علی وفایی روانشناس در تهران

علی وفایی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

معرفی رواندرمانگر، علی وفایی

من علی وفایی فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی، با کسب عنوان دانشجوی استعداد درخشان از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم. رویکرد من در درمان، روان­درمانی پویشی فشرده و کوتاه مدت است. یادگیری کار بالینی را با کارورزی زیر نظر استادان دانشگاه محل تحصیل و همکاری با مرکز مشاوره و سلامت روان همان دانشگاه و گذراندن دوره‌­های آموزشی مختلف شروع کرده‌ام و در حال حاضر در حال گذراندن دوره سوپرویژن 3 ساله با دکتر مهدی‌­رضا سرافراز و روانشناس تهران در حوزه بزرگسال کلینیک آگاه هستم.

داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. از سال 94 در کارگاه‌های آموزشی و وبینارهایی مثل روان درمانی شناختی_رفتاری، درمان فردی و زوجی هیجان مدار، روان­درمانی پویشی فشرده و کوتاه مدت، نظریه‌های روانکاوی، دوره ­های سوپرویژن برای برخی اختلالات روانی، پودمان‌­های کشوری و سایر کارگاه‌­های آموزشی با موضاعات مختلف در دانشگاه‌­های معتبر شرکت کرده­ام.

کار درمانی اثربخش علاوه‌بر تحصیلات به سلامت روان­درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین یکبار در سال 96 با رویکرد درمان هیجان­‌مدار و یکبار دیگر هم در سال 99 با رویکرد پویشی فشرده و کوتاه مدت روان­‌درمانی دریافت کردم. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی روان­کاوی و رویکرد درمانی‌­ام است و تمرکزم در درمان کمک به افراد درگیر اضطراب، افسردگی، مشکلات بین فردی، شکست عاطفی، مسایل روان تنی و سایر مشکلات روان­شناختی است.

مدرس دانشگاه هستم و پژوهش‌های من در زمینه‌ی بیماران قلبی، فشار خون، همه‌گیری ویروس کووید 19 و زوج درمانی بوده است و همچنین چندین کتاب در حیطه روانشناسی و روان درمانی ترجمه و با همکاری اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به انتشار رسانده‌­ام و این مسیر در حال ادامه است که بتوانم کمکی به پیشبرد علم روانشناسی و روان درمانی کشور کرده باشم. در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به ورزش، طبیعت­‌گردی، آشپزی، کاشت و پرورش گل وگیاه هستم. تاکنون کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مختلف با هدف ایجاد آگاهی در خصوص مسایل مربوط سلامت روان برای اساتید، دانشجویان و پرسنل دانشگاه‌ها و همچنین عموم مردم برگزار کرده‌ام.

آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است کمک به تسکین رنج افراد است. این درست است که گاهی ما در ایجاد درد و آسیب روانی نقشی نداشته‌­ایم و از سر بد اقبالی درگیر آن شده و آزرده شده­‌ایم اما این انتخاب و آزادی ماست که در آن رنج بمانیم یا مرهمی بر آن بگذاریم. به قول فیلسوفی«دانستن و از مسئولیت فروگذاری نکردن و آن را به دیگری واگذار نکردن از نشانه‌­های والا بودن است».

در کنارتان هستیم نه اینکه شما را خوشبخت کنیم بلکه کمکتان کنیم با ناملایمات زندگی با شهامت و استوارانه مواجهه شوید و دردتان تبدیل به رنج نشود چون زندگی برخلاف میل ما درد (بدبیاری، شکست، ناکامی و فقدان و … ) دارد و این ما هستیم که انتخاب کنیم درد را تاب بیاوریم یا رنج بکشیم. همراه دردهایتان هستیم.

فرم درخواست وقت مشاوره با علی وفایی

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با آقای علی وفایی در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

ابتدا محل سکونت خود را انتخاب نمایید

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید