مشاوره شغلی در شیراز

حتی اگر در جایگاه شغلی مناسبی قرار دارید، بهتر است با مشاور شغلی شیراز جلسه داشته باشید، زیرا این دسته از روانشناسان به ارتقا و پیشرفت شما کمک‌های بسیاری می‌کنند و باعث می‌شوند نسبت‌به کار خود رضایت خاطر بیشتری داشته باشید. دقت کنید که مشاور شغلی شیراز، در توسعه کسب و کار شما نمی‌تواند کمک کننده باشد! اما در مشاوره انتخاب شغل شیراز، و موارد مرتبط به این قطعا دریافت مشاوره برای شما کمک کننده خواهد بود. در حال حاضر اگر در شیراز زندگی می‌کنید، برای گفت‌وگو با مشاوری مناسب در این زمینه،از لیست زیر، روانشناس شغلی شیراز را که مناسب خود میبینید انتخاب و به صورت آنلاین درخواست نوبت مشاوره شغلی حضوری در شیراز را ثبت نمایید. حتی اگر در شیراز هم نباشید، می‌توانید به‌صورت آنلاین با بهترین روانشناسان ما مشاوره داشته باشید.

محمد زنجبر روانشناس شیراز کلینیگ آگاه

محمد رنجبر

فارغ التحصیل مشاوره

مشاوره انتخاب شغل در شیراز

شغل و کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین ابعاد زندگی انسان است که می‌تواند بر سایر جنبه‌های زندگی نیز تأثیر بگذارد. ازاین‌رو، همه افراد در انتخاب مسیر کاری خود باید دقت و توجه کافی داشته باشند. تنها راهکار این است که پیش از انتخاب مسیر شغلی، از مشاوری آگاه کمک بگیریم. برای مثال، همین حالا می‌توانید با مشاور شغلی شیراز گفت‌وگو کنید تا بهترین مشاغل متناسب با شخصیتتان را به شما معرفی کند.

مشاور شغلی شیراز چه وظایفی بر عهده دارد؟

یکی از شاخه‌های روانشناسی، مشاور شغلی است. متخصصانی که در این حوزه فعال هستند با بررسی شرایط، امکانات و خصوصیات هر فرد، شغل‌هایی متناسب را با شخصیتشان را به آن‌ها معرفی می‌کنند. بعضی از وظایف این دسته از مشاوران عبارت‌اند از:

برنامه‌ریزی درست

مشاوره انتخاب شغل شیراز، به مراجعان کمک می‌کند تا برنامه مناسبی برای رسیدن به اهداف خود تدوین کنند. بسیاری از افراد از هدف اصلی خود مطلع هستند، اما توانایی برنامه‌ریزی برای دستیابی به آن را ندارند. در این شرایط بهترین مشاور شغلی در شیراز، روش‌های برنامه‌ریزی واقع‌بینانه را به آن‌ها می‌آموزد. از طرفی در صورت الزام، تغییراتی را در اهداف آن‌ها ایجاد می‌کند تا دست‌یافتنی‌تر شوند.

انتخاب مسیر شغلی مناسب

بسیاری از افراد، با استعداد‌ها و توانایی شخصی خود آشنا نیستند و همین موضوع باعث می‌شود تا در مسیر کاری نادرستی قدم بگذارند. انتخاب شغل اشتباه تنها موجب افزایش یا کاهش درآمد نمی‌شود، بلکه می‌تواند بر سلامت روان انسان نیز تأثیرات منفی شدید بگذارد. در شرایطی که نه خانواده و نه خود شخص نمی‌دانند چه کاری مناسب آن‌ها است، مشاور شغلی شیراز می‌تواند مسیر را روشن کند.

مدیریت اضطراب‌ها

هر کاری سختی‌های خاص خود را دارد و طبیعی است که همه مردم در مسیر شغلی خود دچار ترس و اضطراب شوند. بااین‌حال عدم کنترل احساساتی چون ترس و استرس آسیب‌زننده است. ازاین‌رو افراد مختلف موظف‌اند از طریق مشاور شغلی، روحیه خود را با استفاده از روش‌های گوناگون قوی‌تر کنند و با افزایش آگاهی مشکلات و چالش‌های موجود را از سر راه خود بردارند.

مشاوران شغلی علاوه‌بر وظایف ذکرشده درزمینه‌های دیگری چون رزومه‌نویسی، تمرین مصاحبه، حل کردن چالش‌های شخصیتی، کارآفرینی و راه‌اندازی یک مسیر پردرآمد کاری، افزایش انگیزه و غیره نیز به مراجعان خود مشاوره می‌دهند. مشورت با این روانشناسان همیشه سودبخش بوده و همه افراد نیز به آن نیاز دارند.

چه کسانی به روانشناس شغلی شیراز نیاز دارند؟

افرادی که با مشکلات زیر روبه‌رو هستند باید به مشاور شغلی شیراز مراجعه کنند:

رزومه‌های بی‌ثمر

بسیاری از افراد برای دریافت سمت شغلی موردنظر خود رزومه ارسال می‌کنند، اما درنهایت موفق به کسب موقعیت شغلی در شیراز نمی‌شوند. تکرار این موضوع مشکلات مهمی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند. ازاین‌رو، لازم است برای حل چالش‌های خود به مشاوره انتخاب شغل شیراز مراجعه کنند.

عدم پیشرفت شغلی

گاهی‌اوقات افراد فکرهای بزرگی در سر دارند و برای به تحقق درآوردن آن‌ها نیز تلاش فراوانی می‌‌کنند، اما درنهایت هیچ پیشرفتی در شغلشان حاصل نمی‌شود. در چنین موقعیت‌هایی تنها مشاور شغلی می‌تواند مشکل آن‌ها را حل کند.

بهترین مشاور شغلی در شیراز از چه ویژگی‌هایی برخوردار است؟

اولین و مهم‌ترین ویژگی مشاور شغلی شیراز علم و آگاهی آن است. تمامی روانشناسانی کهبه‌عنوان مشاور کاری فعالیت می‌کنند باید با مشاغل مختلف و بازار کار آن‌ها آشنا باشند. همچنین باید بتوانند از طریق روش‌هایی مناسب، ویژگی‌های شخصیتی افراد را بررسی و توانمندی آن‌ها را مشخص کنند.

از طرفی دیگر این دسته از روانشناسان موظف‌اند با صبر و حوصله فراوان به مراجعان خود گوش دهند تا نیازهای اصلی‌شان را شناسایی کنند و زمینه را برای رشد مراجعین فراهم کنند. افرادی هم که قصد دارند در آینده به‌عنوان مشاور شغلی کار کنند باید پیش از هر اقدامی با روانشناسی مناسب گفت‌وگو داشته باشند تا مطمئن شوند توانایی انجام این کار را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید