الهام نیک فر روانشناس تهران کلینیک روانشناسی اگاه

الهام نیک فر

کارشناسی ارشد روانشناسی، دانشگاه علامه

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، الهام نیک فر

من الهام نیک‌فر فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد روان شناسی از دانشگاه علامه هستم. رویکرد من در رواندرمانی ترکیبی از ذهن‌سازی یا منتالیزیشن (MBT)، روان‌درمانی فشرده پویشی کوتاه مدت (ISTDP) و درمان مبتنی بر انتقال (TFP)  است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن  دکتر حامد علی آقایی آغاز کردم و در ادامه، در سوپرویژن بین‌المللی ژوزت تن هاوه شرکت نموده و هم‌اکنون نیز به مدت ۲ سال است که در سوپرویژن‌های دکتر احسان توکلیان و دکتر فرزین رضاعی حضور مستمر دارم. هم‌اکنون درمانگر بزرگسال در کلینیک آگاه شعبه‌ی تهران هستم.

داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال ۱۳۹۵ در کارگاه‌های آموزشی و وبینارهایی مثل دوره جامع روانکاوی، دوره شخصیت و مکانیزم‌های دفاعی، دوره جامع طرحواره‌درمانی، دوره جامع و تکمیلی روان‌درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت، دوره جامع و پیشرفته خانواده درمانی و زوج درمانی، دوره‌های مبانی و مداخلات مبتنی بر ذهنی سازی و دلبستگی و درمان مبتنی بر انتقال (TFP-E)  شرکت کرده‌ام و تحت آموزش اساتیدی مانند دکتر علیرضا طهماسب، دکتر حمید بهرامی‌زاده، دکتر مهدی‌رضا سرافراز، دکتر علیرضا بوستانی‌پور و دکتر سعید قنبری قرار گرفته‌ام. هم‌اکنون نیز شرکت‌کننده در دوره سه ساله انستیتو روانکاوی هم‌آوا زیر نظر دکتر نهاله مشتاق هستم. در وبینارهای مختلفی نیز، با اساتید خارجی از جمله خانم نانسی مک ویلیامز به عنوان مترجم همزمان حضور داشته‌ام.

کار درمانی اثربخش علاوه‌بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین از سال ۱۳۹۷ رواندرمانی دریافت کردم. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی اختلالات شخصیت، تروما و تنظیم هیجان است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که در زمینه اختلالات شخصیت، تنظیم هیجانات، داشتن تصویر باثبات و مشفقانه از خود و دیگری و برخورداری از روابط بین فردی سالم مشکلاتی را تجربه می‌کنند.

پژوهش‌های من در زمینه‌ی سوگ در زمان کووید و سبک زندگی سالم بوده است و در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به یادگیری زبان های خارجی و مباحث مربوط به تدریس، آموزش و یادگیری می باشم و بالای ۱۰ سال سابقه تدریس زبان دارم. تاکنون چند کارگاه‌های آموزشی با موضوع تقویت زبان تخصصی برای روانشناسان با هدف تقویت زبان عمومی و تخصصی جهت مطالعه مقالات به روز و ارتباط با اساتید بین المللی برگزار کرده‌ام.

آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است، برقراری دلبستگی ایمن با مراجعین و همراهی آنها در مسیر پر پیچ و خم اما بسیار شیرین شناخت دنیای درونی خودشان است تا از این طریق بتوانند از ظرفیت‌های وجودی خود بیشترین بهره را ببرند.

گاهی مهم‌ترین چیزی که افراد در زندگی نیاز دارند این است که یک «دیگری» مشفقانه شاهد روایت زندگیشان باشد و در این مسیر به آنها یاری برساند تا با خود مهربان باشند.

حوزه های درمانی

  • مشاوره فردی
  • افسردگی
  • استرس اضطراب
  • وسواس
  • فوبیا
  • شکست عشقی
  • مشکلات عاطفی
  • سوگ
  • مشکلات جسمی با منشا روانی

فرم درخواست وقت مشاوره با الهام نیک فر

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با الهام نیک فر در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید