بهترین مشاوره خانواده

مشاورین و روانشناسان خانواده متعهد و باتجربه در کلینیک روان پویشی آگاه به حل بهتر مشکلات روان‌شناختی مردم کمک می‌کنند. وجود محیط امن و سالم‌تر در یک خانواده حق همه شماست. پس می‌توانید برای دریافت بهترین خدمات از مشاور و روانشناس خانواده، پروفایل تمامی مشاورین خانواده ما را که در زیر لیست شده است، مشاهده و با توجه به تجربه و دانش مشاورین، یکی از آن‌ها را برای دریافت جلسات مشاوره خانواده انتخاب کنید.

مشاوره خانواده برای مشکلات موجود در خانواده و رفع انها با کمک روانشناس خانواده در کلینیک روانشناسی آگاه

لیست مشاوران خانواده کلینیک آگاه:

دکتری مشاوره خانواده

زهرا ثابت

دکتری تخصصی روانشناسی

دسترسی سریع به روانشناسان کلینیک اگاه

روانشناس خانواده

در خانواده‌ها کودکانی رشد می‌کنند که آینده آن‌ها تا حدی وابسته به شرایط خانواده است.  سلامت یک خانواده از نظر جسمی و روحی می‌تواند تاثیر زیادی روی فرزندان داشته باشد. برخی از مردم اعتقادی به شرکت در جلسات مشاوره خانواده ندارند. چون تصور می‌کنند که این جلسات کاملا بی فایده هستند و این خودشان‌اند که باید مشکلاتشان را به‌تنهایی و بدون دریافت کمک در میان خود حل کنند؛ اما باید این واقعیت را بپذیرید که برخی از مشکلات در خانواده فقط با جلسات روان‌درمانی و مراجعه منظم به روانشناس رفع می‌شوند. وجود نگرانی و هراس در جلسات اول مراجعه به مشاوره خانواده، طبیعی است و نباید باعث شود که از ادامه کار دست بکشید.

چرا باید به مشاوره خانواده مراجعه کنیم؟

ما در زندگی با مشکلاتی مواجه می‌شویم که احساس می‌کنیم برای حل آن هیچ ایده و راه حلی نداریم. فرقی نمی‌کند که این مشکل در میان کدام یک از اعضای خانواده با خودمان باشد. به هر حال مشکل می‌تواند هر روز بزرگ و بزرگ‌تر شود و در نهایت به یک مشکل غیر قابل حل تبدیل شود. بسیاری از ما نحوه مبارزه با مشکلات و کنار آمدن با تغییرات منفی ایجاد شده در خانواده مانند مشکلات میان زوجین و فرزندان را نداریم. عدم آگاهی ما، علت اصلی بروز مشکلات خانوادگی است که در بسیاری از مواقع این مشکلات خانوادگی باعث آسیب به خانواده‌ها و روابط می‌شوند.

مراجعه به مشاوره خانواده اینکه برای سلامت هر یک از اعضای خانواده به روانشناس خانواده مراجعه کنید، یعنی به سلامت خودتان و خانواده‌ای که دارید؛ اهمیت می‌دهید. با این حال هر زمانی که احساس کردید مشکلی در خانواده وجود دارد که خودتان قادر به رفع آن نیستید، باید به بهترین کلینیک مشاوره خانواده مراجعه کنید تا این مشکلات مانند یک گره باز شوند.

در چه مواقعی مراجعه به دکتر روانشناس خانواده ضروری است؟

مشکلات در خانواده‌ها یک یا دو مورد نیستند که بتوانیم آن‌ها را برای شما لیست کنیم. زمانی که یک مشکل جدی ارتباطی و عاطفی در خانواده ایجاد می‌شوند، کل اعضای خانوده نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند. این موضوع میی تواند باعث متمایل شدن خانواده‌ها به یک مسیر نادرست شود و محیط خانه را نا امن کند. بنابراین، مراجعه به دکتر روانشناس خانواده در مواقعی که مشکلی در خانواده وجود دارد، ضروری است. در شرایط زیر پیشنهاد می‌شود که حتما به صورت فردی و یا گروهی (به همراه اعضای خانواده) به بهترین مشاوره خانواده مراجعه کنید. چه بسا با چند جلسه درمانی، بتوانید ارتباط میان خانواده خود را بهبود ببخشید.

·       مشکلات فرزندان با والدین

فرزندان سرمایه اصلی یک زندگی هستند. اگرچه اعتقاد مشاورین و متخصصین روانشناسی بر این است که فرزندان سالم در خانواده‌های سالم رشد می‌کنند، اما برخی از والدین توجهی به این موضوع ندارند و تصور می‌کنند که با هر رفتاری که در خانه دارند، می‌توانند فرزندانی سالم داشته باشند. در شرایط کنونی و جامعه امروزی، برخی از نوجوانان پرخاشگر شده‌اند و ممکن است با رفتارهای خود خانواده را نیز دچار مشکل کند و باعث ایجاد احساس ترس و نگرانی در خانواده‌ها شود.

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که نمی‌دانید چطور با فرزندان خودتان برخورد کنید و مشکلات خاصی در رابطه شما با فرزندانتان ایجاد شده‌اند، پیشنهاد می‌کنیم که حتما برای جلسات روانشناس نوجوان و کودک وقت بگذارید.

·       خیانت طرفین

در جامعه امروزی شاهد خیانت در میان مردم هستیم. خیانت یک تجربه تلخ و ناراحت‌کننده است و قطعا دلایل زیادی وجود دارند که باعث بروز این مشکل می‌شوند. بعضی از خانواده‌ها یک طرفه به قاضی می‌روند و هیچ توجهی به عواملی که باعث بروز خیانت شده‌اند، ندارند. یک مشاوره خانواده خوب می‌تواند با ریشه‌یابی عمیق دلایل، می‌تواند باعث بهبود روابط و ایجاد احساس آرامش در زوجین شود.

اگر خودتان به همسر و خانواده خود خیانت کرده‌اید، یا شاهد خیانت همسر خود هستید؛ برای مراجعه به مشاوره خانواده وقت بگیرید. اجازه دهید تا با چندین جلسه مشاوره، دلایل بروز این مشکل از عمق مشخص شوند و بتوانید با شناخت این دلایل، به دنبال راه حلی برای پیشگیری از تکرار آن‌ها باشید.

·       زوج درمانی

یک خانواده موفق، زمانی رشد می‌کند و به آینده روشن می‌رسد که زن و شوهر بتوانند در کنار یکدیگر باشند و رابطه آن‌ها نیز عمیق باشد. شکلی که در بسیاری از خانواده‌ها پس از ورود فرزندان وجود دارد، کاهش رابطه زناشویی و یا افت کیفیت آن است. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد مشکل در روابط زوجین شود. حتی بسیاری از خیانت‌های زناشویی نیز به این دلیل اتفاق می‌افتند.

جلسات مشاوره خانواده برای زوجین توسط روانشناس خانواده در کلینیک مشاوره خانواده اگاه

یک روانشناس خانواده خوب می‌تواند به زوج‌ها برای بازسازی رابطه کمک کند. در جلسات مشاوره، اگر نیاز داشته باشید یاد می‌گیرید که چگونه خودتان را برای یک رابطه زناشویی لذت بخش و پر از آرامش آماده کنید. اصول رابطه زناشویی و حتی نحوه برخورد با کودکان در این مورد در جلسات به شما آموزش داده می‌شوند تا دیگر دغدغه‌ای از بابت این موضوع نداشته باشید.

·       طلاق و جدایی عاطفی

اعتقاد برخی از خانواده‌ها این است که طلاق آخرین راه حل برای یک رابطه مشکل‌دار است؛ اما در برخی از موارد طلاق به عنوان بهترین راه حل برای رفع مشکلات خانواده شناخته می‌شود. چه بسا کودکانی که در خانواده‌هایی متولد شده‌اند که با مشکلات اخلاقی و عاطفی زیادی مواجه‌اند و در آینده با مشکلات خاصی مواجه می‌شوند.

با این حال در بعضی از مواقع نیز، دلیلی برای طلاق میان زن و شوهر وجود ندارد. یک روانشناس خانواده خوب می‌تواند با توجه به شرایط اخلاقی و مشکلاتی که میان زن و شوهر وجود دارند، به زوجین در فرایند جدایی کمک کند.

کلینیک روان پویشی آگاه؛ بهترین کلینیک مشاوره خانواده

کلینیک روانشناسی آگاه، یکی از کلینیک‌های تخصصی در زمینه مشاوره و روان درمانی است که در همه حوزه‌ها به مردم در سراسر دنیا به صورت آنلاین و در دو شعبه شیراز و تهران به صورت حضوری، خدمات ارائه می‌کند. اگر نیاز به دریافت خدمات از بهترین کلینیک مشاوره خانواده را دارید، می‌توانید از کلینیک روان پویشی آگاه کمک بگیرید. جمعی از متخصصین و افراد باتجربه در این مجموعه حضور دارند که همگی به دلیل داشتن سابقه در زمینه مشاوره خانواده می‌توانند تاثیرروی بهبود روابط خانوادگی شما داشته باشند.

تمامی کارشناسان و متخصصین این مجموعه دانش علمی دارند و با تکیه بر دانش روز دنیا به مردم خدمات ارائه می‌کنند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا تنش و اضطراب میان اعضای خانواده را به حداقل برسانند. در این رویکرد تمامی سوابق فرد که باعث بروز مشکلات رفتاری در او شده است، مورد بررسی قرار می‌گیرند. در این صورت می‌توان با تمرکز بر روی مشکلات کنونی، مشکلات حال افراد را درمان کرد.

مزایای شرکت در جلسات مشاوره خانواده برای داشتن رابطه بهتر در خانواده و حل تعرضات موجود در خانواده با کمک روانشناس خانواده در کلینیک روانشناسی آگاه

مزایای شرکت در جلسات روانشناس و مشاوره خانواده

شرکت در جلسات روانشناس و مشاوره خانواده کلینیک روان پویشی آگاه، به شما این امکان را می‌دهد تا مشکلات خانوادگی خود را تا حد ممکن رفع کرده و به آرامش بیشتری در خانه برسید. تفاوتی وجود ندارد که مشکل خانوادگی در چیست و چگونه باید برای درمان آن اقدام کرد. در هر صورت روانشناس خانواده بر اساس شرایط شما و خانواده‌تان بهترین روش درمانی را در نظر می‌گیرد. بنابراین، شما می‌توانید برای بهره مندی از فواید زیر در این جلسات شرکت کنید:

  • کاهش تنش و اضطراب در میان خانواده
  • بهبود صمیمیت در اعضای خانواده
  • بهبود رابطه میان فرزندان و والدین
  • کاهش خطر جدایی والدین به دلایل غیر منطقی
  • احساس آرامش بیشتر در خانواده
  • بهبود روابط زناشویی
  • کاهش رفتارهای مخرب در خانواده ها

در جلسات مشاوره خانواده باید چه موضوعاتی را بیان کنیم؟

یکی از سوالاتی که معمولا از سوی مراجعه‌کنندگان به کلینیک مشاوره آگاه پرسیده می‌شود؛ این است که باید در جلسات مشاوره چه موضوعاتی را بیان کنند؟ مشاوره خانواده جلسه‌ای است که معمولا به همراه اعضای خانواده برگزار می‌شود. چون به عقیده مشاورین ما در کلینیک، یک مشکل می‌تواند با دلایل زیادی در خانواده به وجود بیاید و باید رفتارها و شرایط هر یک از اعضای خانواده سنجیده شوند.

اگر نگرانی شما این است که در جلسات مشاوره روانشناسی خانواده چه موضوعاتی را بیان کنید، باید بگوییم که در این زمینه نیازی به نگرانی نیست. چرا که خود مشاورین و روانشناسان به شما برای صحبت کردن و طرح موضوعات مختلف کمک می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم که حتما هر موضوعی که در ذهن دارید را بیان کنید. پنهان کردن موضوعات مختلف، باعث می‌شود تا نتوانید از مشورت‌های روانشناس بهره ببرید. می‌توانید ناراحتی‌ها و دغدغه‌های خودتان را روی یک کاغذ بنویسید تا مشاورین ما راحت‌تر بتوانند به شما کمک کنند.

لیست بهترین مشاورین خانواده

با توجه به حساسیت مراجعه به یک مشاور خانواده خوب، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از روانشناسان متخصص و متعهد برای این کار کمک بگیرید. کلینیک روان پویشی آگاه تلاش کرده تا از بهترین مشاورین خانواده کمک بگیرد. فقط کافیست که از طریق لیست ارائه شده در این صفحه، روانشناس مورد نظر خودتان را جهت مراجعه حضوری یا آنلاین انتخاب کنید.

با جلسات درمانی متعدد و مراجعه به مشاور و روانشناس خانواده و همچنین تلاش شما، روابط میان خانواده شما بهبود پیدا می‌کنند و می‌توانید احساس آرامش بیشتری در زندگی شخصی و خانوادگی خودتان داشته باشید.