علی محمد صالحی، روانشناس در تهران

دکتر علی محمد صالحی

دکتری روانشناسی عمومی

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، دکتر علی محمد صالحی

من علی محمد صالحی، فارغ‌التحصیل مقطع دکتری روان‌شناسی عمومی از مجتمع آموزش عالی علوم انسانی و دارای پروانه اشتغال تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به شماره 1343106 هستم. رویکرد من در رواندرمانی، روان‏پویشی کوتاه مدت و فشرده ISTDP است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن دکتر مهدی‏رضا سرافراز شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر بزرگسال در کلینیک آگاه شعبه‌ی تهران هستم.

داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال 1394 در کارگاه‌های آموزشی و وبینارهایی مثل دوره مقدماتی، پیشرفته و رول‌پلی درمان روان‌پویشی، ارتباط درمانی، دوره‏ی آزمون شخصیت سواپ SWAP، و دوره درسگفتارهای روانشناسی تحت آموزش دکتر مهدی‌‏رضا ‏سرافراز قرار گرفته‌ام.


با توجه به اینکه حضور در دوره‏‌های تخصصی و داشتن سوپرویژن فردی از الزامات حوزه‌‏ی روان درمانی است، تاکنون در این مسیر از این مهم بهره‌‏مند بوده‏‌ام و بدون ‏همراهی این لوازم اساسی، از این مسیر گذر نکردم.

مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی رواندرمانی پویشی و روابط والد کودک است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که در حیطه‌های مختلف روابط بین فردی و روانی دچار رنج و اضطراب هستند.

پژوهش‌های من در زمینه‌ی روان‏درمانی بزرگسال و کودک بوده است و در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقمند به شعر و ادبیات و هنر هستم. تا کنون چند کارگاه‌ آموزشی با موضوع کاهش اضطراب، فرزندپروری و ارتقای روابط همسران با هدف بهبود سطح سلامت جامعه و زندگی آرام‏تر، برای مخاطب عموم و دانشجویان برگزار کرده‌ام.

آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است این است که یک انسان باشم، و در جلسات روان‌درمانی تلاش کنم در قالب یک رابطه انسانی و با حفظ چارچوب‏‌ها و صمیمت حرفه‌ای، از رنج بیمارم بکاهم و رهاورد تلاش من و بیمارم، زندگی آرام‏ تری برای وی باشد.

فرم درخواست وقت مشاوره با دکتر علی محمد صالحی

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین از آقای دکتر علی محمدی صالحی در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

ابتدا محل سکونت خود را انتخاب نمایید

دیدگاهتان را بنویسید