مطهره فسنقری روانشناس در تهران حوزه کودک و نوجوان

مطهره فسنقری

کاندیدای دکتری روانشناسی بالینی، دانشگاه شهید بهشتی

بیوگرافی و معرفی رواندرمانگر، دکتر مطهره فسنقری

من مطهره فسنقری، کاندیدای دکتری روان‌شناسی بالینی در دانشگاه شهید بهشتی هستم. رویکرد درمانی من رواندرمانی تحلیلی (متمرکز بر روابط ابژه) است. یادگیری کار بالینی را با سوپرویژن  دکتر پریسا سادات سیدموسوی و دکتر زهرا مهدیپور شروع کرده‌ام و هم‌اکنون درمانگر کودک و نوجوان و رابطه والد و کودک در کلینیک آگاه شعبه‌ی تهران هستم.

داشتن دانش نظری در کنار مهارت‌های عملی و سلامت روان برای درمانگران ضروری است. من از سال 1395 در کارگاه‌های آموزشی مربوط به رواندرمانی کودک و نوجوان و فرزندپروری تحت آموزش دکتر مهدیه معین، دکتر فرزین رضاعی، دکتر کارینه طهماسیان و دکتر پریسا سادات سیدموسوی قرار گرفته‌ام.

کار درمانی اثربخش علاوه ‌بر تحصیلات به سلامت روان درمانگر هم بستگی دارد. بنابراین از سال 1400 تحت درمان تحلیلی هستم. مطالعات نظری من بیشتر در حیطه‌ مشکلات رفتاری نوجوانان است و تمرکزم در روان‌درمانی بر کمک به افرادی است که مشکلات هیجانی و ارتباطی را تجربه می‌کنند.

پژوهش‌های من در زمینه‌ی شناخت تاثیر عوامل فرهنگی-اجتماعی بر پیدایش و تداوم مسائل روانی و ارائه درمانهای مبتنی بر فرهنگ  بوده است و در کنار کار درمانی و آموزش فردی، علاقه‌مند به جامعه‌شناسی و فعالیت‌های اجتماعی  هستم.

 تا کنون چند کارگاه‌های آموزشی با موضوع آموزش رواندرمانی کودکان بدسرپرست و کودکان کار با هدف درک دنیای درون روانی این کودکان و چالشهای درمانی آنها برای روانشناسان سازمان بهزیستی و مراکز خیریه  و چندین کارگاه فرزندپروری و گروه‌درمانی برای نوجوانان و والدین آنها برگزار کرده‌ام.

آنچه برای من در جلسات روان‌درمانی مهم است هم‌کوک شدن با والدین و نوجوانان در فضای امن درمان برای عبور از مسیر پر فراز و نشیب نوجوانی است.

فرم درخواست وقت مشاوره با مطهره فسنقری

برای دریافت نوبت مشاوره آنلاین و حضوری، با مطهره فسنقری در کلینیک روانشناسی آگاه، فرم زیر را پر کنید. ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید