زهرا سادات حسینی روانشناس در تهران

زهرا سادات حسینی

کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، زهرا سادات حسینی

من زهرا سادات حسینی، فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی از دانشگاه شاهد و دارای پروانه ی اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به شماره ی ۱۵۷۲۰۲۴ هستم. رویکرد من در مسیر درمان، روانپویشی فشرده و کوتاه مدت همراه با منتالیزیشن (ظرفیت ذهنی‌سازی) است، تا در مسیری قدم برداریم که به فهم عمیق تر ذهن، بدن، احساسات و مکانیزم‌های دفاعی برسیم و درک همدلانه‌تری از خود را تجربه کنیم. یادگیری کار بالینی را با گذراندن دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای سوپر ویژن تحت نظارت دکتر ولی الله رمضانی شروع کردم و به طور پیوسته از نظارت ایشان بهره‌مند می‌شوم و هم‌اکنون به عنوان درمانگر فردی بزرگسال در کلینیگ آگاه تهران جلساتم را به صورت حضوری و آنلاین برای مراجعین داخل کشور و ایرانیان مقیم خارج از کشور برگزار می‌کنم.

از سال ۱۳۹۷ با گذراندن دوره‌ها و کارگاه های مربوط به روانپویشی و منتالیزیشن با دنیای تحلیل آشنا شدم و در دوره‌های مبانی و رول پلی درمان روانپویشی فشرده و کوتاه مدت، شخصیت و مکانیزم‌های دفاعی، عشق و جنسیت از منظر روانکاوی، مبانی و مداخلات مبتنی بر ذهنی سازی و دلبستگی، مشاوره‌ی پیش از ازدواج بر اساس ازمون سواپ، تئوری‌های روانکاوی گروه و فروید خوانی تحت آموزش دکتر علیرضا طهماسب، دکتر ولی الله رمضانی، دکتر سعید قنبری و دکتر شیدا اسماعیلی بوده‌ام. معتقدم دریچه‌ی یادگیری هرگز بسته نمی‌شود.

کار درمانی اثربخش علاوه‌ بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین من برای درمانگر تو بودن، اول صندلی تو را تجربه کردم تا دردها و زخم‌هایم را ترمیم کنم و همسفری آشنا با مسیر تو باشم. پس، از سال 1398 درمان فردی خود را شروع کردم و از درمانگرم آموختم نور را درست در انبوه سیاهی باید یافت و پس از آن کوشیدم سو سوی نوری باشم در هجمه تاریکی‌ها.

 مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی روانکاوی و دلبستگی است و تمرکزم در رواندرمانی کمک به افرادی است که از اختلالات شخصیت، اضطراب، تنظیم هیجانات، افسردگی، وسواس و عدم برقراری ارتباط سالم رنج می‌برند.

از آنجایی که معتقدم بزرگسالی ما آینه‌ای است از آنچه در کودکی‌مان گذشته است. پژوهش های من در زمینه آسیب‌های دوره کودکی و سبک‌های دلبستگی بوده است؛ اما در کنار ساعاتی که به تخصص و حرفه‌ام می‌پردازم ورزش، سینمای جهان و از همه مهم‌تر نوشتن، لذتی عمیق برایم به همراه دارد؛ چراکه کلمه تنها چیزی است که مرا با تو و تو را با من آشنا می‌کند.

من باور دارم که درمان سفری به غار درون است و درمانگر همسفری است که نور می‌اندازد به روی ندیده‌ها و نشنیده‌ها و پاک می‌کند امید غبار گرفته را. آنچه برای من در اتاق درمان اهمیت دارد طی کردن همدلانه‌ی این سفر است. زیرا که در سایه‌ی امن یک دیگری است که ‌می‌شود درد را دید، می‌شود زخم را ترمیم کرد و می‌شود رشد کرد و تغییر داد. به قول اروین یالوم انسان‌ها از رابطه به وجود می‌آیند، در رابطه رشد می‌کنند، در رابطه آسیب می‌بینند و در رابطه ترمیم می‌شوند.

سایر خدمات روان درمانی زهرا سادات حسینی

  • مشاوره افسردگی
  • مشاوره اضطراب و استرس
  • مشاوره وسواس
  • مشاوره فوبیا
  • مشاوره شکست عشقی
  • مشکلات عاطفی و ارتباطی
  • مشاوره برای سوگ
  • اختلال خوردن

فرم درخواست وقت مشاوره با زهرا سادات حسینی

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با زهرا سادات حسینی در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید