بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، زهرا زم

من زهرا زم هستم. رواندرمانگر بزرگسال، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات. رویکرد درمانی من، روانپویشی فشرده و کوتاه مدت است. یادگیری کار بالینی را با آقای دکتر مهدی‌رضا سرافراز شروع کردم و هم‌اکنون در دوره‌ی سوپرویژن سه ساله ایشان هستم.

در حال حاضر در کلینیک آگاه تهران، به عنوان رواندرمانگر بزرگسال به صورت حضوری و آنلاین مراجع می‌بینم. روزهای فعالیتم به عنوان درمانگر، دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها است.

از سال 1397 دوره‌های مقدماتی و پیشرفته را با دکتر سرافراز شروع کرده‌ام و تاکنون همه‌ی دوره‌های رول پلی و سوپرویژن‌های آزاد را شرکت کردم و تحت نظارت علمی و تخصصی ایشان هستم.

تا جان داشتم جاده را قدم زدم تا از دردهایم جلو بزنم، غافل از اینکه درد چون سایه با آدمیزاد است. از درد نمی‌توان گریخت، باید خوب نگاهش کرد، آهسته آهسته لمسش کرد و دل به دلش داد و فهمیدش. درد را باید رام کرد تا آرام شود.

دل به دل دردهایم دادم و از سال 1397 درمان را شروع کرده‌ام و هم‌اکنون نیز تحت درمان هستم. تمرکزم در روان‌درمانی کمک به افرادی است که آسیب‌هایشان را به تنهایی نمی‌توانند درمان کنند. کنارشان هستم تا رنجشان را تنهایی تحمل نکنند بلکه با کمک رابطه درمانی رنجشان را درک کنند.

پژوهش‌های من در زمینه‌ی بیماران مالتیپل اسکلروزیس یا ام اس بوده است و در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به مطالعه آزاد و تماشای فیلم‌هایی با موضوعات روانشناختی و سایکودرام هستم و گاها برای دلم و تمام کسانی که ندارمشان می نویسم.

درگذر از سالهایی که گذشت و وارد شدن درد و غمی که توان کنترل کردن آنها را نداشتم، همدلی و همدردی انسان‌هایی را دیدم که در مسیر زندگی‌ام قرار می‌گرفتند و من در این مسیر سخت فهمیدم درد و رنج ما همه‌اش قابل دیدن نیست، همینکه به درد و رنج هم گوش کنیم و همدلی کنیم و مرهمی باشیم بر زخم‌های درونی هم، مسیر طولانی را برای بهبود می‌پیماییم. همدلی می‌تواند از میزان مصرف داروهای روانپزشکی به شدت جلوگیری کند. آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است این است که باید از درد استقبال کرد و آن را در آغوش گرفت و آن را درک کرد.

سایر دوره‌های گذرانده شده:

  • دوره  تشخیص اختلالات روانی
  • دوره سکس تراپی
  • دوره مهارت‌های زندگی
  • دوره تحلیل ارتباط متقابل
  • دوره تشخیص اختلالات جنسی
  • دوره آسیب شناسی روانی
  • اخلاق حرفه‌ای

فرم درخواست وقت مشاوره با زهرا زم

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با زهرا زم در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید