زبیده دهقان

دکتر زبیده دهقان منشادی

دکتری روانشناسی

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، دکتر زبیده دهقان منشادی

من زبیده دهقان منشادی فارغ‌التحصیل دکتری روانشناسی و پژوهشگر فوق دکتری دانشگاه اصفهان هستم. در حیطه روان درمانی، رویکرد من روانپویشی فشرده و کوتاه مدت istdp است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن دکتر سرافراز شروع کرده‌ام و هم‌اکنون با بزرگسالان و به صورت فردی در کلینیک آگاه شعبه‌ی شیراز کار درمانی انجام می دهم. تمرکزم در روان‌درمانی کمک به افرادی است که مشکلات اضطرابی و رابطه ای را تجربه می کنند.

برای درمانگران، آگاهی از مفاهیم نظری علاوه بر توانمندی‌های عملی و حفظ سلامت روان، ضروری است. با این توصیف، من از سال ۱۳۹۰ در کارگاه‌های آموزشی هم راستا با حیطه روان درمانی و پژوهشی خود مانند کارگاه دوره تربیت جامع درمانگر با رویکرد روان درمانی پویشی فشرده و کوتاه مدت، مبانی تحول دلبستگی و ذهنی سازی (منتالیزیشن)، کارگاه تخصصی مداخلات روان درمانی و درمان اختلال استرس پس از سانحه تحت آموزش دکتر سرافراز، دکتر قنبری و دکتر مرادی قرار گرفته‌ام.

همچنین، کارایی درمانی نه تنها به مهارت‌های آموخته شده توسط درمانگر بلکه به سلامت روانی او نیز وابسته است. بنابراین از سال ۱۴۰۰ رواندرمانی دریافت کردم.

در حیطه پژوهشی، در زمینه ی تروما، روانشناسی مثبت، افسردگی و عملکردهای شناختی (مانند حافظه) مقالاتی را در مجلات داخلی و خارجی به چاپ رسانده ام. تا کنون چند کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مختلف پژوهشی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان علاقه مند به پژوهش برگزار کرده‌ام.

در کنار کار روان درمانی و پژوهشی به شنا و سایر فعالیت های ورزشی، تماشای فیلم و انجام کمک های داوطلبانه به افراد نیازمند نیز علاقه مند هستم.

در جلسات درمانی آنچه برای من مهم است کمک به افراد در کشف و درک عمیق‌تر دنیای درونی خودشان بوده است. من اعتقاد دارم که هر فرد دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی است که ممکن است از آن‌ها بی‌خبر باشد و به آن‌ها دسترسی نداشته باشد. به عنوان یک درمانگر، تمام تلاشم را می‌کنم تا به مراجع کمک کنم تا بتواند این ظرفیت ها را در خود بشناسد و در تعامل با درون خود، افکار و احساسات خود را بهتر درک کنند. این تجربه‌ی خاص و منحصر به فرد که در طی درمان به دست می آورند، به افراد کمک می کند تا با چالش‌های زندگی خودشان مواجه شوند، اتباطات بهتری با دیگران برقرار کنند و به رشد فردی خود ادامه دهند.

حوزه های درمانی:

  • مشاوره فردی بزرگسال
  • استرس و اضطراب
  • شکست عشقی
  • مشکلات عاطفی ارتباطی

فرم درخواست وقت مشاوره با دکتر زبیده دهقان منشادی

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با دکتر زبیده دهقان منشادی در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

ابتدا محل سکونت خود را انتخاب نمایید

دسترسی سریع به لیست روانشناسان و خدمات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید