی که امکان حضور ندارین رو از قبل هماهنگ کنین و به صورت آنلاین با روانشناسان تهران جلسه مشاوره آنلاین داشته باشید.

لیست موجود در این صفحه ترکیبی از روانشناسان زن و مرد در تهران است که می‌توانید متناسب با جنسیت درمانگر خود انتخاب نمایید. در این لیست ۱۱ روانشناس مرد در تهران و ۲۵ روانشناس زن در تهران قرار گرفته‌است که می‌توانید درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید.

روانشناس تهران

مراجعه به روانشناس در تهران، از مواردی است که هر فردی ممکن است در دوران زندگی چندین بار به آن‌ نیاز پیدا کند. این مراجعه گاهی برای حل مشکلات، گاهی برای همدردی و گاهی برای دریافت پیشنهاد انجام می‎‌شود. روانشناس خوب در تهران با ویژگی‌های متمایزی معرفی می‌شود، بنابراین برای پیدا کردن بهترین روانشناس تهران باید ویژگی‌های مختلف او را ارزیابی کنید. در این صورت می‌توانید گزینه‌ای درخور و شایسته را برای مشاوره در تهران مراجعه پیدا کنید.

چه ویژگی‌های شخصیتی برای روانشناسان تهران مهم است؟

احساس همدلی و همدردی مهم‌ترین ویژگی روانشناس است، از این رو روانشناس تهران بهتر است احساس همدردی و همدلی با مراجعه‌کننده داشته باشد. روانشناسان برای دریافت این مهارت، نیاز به آموزش و یادگیری‌های مداوم دارند. از طرفی برای اینکه جریان مشاوره به‌خوبی پیش برود، روانشناس خوب در تهران لازم است بتواند به‌راحتی احساس همدلی و همدردی با مراجعه‌کننده داشته باشد. این موضوع به حل شدن مشکلات مراجعه‌کننده نیز کمک می‌کند. اکثر این آموزش‌ها به شکل عملی و تجربی هستند، یعنی افراد با قرارگیری در موقعیت، سعی در یادگیری مهارت‌ها دارند. واقعیت امر این است که روانشناسان تهران مانند هر شغل دیگری، باید مهارت‌های حرفه‌ای را بیاموزند و با محیط خود سازگار شوند.

معرفی ویژگی‌های بهترین روانشناس تهران

بهترین روانشناس تهران با چند ویژگی خاص و مهم از دیگر روانشناسان تهران تفکیک می‌شود. انتخاب این روانشناس می‌تواند مراجعه‌کنندگان را به‌سرعت در مسیر بهبودی قرار دهد.

مهارت‌های حرفه‌ای روانشناس

روانشناس تهران باید از لحاظ احساسی، ادراکی داشته باشد که بتواند زبان بدن بیمار و آنچه را که بیان می‌کند، تجزیه و تحلیل کند. از طرفی روانشناسان باید کاملاً بر احساسات خود کنترل داشته باشند و از مداخله زندگی شخصی به زندگی حرفه‌ای جلوگیری کنند. این ویژگی به طور کلی به حرفه‌ای بودن روانشناس مربوط می‌شود.

بهترین دکتر روانشناس در تهران از مداخله نظر، قضاوت و احساس شخصی در مورد افکار، حوادث و سایر وقایع رخ‌داده برای بیمار جلوگیری می‌کند. اغلب بیماران بدین خاطر به روانشناس مراجعه می‌کنند که شنونده‌ای برای حرف‌های خود داشته باشند، بنابراین هر گونه قضاوت، اظهارنظر، مداخله، سرزنش و… می‌تواند باعث نارضایتی بیمار از جریان مشاوره تهران شود. روانشناسان باید فضایی باثبات را برای همدلی با بیماران فراهم کنند. همدلی با بیماران می‌تواند اعتماد و نظر آن‌ها را جلب کند. مهمتر از همه، روانشناسان بدون توجه به اینکه با چه تیپ شخصیتی متولد شده‌اند، به یادگیری و دریافت سطح بالایی از تمرکز و مهارت‌های تحلیلی نیاز دارند.

اعتمادسازی

روانشناس خوب در تهران تلاش می‌کند که بیمار را وادار به فاش کردن اسرار، احساسات، ترس‌ها و… کند. البته این موضوع به شکل نامحسوس انجام می‌شود. این شاهکارها تنها در صورتی می‌توانند اتفاق بیفتند که بیماران کاملاً احساس امنیت داشته باشند و ترس از قضاوت نداشته باشند.

بهترین روانشناسان تهران مجذوب انواع تجربیات انسانی هستند و اشتیاق بسیاری نسبت به کشف اطلاعات بیشتر در مورد بیماران دارند. اغلب بیماران به حس کنجکاوی روانشناس پاسخ مثبت می‌دهند و بعد از گذشت مدتی با روانشناسان احساس راحتی خواهند داشت. در این حالت، اعتماد بین بیمار و مشاور شکل می‌گیرد، به طوری که بیمار در مورد احساساتی که معمولاً از سایر افراد پنهان می‌کند، صحبت خواهد کرد. هر چه حس اعتمادسازی و همدلی بین دکتر روانشناس تهران و مراجعه‌کننده بیشتر باشد، به همان نسبت بیان احساسات عمیق بیشتر و به تبع آن سرعت درمان افزایش پیدا می‌کند.

مهارت شنیداری مناسب دکتر روانشناس تهران

یکی دیگر از مهارت‌های ارتباطی مهم برای روانشناس، مشاور و تراپیست تهران، گوش دادن با دقت است. هر درمانگری پیش از ارائه راه‌حل، همدلی و … نیاز به خوب شنیدن دارد. مهم است که روانشناس حرفه‌ای بتواند فضای مناسب برای همدردی با بیمار را ایجاد کند.

قضاوت نکردن بیمار

از دیگر ویژگی‌های مهم روانشناس حرفه‌ای، قضاوت نکردن است. قضاوت نکردن باعث می‎شود بیمار آزادانه از احساس و نظر خود صحبت کند. این موضوع به درمانگر این امکان را می‌دهد که شخص را درک کند.

پس از برقراری ارتباط، به طور مستمر از طریق تکنیک‌های مختلف، احساس امنیت بیمار افزایش پیدا می‌کند و او به سمت بازگو کردن احساسات عمیق‌تر کشانده می‌شود. خلاقیت روانشناس تهران می‌تواند بیمار را به سمت خودیابی سوق دهد. بحث و تبادل نظر دوره‌ای و در صورت لزوم اصلاح اهداف مشخص بیمار برای درمان، به بیمار اطمینان می‌دهد که اهداف او با تراپیست همسو هستند. ارتباط بین روانشناس و بیمار ممکن است با برخی خودافشایی‌ها توسط درمانگر تقویت شود. این افشاگری‌ها صرفاً برای صمیمیت و همدردی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

 پرس و جو کردن

تحقیق کردن، قلب و بطن اصلی روان‌درمانی را تشکیل می‌دهد. به کمک تحقیق و پرس و جو هویت افراد آشکار می‌شود، نیروهایی که تفکر افراد را شکل می‌دهند، روشن خواهند شد. پرسش‌های دکتر روانشناس تهران به آن‌ها کمک می‌کنند تا بیماران خود را درک کنند. از طرفی پرس و جو به روانشناسان فرصتی برای کشف بیماران می‌دهد، مشروط بر اینکه درمانگر خلاقیت و خرد را در پرسشگری به کار گیرد.

توانایی حل مسئله روانشناس تهران

از جمله توانایی‌های مهم روانشناس تهران، می‌توان به توانایی حل مسئله اشاره کرد. روانشناس، مشاور و تراپیست تهران باید صبور باشند و تمام صحبت‌های بیمار خود را بشنوند. در ادامه آن‌ها بهتر است طرح درمانی مورد نیاز برای بیمار را ارائه کنند یا پیشنهادهای لازم را برای او در نظر بگیرند. البته در مواردی نیز ممکن است حل مسئله نیاز به بازگو کردن دلایل بیماری داشته باشد. به‌عنوان مثال روانشناس با شنیدن صحبت‌های یک بیمار وسواسی، علت وسواسی بودن آن را بیان می‌کند. 

مرزهای مناسب

بهترین روانشناس تهران همواره به مرزها پایبندی دارد. منظور از این مرزها، حدود رابطه حرفه‌ای و درمانی است. یک روانشناس حرفه‌ای، فاصله و حدود رابطه را با مراجعه‌کننده رعایت کرده و ارتباط عاشقانه و… با او برقرار نمی‌کند. در واقع آن‌ها هیچ‌گاه احساسات شخصی را وارد رابطه درمانی نمی‌کنند و بیمار را مورد سوء استفاده عاطفی و… قرار نمی‌دهند.  

امانت‌داری

رازداری و امانت بخشی از ویژگی‌های بهترین روانشناس تهران است. این روانشناسان به‌گونه‌ای تحت تربیت و آموزش بوده‌اند که همواره متعهد و وفادار باشند. رازداری و امانتداری آن‌ها در حفظ کلام و اسرار بیماران باعث می‌شود آن‌ها به روانشناسان اعتماد کنند و احساسات عمیق را با آن‌ها در میان بگذارند.

صبوری

صبوری از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی روانشناس موفق است. آن‌ها لازم است در هنگام شنیدن صحبت‌های بیمار، صبور و با انگیزه باشند. در عین حال برای نتیجه دادن درمان‌ها نیز بهتر است صبوری به‌خرج دهند. همچنین آن‌ها نباید به‌عنوان یک درمانگر از عدم انطباق بیمار با طرح‌های درمانی یا عدم نتیجه گرفتن از درمان عصبانی شوند. روانشناسان به‌خوبی می‌دانند که طرح‌های درمانی برای هر کدام از بیماران به‌گونه‌ای خاص عمل می‌کند، از این رو هر کدام از آن‌ها در طی دوره‌ای نامشخص از این نوع طرح‌های درمانی نتیجه می‌گیرند.

جمع‌بندی

برای انجام مشاوره روانشناسی در تهران بهتر است با خصوصیات و ویژگی‌های بهترین روانشناس تهران آشنا شوید. بهترین دکتر روانشناس در تهران صبور، رازدار، متعهد، متخصص، باتجربه، خودآگاه و… است؛ و توانایی تجزیه و تحلیل، حل مسئله، همدلی و درک بیمار را دارد. این نوع روانشناسان، استانداردهای شغلی رابطه درمانی با بیمار را همواره در نظر می‌گیرند و هیچ‌گاه از این استانداردها فراتر نمی‌روند.

برای انتخاب مرکز مشاوره تهران بهتر است حساسیت بالایی به‌خرج دهید، زیرا تنها در این صورت می‌توانید از خدمات روانشناس خوب در تهران استفاده کنید. کلینیک روانشناسی آگاه مجموعه‌ای از روانشناسان تهران را به شکل حضوری و آنلاین معرفی می‌کند که کاملا زیر نظر کلینیک آگاه فعالیت می‌کنند و مورد تایید کامل می‌باشند. کلیه روانشناسان این کلینیک در حوزه‌های مختلف درمانی فعالیت می‌کنند؛ که متناسب با نیاز خود می‌توانید بعد از مطالعه پروفایل روانشناسان تهران، روانشناس مدنظر خود را انتخاب کرده و درخواست نوبت را ثبت نمایید.

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

    • سینای عزیز؛ بله در کلینیک روانشناسی آگاه روانپزشک هم داریم. میتونین از طریق شماره: 02126710979 با کلینیک آگاه شعبه تهران در تماس باشید.

  • سلام من میخواستم مشاوره قبل از ازدواج بگیرم. روانشناسی مناسب من دارین؟

    • نرگس عزیز سلام.
      میتونین از این لینک لیست روانشناسان برای مشاوره قبل از ازدواج در تهران رو ببینین و درخواست مشاوره خودتونو به صورت آنلاین ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید