فخری تاجیک زاده

دکتر فخری تاجیک زاده

دکتری تخصصی روانشناسی بالینی، دانشگاه شیراز

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، دکتر فخری تاجیک زاده

من فخری تاجیک‌زاده، فارغ‌التحصیل مقطع دکتری روان‌شناسی بالینی از دانشگاه شیراز هستم. رویکرد من در رواندرمانی، درمان روانپویشی فشرده کوتاه مدت (ISTDP) است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن  دکتر سرافراز شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر بزرگسال در کلینیک آگاه شعبه‌ی‌ شیراز هستم.

داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من تا قبل از سال ۹۴ در کارگاه‌های آموزشی و وبینارهایی مثل طرحواره ‌درمانی، درمان شناختی/ رفتاری، خانواده ‌درمانی، منتالیزیشن در کودکان و مقدمات درمان روانپویشی شرکت کردم و به دنبال علاقه‌ام در حیطه‌ی درمان بودم. تا اینکه از سال ۹۴ به صورت تخصصی رویکرد  ISTDP  (روان‌درمانی پویشی کوتاه مدت) را انتخاب کردم و تحت سوپرویژن و درمان با این رویکرد قرار گرفتم. همچنین به صورت اختصاصی، منتالیزیشن در بزرگسالان تحت آموزش دکتر قنبری را نیز گذرانده‌ام. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ی ISTDP، منتالیزیشن و TFP است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که درگیر مشکلات فردی بزرگسال هستند. همیشه دغدغه‌ی کمک به انسان‌های اطرافم را داشتم و روان‌شناسی توانست این مسیر را برایم هموار کند. پژوهش‌های من در زمینه‌ی شخصیت و هیجانات بوده است و در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به تحلیل فیلم و داستان، نوشتن متن ادبی و طبیعت‌گردی هستم.

دغدغه‌ی من همیشه شنیدن رنج‌ها و ناگفته‌های انسان‌های اطرافم بوده است و اکنون به واسطه‌ی شغلم، می‌توانم به این دغدغه پاسخ دهم. وقتی مراجعی از آرامش و بالا رفتن ظرفیت روانیش می‌گوید، با خودم زمزمه می‌کنم وقتش رسیده تا شغلم را در آغوش بگیرم. آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است، برقراری رابطه با فردی است که دستانش را به سمتم دراز کرده است و تلاشم این است که در بستر رابطه‌ای همدلانه، مراجعم امنیت را لمس کند و بتواند در سایه‌ی رابطه‌ای امن از درونیاتش بگوید. درونیاتی که او را رنج می‌هد، رنجی که به دنبال رهایی از آن است و فضایش در اتاق امن درمان فراهم می‌شود. تجربه‌ی رهایی از رنج و شنیدن رسیدن به رهایی پس از گذراندن پروسه‌ی سخت در عین حال شیرین روان‌درمانی از زبان مراجعانم، مرا پر از وجد و شوق می‌کند.

حوزه های درمانی

  • مشاوره فردی
  • افسردگی
  • استرس و اضطراب
  • آزمون سواپ
  • شکست عشقی
  • سوگ
  • مشکلات عاطفی ارتباطی
  • پانیک

فرم درخواست وقت مشاوره با دکتر فخری تاجیک زاده

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با دکتر فخری تاجیک زاده در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید