زهرا عابدی

زهرا عابدی

کارشناسی ارشد مشاوره، علوم و تحقیقات تهران

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، زهرا عابدی

من زهرا عابدی فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مشاوره از دانشگاه علوم تحقیقات تهران هستم. رویکرد من در رواندرمآنی رویکرد تحلیلی -روابط ابژه است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن‌های متفاوتی از سال ۱۳۹۸ شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر بزرگسال در کلینیک آگاه شعبه‌ی تهران هستم.

داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال ۹۸ در کارگاه‌های آموزشی و وبینارهایی مثل دوره‌ی یک ساله تربیت درمانگر تحلیلی زیر نظر اساتید برجسته قرار گرفته‌ام. در دوره‌ی درس‌گفتارهای روانکاوی با تدریس دکتر سرافراز شرکت کرده‌ام و دوره‌های متفاوتی از جمله شرم در اتاق درمان، چگونه با افراد خودشیفته کار کنیم و سمینارهای بالینی گوناگون با اساتید برجسته از جمله دکتر کانوال، ‌دکتر هنربخش، دکتر نهاله مشتاق گذرانده‌ام و در حال حاضر از دانشجویان انستیتوی روانکاوی هم‌آوا هستم.

کار درمانی اثربخش علاوه‌بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین از سال  ۱۳۹۷ رواندرمانی دریافت کردم. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی روابط بین فردی، مشکلات اضطراب و افسردی، بیماری‌های روان‌تنی است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که دچار افسردگی، اضطراب، مشکلات ارتباطی و… هستند.

در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به ورزش هستم، سال ها در حوزه ی ورزشی والیبال و فوتسال فعالیت داشته‌ام.

آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است این است که بتوانم در اتاق درمان به صدای درونی و پر درد افراد گوش بسپارم و در پس این شنیدن آنچه به آنها کمک می‌کند را عرضه کنم. در فضای درمان تمام تلاشم این هست که کمک کنم افراد در فضای بدون قضاوت و پذیرای درمان بتوانند به آگاهی از خودشان دست یابند و درک درستی از آنچه در زندگی شان به شکل تکرار شونده‌ای مانع رشدشان می‌شود، دست یابند و در مسیر بهتر شدن خودشان گام بردارند. همه‌ی ما می‌دانیم مسیر رشدی انسان در کلام و در ظاهر راحت می‌آید، اما مسیر آگاهی و شناخت خود پر درد و  زمان‌بر است.

حوزه های درمانی

  • مشاوره فردی
  • استرس و اضطراب
  • افسردگی
  • مشکلات عاطفی ارتباطی
  • مشکلات جسمی با منشا روانی

فرم درخواست وقت مشاوره با زهرا عابدی

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با زهرا عابدی در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

ابتدا محل سکونت خود را انتخاب نمایید

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • روانکاوی حرفه‌ای هستند. با دقت به حرف‌ها گوش می‌دهند و بنده خوشحالم که با ایشان جلسات تراپی را می‌گذرانم.

دیدگاهتان را بنویسید