مهسا طیبی روانشناس شیراز کلینیک آگاه

مهسا طیبی

کارشناسی ارشد، روانشناسی بالینی دانشگاه شیراز

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، مهسا طیبی

من مهسا طیبی، فارغ‌التحصیل مقطع  کارشناسی ارشد. روانشناسی بالینی از دانشگاه  شیراز هستم.
رویکرد من در رواندرمانی روانپویشی کوتاه مدت فشرده  است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن دکتر سرافر ازسال 93شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر بزرگسال در کلینیک آگاه شعبه‌ی شیراز هستم.

من در کارگاه‌های آموزشی و وبینارهایی مثل اصول مقدماتی و پیشرفته درمان، کارگاه عملی درمان، سنجش شخصیت سواپ، رول پلی مقدماتی و پیشرفته، آسیب‌شناسی شخصیت تحت آموزش دکتر سرافراز و دکتر طهماسب و رمضانی قرار گرفته‌ام.

کار درمانی اثربخش علاوه‌ بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین از سال 97 رواندرمانی دریافت کرده‌ام. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی درمان اختلالات بزرگسالی و اصول درمان در رویکرد روانپویشی کوتاه مدت فشرده است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که از مشکلاتی چون افسردگی، کمال گرایی، اضطراب،خودسرزنشی و مشکلات مربوط به روابط بین فردی رنج می‌برند.

پژوهش‌های من در زمینه‌ی افسردگی، کمال گرایی، اختلال استرس پس از سانحه و رشد پس از سانحه بوده است. در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به نقاشی و تحلیل فیلم وسفالگری هستم.
تا کنون چند کارگاه‌های آموزشی با موضوع  تربیت جنسی کودک و نوجوان با هدف ارتقای سواد والدین در این حوزه برای مخاطب بزرگسال برگزار کرده‌ام.

آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است رابطه است. شاید پیش از هر موضوعی به این فکر می کنم که با هر مراجع به عنوان فردی با دنیای اعجاب انگیز و منحصر به فردی چگونه این ارتباط ویژه را برقرار سازم. ما در رابطه شکل می‌گیریم، بزرگ می‌شویم، زخم می‌خوریم، ترمیم می‌شویم. شاید بتوان گفت رابطه منبع تمامی لذت‌ها و زخم‌های ماست. بنابراین هر نوع تغییر و درمانی در مراجع زمانی اتفاق می‌افتد که در بستر رابطه شکل بگیرد. در درمان بیشترین چیزی که به آن توجه می‌کنم شکل‌گیری این رابطه‌ی امن است چراکه زخم‌هایی که در رابطه ایجاد می‌شوند، تنها در همین بستر بهبود می‌یابند. 

حوزه درمانی

  • مشاوره فردی
  • افسردگی
  • استرس و اضطراب
  • شکست عشقی
  • مشکلات عاطفی و ارتباطی
  • آزمون سوآپ

فرم درخواست وقت مشاوره با مهسا طیبی

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با مهسا طیبی در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

ابتدا محل سکونت خود را انتخاب نمایید

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید