مشاوره طلاق شیراز

مشاوره طلاق شیراز شامل جلسات روانشناسی خاصی است که زوجین در آن‌ به‌همراه یک روانشناس مناسب، به بررسی دلیل جدایی خود می‌پردازند. هدف اصلی برگزاری این جلسات، حل چالش‌ها و تعارضات میان همسران است؛ بااین‌حال اگر افراد بعد از اتمام دوران مشاوره خود برای جدایی مصمم باشند، حکم طلاق آن‌ها صادر می‌شود.

در ادامه لیستی از روانشناسان که برای مشاوره طلاق می‌باشند را مشاهده می‌کنید؛ پس از انتخاب رواندرمانگر مدنظر خود، به صورت آنلاین درخواست مشاوره روانشناسی طلاق خود را به صورا آنلاین ثبت نمایید تا از کلینیک آگاه با شما تماس بگیریم.

مشاوره ازدواج در شیراز برای فرایند قبل از ازدواج برای اهالی و ساکنین شهر شیراز

لیست مشاوران طلاق در شیراز:

دکتری مشاوره خانواده

آیا شرکت در جلسات مشاوره طلاق شیراز ضروری است؟

شرکت در این جلسات کاملاً ضروری است، زیرا طلاق و جدایی بر تمام جوانب زندگی افراد تأثیر می‌گذارد و صدمات روحی شدیدی را درپی دارد؛ پس نباید بدون آگاهی برای آن اقدامی کرد. روانشناس طلاق شیراز به زوج‌ها کمک می‌کند با نگاهی واقع‌بینانه به زوایای مختلف تصمیم خود نگاه کنند، زیرا بسیاری از زوج‌ها بدون توجه به مسائل و چالش‌های آینده خود، برای جدایی تصمیم می‌گیرند. به‌صورت کلی همسرانی که در این جلسات حاضر می‌شوند، بهتر از باقی افراد با طلاق خود کنار می‌آیند و مشکلات و چالش‌های پیش‌رو را با موفقیت بیشتری پشت سر می‌گذارند. با این اوصاف باید متوجه شده باشید که شرکت در جلسات مشاوره پیش از طلاق، کاملاً ضروری است.

بهترین مشاور طلاق در شیراز از چه ویژگی‌هایی برخوردار است؟

همه مشاوران طلاق از صلاحیت کافی برخوردار نیستند. به همین دلیل در انتخاب آن‌ها باید دقت کافی داشته باشید. مهم‌ترین ویژگی‌های یک روانشناس مناسب عبارت‌اند از:

صبورند

صبوری یکی از بارزترین ویژگی‌های مشاوران طلاق است. زوج‌هایی که با چالش‌های شدیدی روبه‌رو هستند، شرایط روحی مناسبی ندارند و ممکن است در جلسات مشاوره طلاق شیراز رفتار نادرستی از خود نشان دهند. باوجوداین روانشناس خوب با صبر و تأمل با آن‌ها برخورد می‌کند.

قضاوت نمی‌کنند

مشاوران وظیفه‌شناس هیچگاه مراجعان خود را به‌دلیل رفتارهای اشتباهشان در زندگی زناشویی قضاوت نمی‌کنند.

امانتدار

مشاوران کاردرست همیشه امانتدار و راز‌نگهدار مراجعان خود هستند. هیچ فردی دوست ندارد مسائل و مشکلات زندگی خصوصی را منتشر کند؛ پس روانشناس نیز حق انجام این کار را ندارد.

ارائه راهکارهای کاربردی

یک مشاور مناسب برای همه چالش‌های گوناگون افراد، راهکاری مؤثر ارائه می‌دهد.

در جلسات مشاوره طلاق شیراز چه موضوعاتی بررسی می‌شود؟

مشاوران طلاق نمی‌توانند زوج‌ها را به‌سمت جدایی یا ادامه زندگی سوق دهند. درواقع تلاش آن‌ها این است که با بررسی مسائل گوناگون، در تصمیم‌گیری درست به زوجین کمک کنند. در تمامی این جلسات، عوامل زیر مورد بررسی قرار می‌گیرد:

برقراری ارتباط مؤثر

متاسفانه زوج‌هایی که در حال طلاق هستند، به‌درستی نمی‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؛ مسائل و مشکلات مختلف، منجر به خراب شدن رابطه آن‌ها با یکدیگر شده است؛ اما مشاور طلاق به آن‌ها کمک می‌کند دیدگاه‌های اشتباه را کنار بگذارند و به دور از دعوا و درگیری، برای ادامه زندگی خود یک تصمیم منطقی بگیرند.

کمک به فرزندان

موضوع طلاق علاوه‌بر والدین، زندگی فرزندان آن‌ها را هم دگرگون می‌کند و بیشتر زوجین نیز از این موضوع واهمه دارند؛ به همین خاطر در جلسات مشاوره طلاق شیراز، شرایط فرزندان هم مورد بررسی قرار می‌گیرد. مشاور به پدر و مادر کمک می‌کند تا با به‌کار بستن راهکارهای متنوع، میزان آسیب‌های وارد شده به فرزند خود را کاهش دهند.

کنترل احساسات

کاملاً طبیعی است که جدایی تأثیرات منفی شدیدی بر افراد بگذارد و آن‌ها را درگیر افسردگی، اضطراب و غیره کند. بااین‌حال روانشناس به افراد کمک می‌کند بعد از طلاق، مدیریت بهتری بر احساسات خود داشته باشند.

نحوه رویایی با چالش‌ها

بعد از طلاق، هر دو نفر درگیر مسائل متعددی می‌شوند، از چالش‌های مادی گرفته تا تعارضات روحی و غیره. درصورتی‌که زوج‌ها برای جدایی مصمم باشند، روانشناس آن‌ها را برای رویارویی با اتفاقات گوناگونی که در مسیرشان وجود دارد آماده می‌کند.

بعضی از سوالاتی که در این جلسات مطرح می‌شود عبارت‌اند از:

  • مشکل اصلی که شما در زندگی زناشویی چیست؟
  • آیا برای جدایی از همسرتان آمادگی کافی دارید؟
  • احساس صادقانه خود را نسبت‌به زندگی زناشویی‌تان بیان کنید.
  • آیا هنوز هم به همسر خود علاقه‌مندید؟ اگر جواب شما مثبت است، دوست داشتن شما از چه نوعی است؟
  • در زندگی مشترک چه مسئله‌ای بیشتر از بقیه شما را آزار می‌دهد؟
  • آیا هنوز مانند گذشته به همسر خود اعتماد دارید؟

به‌صورت کلی مشاوره طلاق شیراز به زوجین کمک بزرگی می‌کند.

چطور به یک مشاور طلاق خوب در شیراز دسترسی پیدا کنیم؟

مشاوره طلاق شیراز مسیر را برای زوجین روشن می‌کند؛ ازاین‌رو همه افرادی که تصمیم به جدایی و طلاق دارند، با اطمینان خاطر می‌توانند در این جلسات شرکت کنند. اگر شما نیز در زندگی زناشویی خود با مسائل زیادی مواجه هستید، باید با روانشناسی آگاه صحبت کرده و سپس اقدامات نهایی خود را انجام دهید. در حال حاضر نیز کارشناسان کلینیک روانشناسی آگاه آمادگی خدمت‌رسانی به شما هستند. برای اطلاع از شرایط و نحوه برگزاری جلسات مرکز مشاوره طلاق شیراز (کلینیک آگاه) می‌توانید درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید تا با شما تماس بگیریم. در نظر داشته باشید که تمامی روانشناسان این مجموعه امکان برگزاری مشاوره آنلاین هم دارند؛ پس از بابت رفت‌وآمد و مسیر طولانی نگرانی نداشته باشید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید