مشاوره ترک اعتیاد شیراز

از جمله مخرب­‌ترین بیماری­ها، می­توان به اعتیاد اشاره کرد که متاسفانه امروزه عده زیادی درگیر آن هستند. اما خوشبختانه اعتیاد یک بیماری قابل درمان است و می­توان با ترک اصولی، برگشت‌­ناپذیر بودن آن را تضمین نمود. قابل توجه است که یکی از مهم­ترین اصول در فرآیند ترک اعتیاد، مشاوره ترک اعتیاد محسوب می­شود؛ با توجه به اینکه عده زیادی به دنبال مشاوره خوب در شیراز هستند، یافتن بهترین مشاور ترک اعتیاد در شیراز، می­تواند به عنوان اولین گام در راستای ترک صحیح به شمار آید.

اعتیاد درد بسیار بزرگی در مردم و به خصوص جوانان شهر شیراز است که برای ترک آن بهتر است از مشاور ترک اعتیاد کمک گرفت

روانشناس ترک اعتیاد در شیراز

به منظور یافتن مشاوره اعتیاد شیراز، ابتدا فرد باید به این باور برسد که صحبت با یک روانشناس متخصص می­تواند در مسیر ترک، بسیار موثر باشد. در مرحله بعد باید مشاوره ترک اعتیاد شیراز را با توجه به ویژگی­ها و خصوصیات یک مشاور خوب و کارآمد مورد بررسی قرار داده و سپس به سمت انتخاب مشاوره ترک اعتیاد خوب در شیراز گام برداشته شود. واقعیت امر این است که همه روانشناسان از تخصص و مهارت کافی به منظور گفتگو در حیطه ترک اعتیاد برخوردار نیستند و گاها یک نظر غیرعلمی یا جمله­ای که پشتوانه آن روانشناسی زرد است، می­تواند برای شخص مضر باشد و حتی او را از هدف اصلی دورتر کند.

اهمیت مشاوره برای ترک اعتیاد در شیراز

با در نظر گرفتن اینکه جلسات غیرحضوری مشاوره نمی­توانند برای فرد معتاد آن­چنان تاثیرگذار باشند و گاها نیاز به تعامل چهره به چهره روانشناس و بیمار است، پیشنهاد می­شود که اگر در شیراز به دنبال مشاوره ترک اعتیاد هستید، حتما به کلینیک تخصصی مراجعه کنید و روند درمان را سفت و سخت ادامه دهید؛ البته ناگفته نماند که جلسات غیر حضوری نیز در موارد بسیاری تاثیر  شگرفی دارند و نمی­توان منکر کارساز بودن آن­ها شد. با این حال به منظور یافتن مشاوره ترک اعتیاد شیراز باید در وهله اول به این نتیجه برسید که اصلا چرا مراجعه به روانشناس ترک اعتیاد اهمیت دارد و یا چه کمکی از دست مشاور در مسیر ترک بر می­آید؟.. اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید، به موارد زیر دقت کنید.

ریشه­ یابی علت زمینه‌­ای اعتیاد

هیچ فرد معتادی از همان بدو تولد به مواد مخدر اعتیاد نداشته است و در اغلب موارد، علت بزرگی پشت اعتیاد افراد پنهان شده است. در واقع روانشناس ترک اعتیاد شیراز به شخص کمک می­کند تا این علت را بشناسد و با برطرف کردن ریشه­ای مشکل، به درمان اعتیاد نیز روی خواهد آورد. به عنوان مثال اگر رفتار مخرب خانواده منجر به کشیده شدن فرزند به سمت دخانیات شده باشد، مشاور با آگاهی از این مشکل درخواست صبحت با اطرافیان فرد را خواهد داد و به همین صورت با برطرف شدن مشکل اولیه، مشکل بعدی که اعتیاد است و در پی آن مشکل ایجاد شده است نیز حل خواهد شد.

ایجاد اعتماد به نفس برای ترک

در بسیاری از موارد مشاهده می­شود که فرد معتاد تمایل به ترک دارد اما چنین تصور می­کند که نمی­تواند و درمان غیرممکن است. این باور از عدم وجود اعتماد به نفس در شخص پدیدار می­شود و عمدتا در چنین حالتی شخصی از اطرافیان نیز در راستای ترمیم این اعتماد به نفس تلاشی نمی­کند. لذا مشاوره ترک اعتیاد شیراز می­تواند با استفاده از روش­های تخصصی و تکنیک­های موثر روانشناسی در صدد ایجاد این اعتماد به نفس برآید.  

درمان بدون قضاوت اعتیاد

متاسفانه مردم جوامع مختلف نگاه مطلوبی نسبت به افراد معتاد ندارند و نمی­خواهند بپذیرند که اعتیاد یک بیماری است و گاها شخص بدون خواسته قلبی خود درگیر آن شده است و یا مشکلات زندگی دست به دست هم داده­اند تا فرد را به سمت مواد مخدر سوق دهند. در همین حال، مشاور ترک اعتیاد خوب در شیراز، به علت تخصص و تجربه­ای که دارد، نگاه وسیع­تری را نیز نسبت به موضوع پیدا می­کند و همین مسئله که شخص معتاد می­تواند با فردی به دور از قضاوت­های کلیشه­ای جامعه صحبت کند، به او حس امنیت لازم را برای درمان یا ترک اعتیاد می­دهد.

کمک به باورپذیری

در پی تمام ویژگی­هایی که از اهمیت مراجعه به روانشناس ترک اعتیاد در شیراز بیان شد، خوب است اشاره کنیم که یکی از مهم­ترین اهداف یا دلایل اهمیت مشاوره ترک اعتیاد، کمک به باورپذیری است. به این صورت که با ایجاد اعتماد به نفس کافی در شخص و حل مشکل ریشه­ای اعتیاد، می­توان این باور را در فرد معتاد ایجاد کرد که ترک کردن هرگز نشدنی یا غیرممکن نیست. در واقع مهم­ترین و اساسی­ترین گامی که در راستای ترک باید برداشته شود این است که شخص ماهیت درمان را بپذیرد و برای آن تلاش کند.

ویژگی ­های بهترین مشاور ترک اعتیاد در شیراز

با توجه به تمام مطالبی که تا کنون ذکر شدند، می­توان گفت که ویژگی­های بهترین مشاور ترک اعتیاد در شیراز تقریبا مشخص است. اما دو نکته کلیدی در رابطه با مشخصات مشاور ترک اعتیاد وجود دارد که باید در مورد آن­ها اطلاع داشته باشید.

برخورداری از تخصص و تجربه کافی

دقت کنید که جلسات مشاوره به هیچ وجه یک گفتگوی ساده نیستند و مشاور هرگز نباید بدون دلیل و بدون تکیه بر علم صحبت کند. بدیهی است که شخص معتاد به اندازه کافی در زندگی ضربه خورده است و حالا نمی­تواند متحمل نالایقی یک روانشناس به لحاظ تخصص و بار علمی باشد. لذا توجه به تخصص، تجربه و در نتیجه کارآمد بودن علم روانشناس بسیار حائز اهمیت محسوب می­شود.

اطلاع از مراحل مختلف درمان

اگر می­خواهید یک درمان اصولی و برگشت­ناپذیر داشته باشید باید مراحل مختلف مشاوره را جدی بگیرید. در واقع روانشناس ترک اعتیاد شیراز باید روند درمان روانی بیمار را در مراحل مختلف انجام دهد:

  • مشاوره­های پیش از ترک اعتیاد
  • مشاوره­های پس از ترک اعتیاد
  • مشاوره­های فردی در ترک اعتیاد
  • مشاوره­های گروهی در ترک اعتیاد

قابل بیان است که هرکدام از این مراحل شامل ویژگی­ها فرآیندای تخصصی می­شوند که مشاوره ترک اعتیاد شیراز موظف است از فرآیند هر مراحله به خوبی آگاه باشد و در صدد درست پیش رفتن هر مرحله از جلسات مشاوره برآید.

بهترین روانشناس برای ترک اعتیاد در شیراز را چگونه پیدا کنیم؟

به منظور یافتن بهترین روانشناس برای ترک اعتیاد در شیراز باید به یک کلینیک متخصص و حرفه­ای در این زمینه مراجعه کنید که متشکل از تعداد زیادی متخصصین کارکشته و حاذق در این زمینه باشد. کلینیک روانشناسی آگاه با وجود روانشناسان متخصص و توانمند در حیطه ترک و درمان اعتیاد، می­تواند در این مسیر از نقطه صفر تا صد همراه شما باشد و تا لحظه آخر این همراهی را به بهترین نحو ممکن ادامه خواهد داد. همچنین ناگفته نماند که روانشناسان ما در زمینه مشاوره ترک اعتیاد شیراز، آموزش دیده­اند و افزون بر تخصص و مهارت خود، برای این مسیر آموزش دیده­اند تا هر لحظه از جلسات مشاوره کاملا اصولی و درست پیش برود.

دیدگاهتان را بنویسید